Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 07:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Długość trwania miesiączki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Długość trwania miesiączki

Postprzez grzegorz » 3 września 2004, o 10:34

Ostatnio żona zaczęła "narzekać" na długość trwania krwawienia miesięcznego i zauważyła, że najlepiej by było gdyby krwawienie trwało 2 dni. Co myślą o tym inne Panie?
grzegorz
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lipca 2003, o 07:08

Postprzez steffi » 3 września 2004, o 11:50

jezeli o mnie chodzi to najlepiej zeby go w ogóle nie było :P
steffi
Przygodny gość
 
Posty: 45
Dołączył(a): 21 sierpnia 2003, o 14:01

Postprzez NB » 3 września 2004, o 12:01

Przyzwyczaiłam się chociaż najlepiej było podczas karmienia piersią, gdy w ogóle jej nie było przez 14 miesięcy....
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rybka » 3 września 2004, o 13:25

też zdarza mi się zgłaszać zastrzeżenia do tego pomysłu... :?

cały tydzień, kiedy szczególnie ceni się czyste toalety - każda podróż jest cokolwiek kłopotliwa.
no i syndrom pierwszego dnia - nie zawsze jest źle, ale czasem to mogę tylko leżeć i jęczeć z bólu :evil:

w tych dniach nie traktuje się seksualności jako Bożego daru - raczej jak dopust Boży.
ratuję się humorem, szczerze zgłaszając Bogu pretensje.

ale też okres ma swoje plusy - uczy pokory. kobieta, żeby dowiedzieć się, że nie jest wszechmogąca nie potrzebuje czekać na chorobę lub starość.
(na marginesie... pokora to nie "uczucie robaka" jak pisał Nietzche, ale znajomość prawdy o sobie. i nie ma ona prowadzić do podległości mężczyźnie - ostatni list Kongregacji Nauki Wiary wyraźnie mówi, że wszelka dominacja - zarówno męska jak i żeńska - jest skutkiem grzechu pierworodnego. a także, że nie mamy sie pogodzić z tym, że natura ludzka jest skażona, ale że mamy starać się o przywrocenie pierwotnego Zamysłu Bożego, czyli "współdziałania")


Co myślą o tym inne Panie?

inne panie myślą, że żona oczekuje zrozumienia. nie jakiegoś szczególnego współczucia, ale tego, by świadomość uciążliwości cyklu pojawiła się również w głowie męża.
no i że warto zapytać - oczywiście po wysłuchaniu żony - czemu porusza ten temat, jakie zdarzenie było impulsem. zresztą każda okazja do rozmowy jest dobra :lol:
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15

Postprzez Allunia » 3 września 2004, o 14:52

Najgorzej jest w bardzo upalne dni (nie używałam nigdy tamponów), no i dla mnie pierwszy dzień kiedy miałam zawsze straszliwe bóle... mam nadzieję że jak urodzę dziecko to będzie mniej boleśnie :?
Allunia
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 07:57
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Maria » 3 września 2004, o 18:31

Mojej najlepszej przyjaciółce zdarzają się omdlenia z bólu,a zamiast podpasek uzywa pieluchomajtek :?

Ja mam więcej szczęścia. Ale u mnie dosyć wkurzające są plamienia przez 3-4 dni po @...wkładka higieniczna to wtedy za mało
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron