Teraz jest 28 marca 2024, o 12:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Częstotliwość współżycia

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez katiia » 17 czerwca 2009, o 21:32

http://www.healthstuff.co.uk/SearchResu ... zAodnHB-Og
Na tej stronie jest Optivite :) troche dlugi ten link:)
katiia
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 maja 2009, o 13:30

Postprzez Amazonka » 17 czerwca 2009, o 22:24

W 26-dniowych cyklach względnej może nie być wcale.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez amelia5pol » 19 czerwca 2009, o 10:25

Amazonko :) może trochę szerzej - względnej?
amelia5pol
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 grudnia 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Amazonka » 19 czerwca 2009, o 10:34

Niepłodność względna to okres niepłodności przedowulacyjnej na początku cyklu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez niebieski » 19 czerwca 2009, o 16:49

Hej,

Fajnie sie jest kochac bez wzgledu na faze plodna/ nie plodna. Jednak w III fazie zazwyczaj kobiety maja mniejsza ochote na seks, no coz tak zostalismy stworzeni.

Niebieski
niebieski
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2 września 2006, o 19:16

Postprzez Mar_cel » 17 sierpnia 2009, o 20:45

Muszę się odezwać żeby powiedzieć, że w pełni rozumiem autora wątku! Barthonde masz rację. Ja np odczuwam taką sytuację jako niesprawiedliwą - w miesiącu jest może 10 dni, w których możemy współżyć i podczas tych dni to ja muszę się dobijać do żony a ona sprawia wrażenie, że najlepiej byłoby, gdybym zapomniał albo przegapił te dni. W efekcie liczba zbliżeń to 2 - 6 w miesiącu. Są oczywiście miesiące gdzie liczba ta jest równa 0, bo akurat okazało się że nie byłem grzeczny podczas okresu płodnego.
Spróbujcie drogie Panie wyobrazić sobie że macie 10 dni w miesiącu w których wasz mąż może dać wam to czego bardzo pragniecie - masaż pleców, czułe słowa, przytulanie, pocałunki.
I to właśnie w tych dniach zaczyna kaprysić odsuwać się od was a kiedy wyrażacie niecierpliwość, obraża się że traktujecie go instrumentalnie jak jakiś masażer albo pluszowego misia. Czujecie to upokorzenie?

Tak jak wy potrzebujecie wiele czułości niekoniecznie z seksem w tle tak mężczyzna potrzebuje seksu i czułości podczas seksu też. Nie sądźcie że my tylko marzymy o seksie jako takim. Tak naprawdę nie ma nic bardziej odpychającego niż mechaniczny seks z prostytutką. Jest on dla nas najgłębszym i niezbędnym wyrazem więzi jaka łączy nas z kobietą. Ile razy usłyszałem "nie, może jutro" z zupełnie błahych powodów (bo jestem niewyspana) a "jutro" musiałem rano biegać po podpaski a żonka robiła wielkie oczy, że ona się nie spodziewała i że "no trudno". Muszę przyznać, że po czymś takim mam ochotę na zastosowanie zasady wzajemności i traktowanie żony jak powietrza w I i II fazie. Ale to nie ma sensu bo tylko nakręca spiralę wzajemnej niechęci.
Pomyślcie że my oczekujemy od was empatii i miłości. Nam naprawdę nie codziennie chce się z Wami rozmawiać wieczorem, przytulać Was czy kupować wam kwiaty - zwykle nam się nie chce, bo jesteśmy wykończeni i najchętniej spędzilibyśmy wieczór na kanapie, a jednak to robimy z miłości.
Spróbujcie wejść w naszą skórę.
Mar_cel
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 lipca 2006, o 20:22
Lokalizacja: Duże miasto

Postprzez AgaM » 21 sierpnia 2009, o 20:13

Mar_cel napisał(a):Spróbujcie drogie Panie wyobrazić sobie że macie 10 dni w miesiącu w których wasz mąż może dać wam to czego bardzo pragniecie - masaż pleców, czułe słowa, przytulanie, pocałunki.
I to właśnie w tych dniach zaczyna kaprysić odsuwać się od was a kiedy wyrażacie niecierpliwość, obraża się że traktujecie go instrumentalnie jak jakiś masażer albo pluszowego misia. Czujecie to upokorzenie?


Pomyślcie że my oczekujemy od was empatii i miłości. Nam naprawdę nie codziennie chce się z Wami rozmawiać wieczorem, przytulać Was czy kupować wam kwiaty - zwykle nam się nie chce, bo jesteśmy wykończeni i najchętniej spędzilibyśmy wieczór na kanapie, a jednak to robimy z miłości.
Spróbujcie wejść w naszą skórę.


???? Po pierwsze to rozmowa z osobistą zona potrzebna a nie apel do nas tutaj :)
Swoja drogą pieszczoty masaz pleców i pocałunki chyba nie sa zalezne od fazy płodnej czy nieplodnej nie??? :)))))
No w kazdym razie U NAS tak jest. :)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez szczęśliwa mama » 14 października 2009, o 14:25

Dość często bywa tak, że ja jestem zmęczona, ale widzę jak bardzo mój mąż ma ochotę na zbliżenie i decyduję się na współżycie ze względu na niego.
Chcę żeby był ze mną szczęśliwy, on również się poświęca, gdy czasem mimo chęci okazuje się, że moje zmęczenie jest zbyt duże i w trakcie okazuje się, że np. jestem za mało wilgotna i mnie boli.
Nigdy mnie nie zmuszał do współżycia, ale przecież jak ludzie się kochają to widzą kiedy partner/partnerka ma ochotę.
Zresztą poświęca się dla mnie również w innych dziedzinach naszego życia.
Małżeństwo to sztuka kompromisu.
szczęśliwa mama
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 października 2009, o 13:08
Lokalizacja: podkarpackie

Poprzednia strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron