Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 06:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy da się jeszcze dostać termometr rtęciowy?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

czy da się jeszcze dostać termometr rtęciowy?

Postprzez minnesota_ » 15 maja 2009, o 20:37

Stłukłam niedawno swój termometr rtęciowy, ten specjalny owulacyjny. Mam jeszcze kupiony wcześniej Microlife, ale według mnie rtęciowy był o wiele dokładniejszy i przede wszystkim bardziej mogłam na nim polegać.

Teraz jestem wściekła, bo termometry rtęciowe są podobno wycofane ze sprzedaży. Nie ma w aptekach, hurtowniach, internecie...

Czy mogę taki jeszcze gdziekolwiek dostać? Wiecie coś?

Nie czuję się teraz komfortowo z urządzeniem, które po 2 minutach pokazuje 0,2 stopnia więcej niż za pierwszym razem, a za trzecim znowuż coś innego. Choć podobno Microlife jest wystarczający. Już nie wiem...
minnesota_
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 14:43

Postprzez fuer_immer » 15 maja 2009, o 21:17

to kup sobie berteciowy Geratherm!
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez minnesota_ » 15 maja 2009, o 21:34

ha! Wiedziałam że istnieje coś takiego, ale w aptece bezrtęciowe kosztowały prawie 100zł! Szukałam w sklepach internetowych, ale dopiero nazwa firmy, którą mi podałaś, pomogła coś znaleźć, i to sporo taniej, więc wielkie dzięki, fuer_immer :)

Tylko że znajduję tylko takie zwykłe, a używałam tylko z rozszerzoną podziałką do tej pory. Pytanie do użytkowniczek normalnych termometrów: Dajecie radę odczytać różnicę 0,05 stopnia?
minnesota_
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 14:43

Postprzez fuer_immer » 15 maja 2009, o 22:00

dawalo sie, ale owulacyjny Geratherm basal jest jednak lepszy.
http://www.aptekaeskulap.pl/termometr-o ... -4976.html i wcale 100 zl nie kosztuje :) to jest naprawde dobry zakup :)
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez minnesota_ » 27 maja 2009, o 22:07

Gdyby to się komuś miało przydać - udało mi się dostać jeszcze taki termometr... A właściwie... drogą niedostatecznej komunikacji w rodzinie pozyskałam sztuk cztery :D Mam nadzieję że starczy mi do końca życia.
minnesota_
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 kwietnia 2009, o 14:43

Postprzez zielona » 27 stycznia 2010, o 00:29

Kupiłam dziś w aptece za 18 zł termometr bezrtęciowy. Pani w aptece powiedziała, że jest niedokładny, ale na pytanie dlaczego tak twierdzi, umiała się tylko skrzywić. Kupiłam z ciekawości. Możecie mi wyjasnić, co to za termometr? Może wiecie, co oznaczają te rzeczy (przeczytane na termometrze):
TRO-OVATERM TR ov mf max 1/10 st. C
mercury-free LOT: 21/444-01 Normalglas 360

TROGE MEDICAL GMBH D-20148 HAMBURG GERMANY



I drugie pytanie: zawsze wolałam zwykłe rtęciowe od owulacyjnych, nie było kłopotu z zaokrąglaniem, a pół kreski widziałam bez problemu. W czym owulacyjny Geratherm jest lepszy? Czy mogę stosować ten tańszy Geratherm do NPRu? A może wystarczy ten, który kupiłam dziś w aptece?
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez admin » 28 stycznia 2010, o 17:56

Przez wiele lat, zanim ktoś pomyślał o wyprodukowaniu termometrów owulacyjnych, stosowano w NPR z powodzeniem zwykłe rtęciowe termometry lekarskie - można nadal.

Termometr owulacyjny ma mniejszy zakres temperatur (np. Geratherm od 35,6 do 38,4), w związku z czym skala jest bardziej czytelna. Na dodatek Niemcy zastosowali tam taki bajer w postaci przezroczystego plastikowego etui, które działa jak szkło powiększające.

Używaliśmy przez długie lata naszego małżeństwa termometrów lekarskich, od roku mamy Geratherm kupiony za ok. 50 zł w aptece internetowej - sprawdza się.

Doświadczenie pokazuje, że lepiej używać zwykłego termometru szklanego niż byle jakiego elektronicznego.

Geratherm Basal można kupić na przykład tutaj:

http://www.albert.com.pl/index.php?stro ... 0000000404
Ostatnio edytowano 29 stycznia 2010, o 17:18 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez lajla » 28 stycznia 2010, o 22:22

A jak długo mierzy się temperaturę takim termometrem? Pytam, bo z reguły na pomiar nie mam wiele czasu, bo mój siedmiomiesięczny synek domaga się uwagi. Dlatego na razie ratuje mnie termometr elektroniczny, który wcześniej nie zawodził (a mam go już 5 lat) i spokojnie dało się wyłapać wzrost.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 29 stycznia 2010, o 11:40

mam taki zwykły, ale nie używam do nr tylk do pomiarów gorączki - trzeba mierzyć tak jak rtęciowym a nawet mam wrażenie, że ciut dłużej
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez lajla » 29 stycznia 2010, o 17:53

Dzięki fiammo. W takim razie ten termometr odpada, przynajmniej na razie zostaję przy Microlife'ie.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron