Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 10:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pomoc w interpretacji wykresu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

pomoc w interpretacji wykresu

Postprzez ania23 » 31 sierpnia 2010, o 18:08

Witam,

NPR stosuję od 9 miesięcy, ale ostatni wykres bardzo mnie zaskoczył, dlatego chciałabym prosić o pomoc.
Moje cykle zazwyczaj mają 28 - 33 dni. Dzisiaj jest 29 dzień cyklu. W 16 dniu temperatura znacznie skoczyła (36,90*), następnego dnia spadła do 36,25*. Przez kolejne dni systematycznie wzrastała aż do 36,95* (23 dzień). Ten dzień uznałam za pierwszy dzień wyższych temperatur. Trzeci i czwarty dzień wyższych temperatur znalazł się poniżej linii pokrywającej. Następne dwa dni znowu był mały wzrost, a dzisiaj po raz kolejny temperatura spadła poniżej linii.
Nie wiem jak mam interpretować taką sytuację. Czy mogę założyć, że owulacja miała miejsce i jest czas niepłodny. Czy jednak powinnam uznać, że jest to cykl bezowulacyjny i założyć, że cały czas mam dni płodne?

Co do śluzu... Nie było go tyle co zazwyczaj ale na podstawie zapisków jako dzień kiedy był najbardziej płodny mogę uznać dzień 16 - śluz był wtedy rozciągliwy, natomiast nie był przeźroczysty.

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ania
ania23
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sierpnia 2010, o 17:38

Postprzez Amazonka » 31 sierpnia 2010, o 20:38

Tutaj możesz wklepać swój cykl i pokazać go:
www.ctlife.com.pl
Tak będzie łatwiej.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ania23 » 31 sierpnia 2010, o 21:32

Tutaj zamieściłam zdjęcie mojej karty.

IMG_5357.JPG
ania23
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sierpnia 2010, o 17:38

Postprzez Fruzia » 1 września 2010, o 20:52

Jak dla mnie, to zbyt szybko tę linię narysowałaś. Ja rysuję jak mam trzy wyższe. Te dwie Ci spadły, liczysz od nowa. Jest znowu jakiś sluz po przerwie, czy o co chodzi? Nie do końca kapuję Twoje zapiski.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron