Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

???

Postprzez kukułka » 8 października 2004, o 10:47

Czy USG jest w stanie wykryc endometriozę czy są potrzebne jakieś specjalne badania?? mam dość długie i bolesne @, pod koniec 8-9dc brązowawe, 1-2dc to plamienia. trochę sie o endometriozie naczytałam, więc chciałam zapytać. moze ktoś cos wie na ten temat??
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez misiacz » 8 października 2004, o 20:31

Moja siostra miała podejrzenie o endometriozę i z tego co wiem, badanie USG nie może jej wykryć - są jakieś bardziej specjalistyczne, laparoskopowe chyba, a poza tym przy ednometriozie są problemy z zajściem w ciążę i często jest wykrywana, kiedy lstarania o dzieciątko nie są uwieńczone sukcesem.

Zawsze miałam dość obfite i bolesne @, a od jakiegoś czasu mam objawy podobne do Twoich - tzn. po normalnym krwawieniu dość długie plamienie (do 9-10, a zdarzyło się, że i do 12 dc). Moja gin podejrzewała, że mam torbiele jajnika, zrobiła mi USG, ale wszystko ok. Stwierdziła, że długie plamienie po @ może być spowodowane niedoborem progesteronu (co też może być powodem b. krótkiej fazy lutealnej). Ja brałam przez trzy mies. Castagnus - lek roślinny regulujący gospodarkę hormonalną, ale nie pomógł i teraz będę przez 3 mies. brać luteinę (to lek z progesteronem) w fazie po owulacji. Dobrze, gdybyś powiedziała o tych dolegliwościach lekarzowi, bo problemy z progesteronem mogą być przyczyną poronienia we wczesnym stadium ciąży, kiedy zapragniecie maleństwa. Pozdrawiam :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez dzolka » 8 października 2004, o 22:27

endometrioza jest do wykrycia laparoskopowo, nie można jej zobaczyć na usg :? takie to dziadostwo
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez betka » 8 października 2004, o 22:45

Witam Kukułko :D ...
Postanowiłam odpisać na Twój post, ponieważ do niedawna sama leczyłam się na tą chorobę. Nie do końca jest prawdą, że USG nie wykryje choroby. Mój lekarz po wnikliwym wywiadzie (jeden z niewielu lekarzy, którzy potrafią słuchać pacjenta) i badaniu standardowym oraz USG - specjalistycznym sprzętem(wykonującym od razu wydruk obrazu) wykrył u mnie tą dokuczliwą chorobę :oops: (wielu innych lekarzy przez lata nie mogło sobie z tym poradzić :evil: , a w czasie jej istnienia urodziłam dwoje zdrowych dzieci :) - przyznaję, że z problemami :cry: ). Po zabiegu i leczeniu hormonalnym jest wreszcie OK. Nareszcie wiem, że żyję.
Jednak objawy opisane przez Ciebie niekoniecznie mogą świadczyć o istnieniu endometriozy. Sądzę, że gdyby tak było, istniałyby jeszcze inne bardzo dokuczliwe, o których nie będę się rozpisywać, ale gdyby Cię to interesowało napisz na priv'a.
Pozdrawiam Betka :wink:
betka
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 czerwca 2004, o 12:36


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron