Teraz jest 28 marca 2024, o 14:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

[b]NPR po karmieniu piersią i odtsawieniu tabletek anty[/b]

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

[b]NPR po karmieniu piersią i odtsawieniu tabletek anty[/b]

Postprzez Ewas. » 28 listopada 2010, o 18:55

Witam serdecznie,
Zdecydowałam się na założenie tego wątku, ponieważ mam nie lada orzech do zgryzienia, a może znajdzie się ktoś kto może mi pomóc, lub sam ma/miał podobny problem.

Metodę objawowo-termiczną podwójnego sprawdzania (wielowskaźnikową) stosowałam z powodzeniem 3 i pół roku (po wcześniejszym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych). Na NPR zdecydowaliśmy się dzięki naukom przedmałżeńskim. Nigdy nie miałam problemu z określeniem jakości śluzu, 'stanu' szyjki czy też interpretacji wykresu. Ponadto cykle zawsze miałm regularne 28-31 dni, ewentualne przesunięcia owulacji były wynikiem stresu, bądź choroby i łatwo mogłam to 'wyłapać'.
Wszystko było super, aż do momentu urodzenia dziecka....

Poród miałam bardzo ciężki, co wpłynęło na anatomię wewn. narządów rodnych - pęknięci i szycie pochwy, 'rozszerzenie' szyjki macicy.
Przez 14 mcy karmiłam córcię piersią. W tym czasie stosowałam z 5 tygodniowymi przerwami tabletki anty dla matek karmiących
Niestety, to stosowanie z przerwami oraz nietolerancja hormonów powodowały miesiączki co dwa tygodnie... i tak przez 2 miesiące; aż powiedziałm dość, i postanowiliśmy wrócić do NPR.

Powrót, okazał się jednak trudniejszy niż przypuszczałam.
Śluz ma właściwości śluzu typu płodnego przez większość cyklu, szyjka cały czas wydaje się być/jest miękka i otwarta, a temperatura... szkoda gadać...
Poniżej zamieszczam swoje obserwacje. Dodam, że nie mierzę temp. podczas menstruacji.
Dzień cyklu/temp./śluz-odczucie/szyjka/zakłocenia

1 krwawienie
2 krwawienie
3 krwawienie
4 krwawienie
5 krwawienie
6 krwawienie
7 plamienie
8 plamienie
9 36,25, rozciągliwy-mokro, Miękka/otwarta/ wysoko
10 36,25, rozciągliwy-mokro, M/otwarta/ wżej
11 36,2, lepki-wilgotno, M/otwarta/wyżej
12 36,6, lepki-wilgotno, M/otwarta/ jeszcze wyżej Zakłocenie: wymioty, wirus stąd skok temp.
13 36,4, rozciągliwy-mokro, M/otwarta/ jeszcze wyżej, ból owulacyjny
14 36,4, rozciągliwy-mokro, M/otwarta/ jeszcze wyżej - szczyt szyjnki, ból owulacyjny
15 36,3, rozciągliwy-wilgotno, M/otwarta/ b. wysoko, ból owulacyjny
16 36,35, rozciągliwy-wilgotno, M/otwarta/ niżej, bólowulacyjny
17 36,3, rozciągliwy-wilgotno, M/otwarta/ niżej, ból owulacyjny
18 36,3, rozciągliwy-mokro, Twarda/sprawia wrażenie zamkniętej, ból owulacyjny
19 36,1, lepki (rozciągliwość do 1-1,5 cm, dlatego tak go sklasyfikowałam) - wilgotno, T/wrażenie zamkniętej/ PÓŹNO POSZŁAM SPAĆ STĄD NISKA TEMP.
20 36,4, lepki-wilgotno, T/z
21 36,25, lepki-wilgotno, T/z

To są pierwsze 3 tyg. obserwacji. Obecnie jest 21 dzień cyklu.
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji, bo niestety nie za bardo potrafię sobie z tym poradzić. Dodam, że na razie nie planujmy drugiego dziecka.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Ewas.
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 listopada 2010, o 17:21

Postprzez Ewas. » 29 listopada 2010, o 10:56

Byłabym wdzięczna, gdybyś ktoś, zamiast tylko czytać moją wypowiedź raczyłby coś odpisać.
Z tego co mi się wydaje, to jest cykl bezowulacyjny, z czym nigdy wcześniej nie miałam doczynienie. Tlko skąd tak silne objawy płodnośći? Czyżby sprawa hormonów?

Będę wdzięczna za odpowiedź,
Ewas.
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 listopada 2010, o 17:21

Postprzez carusia87 » 29 listopada 2010, o 13:54

To Twój pierwszy normalny cykl?
Po porodzie różne rzeczy się dzieją. Organizm musi się wyregulować po ciąży. Poza tym tabletki...

U mnie po ciąży były nawet krwawienia wśródcykliczne. Po jakimś pół roku wszystko zaczeło być bardziej przewidywalne.

Radze poczekać.
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kami79 » 29 listopada 2010, o 15:09

Ja tez radzilabym czekac i skrupulatnie sie obserwowac.
Temperature nalezy mierzyc najpozniej od 5 dnia cyklu (jesli sie myle co do dnia, poprawcie mnie) czyli czesto jeszcze podczas krwawienia.
Po kilku zaobserwowanych cyklach mozna okreslic wlasny model nieplodnosci. Nie zawsze wilgotno i mokro oznacza sluz plodny, niektore kobiety nigdy nie obserwuja u siebie objawu "sucho" bo maja stale jakas wydzieline. Chodzi o to by nauczyc sie ja odrozniac od sluzu. Musisz zwrocic uwage jak to jest u Ciebie.
Wejdz takze na podforum dotyczace stosowania NPR po odstawieniu antykoncepcji. Moze znajdziesz tam osoby w podobnej sytuacji ktore cos Ci podpowiedza. pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Ewas. » 29 listopada 2010, o 16:10

żaczęłam miesiączkować już w 7 miesiącu po porodzie, ale to pierwszy cykl który obserwuję.
Dzięki za rady. Mam nadzieję, że w końcu wszystko się unormuje.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Ewas.
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 listopada 2010, o 17:21


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron