Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Niska temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Niska temperatura

Postprzez Karolka » 20 grudnia 2010, o 23:33

Od dwóch miesięcy mierzę codziennie PTC. Używam termometru elektronicznego. Wykresy wychodzą mi ładne, widać wyraźnie skok temperatury itd. Jedyne, co mnie martwi, to fakt, że moja temperatura jest bardzo niska i w I fazie waha się w okolicach 35.8-36.0 stopni, a w III fazie około 36,4-36,5. Kupiłam zeszyt obserwacji polecany przez LMM, ale nie mogę go używać, bo tam większość moich temperatur znajduje się poniżej wykresu. Dodam, że moja zwykła temperatura taka mierzona pod pachą żeby sprawdzić czy się nie jest przeziębionym też zwykle wynosi ok. 36,5. Nie jest to kwestia termometru, bo miałam ich wiele. Czy takie temperatury są normalne czy tez powinnam się gruntownie przebadać bo coś jest nie tak? Czy niskie temperatury nie wpłyną negatywnie na skuteczność NPR? Proszę o radę.
Karolka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 grudnia 2010, o 23:17

Postprzez Amazonka » 21 grudnia 2010, o 13:09

Zawsze możesz korzystać z wydrukowanych kart albo z któregoś z serwisów wspomagających samoobserwację. Tam nie ma takiego problemu.
Jeśli postępujesz zgodnie z metodą, to nie widzę powodu, aby skuteczność miała być mniejsza.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niska temperatura

Postprzez Lucja » 21 grudnia 2010, o 14:01

Ja uczę metody angielskiej i polecany jest termometr Microlife MT1622, jako najbardziej wiarygodny.

Jeśli problem jest z temperaturami, to też można zmienić poziom na skali w zeszycie, tak by było można było skorzystać, np. jeśli najniższa na karcie jest 36,00 to poprawiamy na np. 35 i tak dalej...
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kamyczek » 27 grudnia 2010, o 13:02

Ja mam dokładnie takie same temperatury jak ty. To jest absolutnie normalne, taka uroda. Zmieniłam skalę i zaczyna się ona od 35,8 bo niżej raczej u mnie nie schodzi. Tak na prawdę mało ważne jest to jakie są bezwzględne wartości tych temperatur, ważne są różnice pomiędzy poziomem wyższym a niższym żeby móc wyznaczyć początek fazy III. Piszesz że wykresy masz czytelne więc wszystko jest w najlepszym porządku. :)

Pozdrawiam
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez Karolka » 27 grudnia 2010, o 17:14

Dziękuję za informacje. Uspokoiłyście mnie.
Karolka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 grudnia 2010, o 23:17

Postprzez Basia żona Bernarda » 29 grudnia 2010, o 00:22

Niskie temperatury mogą sygnalizować jakieś problemy z tarczycą (w stronę niedoczynności) więc jeśli masz możliwość, warto się przebadać...

Moja ptc zwykle była między 36,0-36,2 ale badania hormonów tarczycy wychodzą mi dobrze więc się nie przejmuję :wink:
Basia żona Bernarda
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 listopada 2010, o 16:48
Lokalizacja: spore miasto na 52 równoleżniku


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron