Teraz jest 29 marca 2024, o 08:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

problemy z mierzeniem temp

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

problemy z mierzeniem temp

Postprzez 4NIA » 27 grudnia 2010, o 22:41

witajcie!
czy któraś z Was stosowała Bioself albo Atos?
ja mam problemy z mierzeniem temp. tzn rano maluch mnie wcześnie budzi,a wieczorami zapominam o zmierzeniu wieć nici z badania płodnosci, jetem zrozpaczona, jak mam ją zatem badać? Czytałam o Bioself i Atosie, czy są warte tych pieniędzy?
pomóżcie
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez kami79 » 28 grudnia 2010, o 10:24

4NIA,
NPR wymaga niestety systematycznosci i wyrobienia sobie pewnych nawykow. podsune Ci kilka prostych "sztuczek" ktore Ci pomoga te nawyki w sobie zaszczepic.
zastanow sie najpierw o ktorej rannej godzinie Twoj maluch jeszcze spi a Ty masz za soba conajmniej godzine snu zeby moc spokojnie zmierzyc tempke. ustaw sobie w komorce przypominacza na wieczor, zeby wlozyc termometr pod poduszke. nastaw tez budzik na rano zeby Cie obudzil do zmierzenia tempki. od razu ja zapisz i idz spac dalej :) obserwujesz tez sluz?
ja tez jestem zainteresowana Atosem wiec chetnie poczytam opinie. a jeszcze bardziej interesuje mnie Ovacue ktory pomaga tez interpretowac sluz.
pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez 4NIA » 29 grudnia 2010, o 11:50

Kami ;)
Dzięki za odp wiesz jak nie miałam synka to mierzyłam temp, Śluzu nie bo jakoś nie umiałam, choć patrzyłam na niego ;)
Ale czy mysłisz że te urządzenia są dobre? lepsze od zwykłego termometru?
Jetsem po 2 poronieniach, szukam metody bdb :(
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez kami79 » 29 grudnia 2010, o 13:15

Wszystkie te sprzety ulatwiaja zycie o tyle, ze tak jakby "za Ciebie" mierza temperature i zapisuja wynik. Niektore tez analizuja i podaja prognozy dni plodnych i nieplodnych na podstawie kilku zaobserwowanych cykli. Szczegolow nie znam ale na stronie producentow poszczegolnych sprzetow znajdziesz dokladne opisy.
Ja prawde mowiac wolalabym miec cos takiego zamiast mierzyc temperature na piechote nastawiajac budzik na ta sama godzine co rano.
Pisalam wyzej o Ovacue bo on pomaga tez w interpreatcji sluzu. Poki co jestem jeszcze przed pierwsza miesiaczka po porodzie (ponad rok :evil: ) i karmie piersią wiec ze wzgledu na wahania hormonalne w moim organizmie, nie ufalabym teraz temu sprzetowi jesli chodzi o wyznaczanie czasu nieplodnego, ale jak dostane juz ta upragniona @ to niewykluczone ze taki sprzet sobie sprawie.
Atos jest fajny o tyle ze montujesz go sobie na brzuchu a czujnik w pochwie i mierzy on tempke przez sen bez budzenia Ciebie.
Podaje Ci link do watku o nowosciach technologicznych ulatwiajacych NPR http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2715
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez 4NIA » 29 grudnia 2010, o 23:49

drogi to interes ;)
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez Amazonka » 30 grudnia 2010, o 23:05

Zwykły NPR najtańszy.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Annka » 30 grudnia 2010, o 23:24

Muszę przyznać, że ja też co jakiś czas zaczynam myśleć o Ovacue - ale cena mnie póki co skutecznie zniechęca...
NPR może i najtańszy, ale pomału zaczyna mnie wkurzać 6-7 dni na seks w mcu, a Ovacue ma (podobno!) dość dobrą skuteczność w ocenie końca I fazy.
I wiem, że wg czystych nauk NPR to jest ryzykowne, ale powiedzmy, że ja akceptuję takie ryzyko - żeby nie rozwijać tu znów dyskusji o ryzyku.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kami79 » 31 grudnia 2010, o 09:02

A mnie wkurza jeszcze jedna prozaiczna sprawa- ze dzien w dzien musze nastawiac budzik na 7 zeby zmierzyc tempke a potem juz nie moge zasnac, nawet jesli moglabym jeszcze pospac ;)
Annka, a jaka jest cena? bo ja na ich stronie doczytalam tylko ile wynosza oplaty za sprowadzenie sprzetu z zagranicy- wychodzi ponad 400 zl- a nie doszukalam sie samej ceny sprzetu. Co do okreslania fazy I to na ich stronie jest mail do przedstawicielki, kiedys pisalam do niej zeby sie paru rzeczy do wiedziec i otrzymalam wyczerpujaca odpowiedz wiec moze Ty tez pojdz ta droga.
4nia, tak jak napisala Amazonka, zwykly NPR jest najtanszy i jesli dobrze prowadzony- tak samo skuteczny. Wiec moze u Ciebie wystarczy tylko dobrze zorganizowac czas na pomiar temperatury i nauczyc sie interpretacji sluzu- plus ewentualnie szyjki- i bedziesz miala ten sam skutek co przy pomocy "wspomagaczy"
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Annka » 3 stycznia 2011, o 15:29

kami - widzę, że teraz dystrybutor na Polskę się chyba wycofał ze sprzedaży, bo pewnie ilość zamówień jest znikoma. Jakiś czas temu widziałam to urządzenie łącznie z przesyłką za ok.1600 zł. Przypuszczam, że teraz będzie droższe.
Co do zasady działania, to się z nią szczegółowo zapoznałam - i jeśli kupię to urządzenie, to absolutnie nie porzucę normalnego NPR. Tzn. mam zamiar go używać wyłącznie do oznaczania końca I fazy, licząc po cichu na to, że te 5-7 dni przed owulacją są dla nas wystarczające (mąż zażywa tony leków, więc przypuszczam, że jego płodność znacząco spadła). Natomiast III fazę i tak wyznaczałabym przy pomocy tradycyjnych metod.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron