Teraz jest 28 marca 2024, o 21:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

obserwacja zmian szyjki macicy a dziewictwo

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

obserwacja zmian szyjki macicy a dziewictwo

Postprzez kawai » 2 marca 2010, o 01:13

witajcie :)

jestem szczęśliwą narzeczoną dziewicą :) od paru lat żeby mieć "łatwiejszy start" w małżeństwie obserwuję siebie stosując metodę objawowo- termiczną, jednak zawsze brałam pod uwagę tylko śluz znajdujący się u wejścia do pochwy. mówiłam sobie że badanie zmian szyjki macicy zacznę bliżej ślubu.
ten czas już nadszedł bo do Tego Dnia zostało niespełna pół roku, poza tym chodzę z narzeczonym na nauki przedmałżeńskie gdzie nauczycielka NPRu nawołuje do prowadzenia kart które będzie potem chciała zobaczyć na spotkaniach indywidualnych, więc muszę zacząć obserwować swoją szyjkę macicy, jednak niepokoi mnie:

czy będąc dziewicą i badając swoją szyjkę macicy nie przebiję swojej błony? :? wg mnie i mojego narzeczonego odpowiedź brzmi TAK :cry:

myśl ta mnie totalnie paraliżuje :cry: przeszukałam chyba cały internet, wszelkie książki o NPR i nigdzie nie poruszono tego problemu :cry:

nie mam sie kogo zapytać :cry: pani od NPRu na spotkaniach jest oblegana wiec nie spytam się jej na spokojnie, a poza tym trochę się wstydze :oops:

Pomóżcie!!! :cry: :cry:
kawai
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 marca 2010, o 23:45
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez zielona » 2 marca 2010, o 09:33

Kawai!

Po pierwsze gratuluję zaręczyn. Po drugie gratulję tego, że zdecydowałaś się na wcześniejsze rozpoczęcie obserwacji. Po trzecie gratuluję dziewictwa :)

I przechodzę do odpowiedzi: Nikt nie ma prawa nakłaniać Cię do obserwacji szyjki, jeśli masz jakiekolwiek obawy, obiekcje itp.

Ja podejrzewam, że źle zrozumiałaś nauczycielkę NPR z poradni (oczywiście, nie wiem, na pewno, bo ludzie miewają różne zboczenia ;)). Żadna metoda nie wymaga obserwacji szyjki macicy. To są jedynie sugestie i zalecenia. Tym bardziej, nikt nie wymaga obserwacji szyjki od dziewicy.


Moim zdaniem, możesz spokojnie oddać wykresy takie, jakie posiadasz, bez obserwacji szyjki, a pani (podejrzewam) i tak będzie zachwycona, że są Twoje, a nie ściągnięte z internetu. A jeśli miałaby jakieś pretensje, powiedz, że na razie nie chcesz obserwować szyjki i nawet nie musisz podawać powodu. Możesz mieć choćby obiekcje natury estetycznej i tej pani nic do tego.

A teraz trochę szczegółów technicznych. Błona dziewicza nie zamyka wejścia do pochwy zupełnie. Może mieć różną budowę, ale zawsze posiada otwór lub otwory, umożliwiające wypływ krwi miesięcznej.

Przy sprzyjających okolicznościach (odpowiedniej budowie błony dziewiczej) może Ci się udać odnalezienie szyjki macicy już teraz. Nie przebijesz jej, jeśli będziesz ostrożna. Po prostu wycofaj się,jeśli poczujesz ból czy inny dyskomfort.

Wybór czy obserwować szyjkę już, czy po ślubie należy do Ciebie. Pozdrawiam!
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez ...und_ewig » 2 marca 2010, o 17:26

szyjka nie jest wymagana ale jest swietna pomoca, szczegolnie przy dziurawych wykresach. Dlatego ja ci polecam badanie szyjki. sprobowac nie zaszkodzi! uzywasz tamponow? jak tak to w ogole nie powinno byc zadnych problemow. Dziewictwo jest w glowie a nie tam blonka :wink: JA widze same pozytywa poznania swojej szyjki przed rozpoczeciem wspolzycia. zreszta wtedy tez moze ci byc latwiej z pierwszym razem. Ja sie smieje, ze sama sie rozdziewiczylam i przynajmniej seks od poczatku mial fajerwerki i byl pozbawiony w ogole bolu. moze to wlasnie bylo przez to, ze lata stosowalam tampony? lekarz potwierdzil, ze sama sobie bardzo pomoglam :wink:
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez alfa166 » 4 marca 2010, o 21:29

Popieram dziewczyny, ja przed I razem stosowałam tampony, potem miałam leczoną nadżerkę, byłam normalnie badana wziernikiem, a podczas I stosunku i tak odrobinę krwawiłam. Także nie powinnaś sobie uszkodzić błony, ewentualnie trochę ją naciagnąć (co jest nawet wskazane;)). Oczywiście nie wiadomo jaką masz budowę, więc w razie bólu musisz sie wycofać.
alfa166
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 listopada 2009, o 15:08

Postprzez kamyczek » 4 marca 2010, o 22:24

Ja przed ślubem nie badałam szyjki wcale. Jakoś nie czułam takiej potrzeby, a wręcz czułam niechęć do tego typu badania. Dopiero po "utorowaniu" drogi, po paru miesiącach sama mogłam się już bez jakichś psychicznych blokad zbadać. Myślę że takie badanie ma plusy, bo to dodatkowy wskaźnik, ale i nie jest niezbędne.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez arTemida » 5 marca 2010, o 13:14

Podobnie jak przedmówczynie uważam że nie musisz badać szyjki.Gdybyś jednak ją badała nie powinno się nic stać, a nawet gdyby się okazało że błona się przebiła to jaki w tym problem?
arTemida
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 19 października 2007, o 19:06
Lokalizacja: poznań

Postprzez bejbe » 6 marca 2010, o 21:47

Kiedyś się zainteresowałam podobnym tematem z powodu stosowania tamponów i wszędzie producenci pisali, że to nie ma wpływu na błonę dziewiczą, samobadanie szyjki niewiele się różni więc uważam że twoje obawy są niepotrzebne :-)

Ja stosuję tampony od bardzo, bardzo dawna i badałam szyjke i nic takiego się nie wydarzyło :-)
bejbe
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 lutego 2010, o 13:32
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron