Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 20:13 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

robione gałki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

robione gałki

Postprzez monikar » 27 października 2004, o 13:34

hej

dziewczyny pomóżcie od kilku dni biore gałki robione z antybiotykiem i z lekami przeciw zpalnymi i grzybicznymi, przez pierwsze dwa dni strasznie mnie piekło w środku (po włożeniu), a teraz już nie boli jak się rozpuszczają tylko boli mnie na zewnątrz- wargi są zaczerwienione rozpulchnione i bolesne np. przy myciu.
Czy to normalne? czy może powinnam skonsultować te obiawy z ginekologim?

Pozdrawiam :lol:
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Maria » 27 października 2004, o 17:40

Sama jak raz stosowałam dopochwowo Clotrimazol (jakoś tak :wink: ) to myślałam, ze nie wytrzymam z bólu. Generalnie staram się robić co mogę by zapobiec ew. zakażeniom, używam polecanych przez lekarzy żeli do higieny intymnej, bawełnianą bieliznę i baaardzo ograniczam tampony.

Koniecznie leczyć też męża i ostro przestrzegać higieny przed i po współżyciu, mąż musi pamiętać o dokładnym myciu tak samo jak my (tak mi powiedziała p. gin). A i rzecz jasna nie przesadzać z myciem, nie wolno tego robić za często.

Jogurciki przy kuracji antybiotykami trzeba jeść.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez NB » 28 października 2004, o 08:45

Do lekarza i niech zmieni środek na inny.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monikar » 29 października 2004, o 09:33

a jednak nic poważnego takie swędzenia to normalne przy stosowaniu tego typu gałek, zeby złagodzić podrażnienia pani doktor zaleciła tantum rosa i clotrimazol w kremie.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik » 30 października 2004, o 16:15

Mario, jogurciki owszem trzeba jesc, ale po kuracji!!!!w trakcie to one nic nie daja!

Pozdrawiam:)

Kasik:)
kasik
 

Postprzez Maria » 30 października 2004, o 16:31

Ja jem i w trakcie i po i ogólnie jem duzo jogurtów. Ale rzeczywiście, nie zastanawiałam się nad różnicą w działaniu "w trakcie" i "po".

Niemniej grzybice i infekcje na szczescie mnie omijają! :)
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez kk » 30 października 2004, o 20:59

Co do jogurtow to należy je jeść po kuracji antybiotykowej, antybiotyki działają bowiem zabójczo także na bakterie jogurtowe i inne probiotyczne zawarte w jogurcie.
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez Antonia » 31 października 2004, o 19:25

Przeczytałam niedawno w jakiejs książce ( w tej chwili nie pamiętam w jakiej), ze przy grzybicy pochwy dobrze jest podmywac się zwykłym kefirem.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez Lena » 9 listopada 2009, o 16:44

przez pierwsze dni stosowania tego typu leków mozna odczowac pieczenie ale silne swedzenie czy zaczerwienienie to juz wydaje sie byc alergia na ten konkretny preparat
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33

Postprzez NB » 10 listopada 2009, o 17:46

Lepiej jest jeść kefir niż jogurt ponieważ jogurt jest słodki i zaburza florę bakteryjną. To co mówią o jogurtach, że takie dobre jest kompletna bzdurą. Nie dość, że to nabiał (zwiększa wydzielanie śluzu mówiąc prościej zagluca organizm), to jeszcze z dużą ilością cukru (pożywienie dla pierwotniaków, drożdży etc.)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fruzia » 11 listopada 2009, o 17:26

A kefir to nie nabiał? A jogurty bez cukru?

Niedawno lekarka kazała mi pić maślankę. Zawsze sądziłam, że to niedobre, ale nawet mi zasmakowało. Ale do kefirów się jeszcze nie przekonałam.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez artura » 12 listopada 2009, o 10:33

smak kefiru zależy od firmy; my często sami rozmanażamy sobie kupny kefir z mlekiem (jedno opakowanie 200 ml kefiru na ok. 3/4 l słodkiego, przegotowanego mleka,letniego albo zimnego, zamieszać i odstawić w pokojowej temperaturze) i smakuje o wiele lepiej; ja bym porównała smak kefiru do zsiadłego mleka bez "grudek"
artura
 


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron