Teraz jest 28 marca 2024, o 20:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR w trakcie antykoncepcji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

NPR w trakcie antykoncepcji

Postprzez alicjag » 6 lipca 2009, o 23:00

Witam,
Przyjmuję tabletki hormonalne (dokładnie Diane 35) jako leczenie PCOS. Za miesiąc wychodzę za mąż i za wszelką cenę chcemy uniknąć działania wczesnoporonnego tych tabletek. Wiem, że szansa na owulację jest znikoma, ale czy można ją przewidzieć i stosować skutecznie metody NPR (np. podwójnego sprawdzenia) w trakcie leczenia? W poradni NPR dowiedziałam się, że tak, ale z medycznego punktu widzenia (jestem lekarzem) wiem, że tabletki blokuja objawy owulacji... Proszę o pomoc!
alicjag
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lipca 2009, o 22:55

Postprzez brega » 7 lipca 2009, o 15:27

Skoro bierzesz tabletki antykoncepcyjne, działają one, jak tabletki, nieważne, że są stosowane leczniczo. Mają zatem działanie antykoncepcyjne - blokują owulację i npr jest niemożliwy (npr stosuje się przy naturalnym, niezaburzonym hormonami cyklu, a więc jedyną antykoncepcją możliwą do pogodzenia z nim jest prezerwatywa) i nie ma sensu.
brega
Bywalec
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sierpnia 2005, o 23:00

Postprzez Amazonka » 7 lipca 2009, o 17:01

Prowadząc samoobserwację podczas brania możesz pośrednio przekonać się o ich działaniu i czy zakłócają objawy płodności. Ale czy zauważysz niezahamowaną owulację? Jakim cudem?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krycha » 7 lipca 2009, o 18:35

z tego co się orietnuję to możesz uniknąć działania wczesnoporonnego na 2 sposoby:
a) całkowita abstynencja
b) prezerwatywa - nie dojdzie do zpałodneinia. Ale to grzech smeirtelny

Biorąc hormony leczniczo możesz jednak swobodnie współżyć i nie miec winy za ew. wczesnoporonione dzieci.
Więc jeśli w ogóle chcesz skonsumować swoje małzęństwo to mozęsz wybrac brak poczęcia i grzech smeirtelny lub brak grzechu z ewnym % poczęcia i wczesnego poronienia. Witamy w katolicyzmie!
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Maria » 8 lipca 2009, o 10:17

Moment, przeciez przy braniu tablet nie dosc ze szansa na owu mala, to jezeli bedzie to jakos podnobnie jak przy normalnym cyklu. Przeciez przed 9 dc raczej jej nie bedzie wiec jezeli ograniczy sie wspolzycie jak przy npr to wszystko bedzie w porzadku. Czy nie?
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Amazonka » 8 lipca 2009, o 12:43

Raczej nie jak w normalnym cyklu. Największe prawdopodobieństwo owulacji jest w czasie 7-dniowej przerwy i jeśli się ją przedłuży. Najmniejsze w środkowym tygodniu brania.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez annie » 10 lipca 2009, o 10:46

Dawno temu byłam w podobnej sytuacji (choć tylko czasowo) i pytałam o to samo, jak poszukasz po moich postach czyba w szlachetnym zdrowiu to powinnaś znaleść - dziewczyny sporo pisały :)
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron