Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 05:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

podwyższona temperatura w II fazie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

podwyższona temperatura w II fazie

Postprzez Słonko86 » 2 lipca 2009, o 08:30

Mam pewien problem. Otóż jestem w 13 dc, a temp. mam 36,9. W 10dc zauważyłam pierwszy śluz (wcześniej nie obserwowałam), potem znowu miałach sucho, choć powinna mi się zacząć już okres płodny, a wczoraj zauważyłam biały śluz, mało lepki (temp. 36,75).

Nie wiem dlaczego mam podwyższoną temperaturę. Może to być owulacja (choć w ostatnich cyklach przypadała na 17/18 dc. Nie wystąpił u mnie w ogóle śluz wysokiej płodności. Normalnie dzisiaj spałam, zero stresów. W ciąży raczej nie jestem, bo nie współżyję.
Słonko86
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lipca 2009, o 08:14

Postprzez kaja_denisek » 2 lipca 2009, o 08:41

Hej, ja mam dokładnie to samo zdarzenie w tym cyklu. Zawsze owulacja w 17 dc. (5 obserwowanych cykli) a teraz w 13 dc. (ból owu. ale śluz raczej lepki, rozciągliwy na mniej niż 5 cm i tylko w jednym dniu). I nie wiem czy to może być spowodowane stresem (za 3 tyg. ślub!). I w ogóle w III fazei temp. wysoka a wczoraj spadła o 0,2 a dzisiaj znowu wyższa. Czy stres naprawdę tak mocno działa???...
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez Słonko86 » 2 lipca 2009, o 08:45

Stres owszem, może spowodować podwyższenie temperatury. U mnie stresu nie ma, ślub mam dopiero za rok :wink: , wakacje się zaczęły. A śluz w żaden sposób nie wskazywał na owulację...
Słonko86
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lipca 2009, o 08:14

Postprzez Amazonka » 2 lipca 2009, o 16:55

Nie zauważyłaś nawet poprawy odczucia?
Masz już 3 wyższe?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Słonko86 » 2 lipca 2009, o 19:09

To dopiero I dzień wyższej temperatury. Śluz dzisiaj mi wystąpił białawy, lekko rozciągliwy, lepki, bardziej płodny.
Słonko86
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lipca 2009, o 08:14

Postprzez Amazonka » 2 lipca 2009, o 22:23

Po prostu obserwuj się dalej. Dopiero po 3 wyższych można mówić o skoku, a trzecia musi spełniać warunek 0,2.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bright » 8 lipca 2009, o 23:22

do ada3233

Nie uważam tak, znam to za autopsji. Sama metoda pod względem technicznym jest prosta - wyznaczanie faz to po pewnym czasie żaden problem. Gorzej z dostosowaniem do tego współżycia - dla ludzi o przeciętnym lub większym temperamencie jest go zdecydowanie za mało, kiedy się nie planuje poczęcia.

Jak się jeszcze należy do grupy kobiet, które mają objawy wrażliwe na zakłócenia, to w którymś z kolei cyklu, gdy pierwsza wyższa temperatura się spóźnia, albo przedłuża się objaw śluzu, masz po prostu dość npr.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron