Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 10:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Mierzenie temperatury w pochwie...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Mierzenie temperatury w pochwie...

Postprzez magna » 28 marca 2010, o 13:26

Witam!
Mam dość może dziwne i naiwne pytanie, ale kto pyta - mimo wszystko nie błądzi.
W ciągu ostatnich dwóch lat mierzyłam temperaturę w ustach. Wykresy były czytelne i jak najbardziej do wykorzystania. Ostatnie dwa miesiące wychodzą mi jednak dość rozchwiane wykresy i mam wrażenie, że przyczyną może być miejsce pomiaru, bo czasem trochę przysypiam, czasem czuję, że mi się termometr w ustach przemieszcza itp. Da się wyczytać skok temperatury, ale poszczególne fazy miewają czasem dziwne temperatury, jak na tę część cyklu, czasem skok jest mały itp...
Chciałabym zacząć mierzyć temperaturę w pochwie. Ale oczywiście na samym początku zrodziło mi się pytanie - jak głęboko wkładać termometr w celu uzyskania wiarygodnego pomiaru? Może to głupie pytanie, ale odpowiedź jest mi akurat dość potrzebna... Jak długo mierzyć w pochwie - termometr owulacyjny, rtęciowy? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez Amazonka » 28 marca 2010, o 20:28

To jest istotne.
Tak głęboko, aby cała końcówka mierząca była otoczona błoną śluzową - takiej temperatury potrzebujesz.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron