Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 12:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy jest możliwy skok tempki przy podwyższonej prolaktynie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

czy jest możliwy skok tempki przy podwyższonej prolaktynie?

Postprzez katka831 » 29 listopada 2009, o 19:46

Witam,
W czwartek byłam u ginekologa ponieważ od ponad dwóch lat staramy sie o dzidzie i nic nie wychodzi. Dał mi oczywiscie skierowanie na badania hormonalne, na posiew z pochwy i badanie cytohormonalne.
Od ponad 1,5 roku stosuję NPR i zawsze skoki temoki są i podwyższona PTC utrzymuje się do @. Czy w związku z tym mogę miec podwyższoną prolaktynę? Ona ponoć blokuje owulkę a u mnie skok po owulce zawsze jest, wykres jest klarowny, jest faza niższych temp i wyzszych. Z drugiej strony słyszałam, ze wydoka prolaktyna sprawia że @ są nieregularne a ja mam nieregularne od miesięcy odkąd przeszłam operację (lecz nie była to operacja związana z narządami rozrodczymi). Jak to jest z tą owulką, wysokimi tempkami i prolaktyną? Lekarz mi powiedział, ze skoro występuje faza wyższych temp. to owulka napewno jest.
katka831
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 grudnia 2008, o 16:55
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez fiamma75 » 29 listopada 2009, o 21:14

oczywiście, że może tak być. Można nawet zajść w ciążę. Każda kobieta reaguje indywidualnie - u jednej są b. silne zaburzebnia cyklu a u innej minimalne.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Re: czy jest możliwy skok tempki przy podwyższonej prolaktyn

Postprzez Fruzia » 29 listopada 2009, o 23:46

katka831 napisał(a):Witam,
Lekarz mi powiedział, ze skoro występuje faza wyższych temp. to owulka napewno jest.


Nie na pewno. Sa na forum wyjaśnienia, nie mam ich w głowie, jak to jest, że nie ma owulacji, a temp. rośnie.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez katka831 » 30 listopada 2009, o 10:44

ja wiem , ze czasami tak jest ze tempka rosnie a za kilka dni spada. A ja mam podwyższoną przez całe 2 tyg az do @...
katka831
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 grudnia 2008, o 16:55
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez ...und_ewig » 30 listopada 2009, o 14:16

tylko ciaza daje pewnosc odbytej owulacji.
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez Annka » 30 listopada 2009, o 21:46

Chciałam tylko zaznaczyć, że przecież owulacja jest jak najbardziej możliwa przy podwyższonej prolaktynie, o czym świadczą wszak poczęcia w czasie karmienia piersią. Jednak sam fakt, że owulacja miała miejsce nie daje gwarancji, ze dojdzie do zapłodnienia. Są przecież także inne niż prolaktyna problemy z płodnością.
Myślę, że badania wszystko wyjaśnią i życzę jak najszybszego poczęcia.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron