Teraz jest 24 kwietnia 2024, o 22:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

faza lutealna

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

faza lutealna

Postprzez Gonia1987 » 24 lutego 2011, o 11:38

Witam, mam taki problem. Nie wiem, jak określić fazę lutealną. Czy od pierwszego dnia temp. wyższych do pierwszego dnia miesiączki wyłączając ten dzień? Czy od pierwszego dnia temp. wyższych do ostatniego dnia tem wyższych czyli w moim przypadku do 3 dnia miesiączki. Temperatura spadła dopiero wtedy.

i drugie pytanie. Czy lekkie plamienie dzień przed miesiączką mam oznaczać już jako miesiączka i pierwszy dzień nowego cyklu?

Zgóry dziękuję za odp.
Gonia1987
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, o 09:45

Re: faza lutealna

Postprzez magna » 24 lutego 2011, o 16:35

Faza lutealna trwa od pierwszego dnia temperatur wyższych do pierwszego dnia miesiączki wyłączając ten dzień. Gdyż pierwszy dzień miesiączki jest pierwszym dniem nowego cyklu. Nieważne, że temperatura spada dopiero w czasie miesiączki, bo od początku okresu masz nowy cykl.
Ja też lekko plamię przed miesiączką, ale podobnie plamię często na owulację, toteż uznaję, że jeśli to tylko podbarwiony, brunatny śluz albo nitki krwi, to jeszcze nie jest to miesiączka, tylko ostatnie dni kończącego się cyklu. U mnie to z reguły ze 2 dni takiego podplamiania.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez Gonia1987 » 24 lutego 2011, o 19:48

Bardzo dziękuję za odpowiedź. W takim razie plamienie będę zapisywać jako końcówkę starego cyklu:)
Gonia1987
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, o 09:45


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron