Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 02:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co może oznaczać plamienie w III fazie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Co może oznaczać plamienie w III fazie?

Postprzez Marchewka » 6 listopada 2008, o 14:21

No właśnie. Czy powodem może być silne przemęczenie i stres? Czy może coś innego?
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez julieta » 6 listopada 2008, o 15:18

Może być, ale wydaje mi się, że rozumiany jako przyczyna wahnięć hormonalnych. Krwawienia w III fazie mogą być wywołane właśnie hormonalnie (może się tak objawiać również niewydolność ciałka żółtego) albo organicznie - zmianami w budowie śluzówki macicy, szyjki macicy (choćby nadżerka), czy ścian pochwy.
Najczęściej u młodych kobiet przyczyny są hormonalne. Może to tylko jednorazowa sprawa, ale zawsze warto (na spokojnie) wybrać się do ginekologa.
julieta
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 13 sierpnia 2008, o 09:58
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Marchewka » 6 listopada 2008, o 15:26

Dzięki. Faktycznie może to niewydolność ciałka (spowodowana właśnie tym stresem, który najsilniej przeżywałam właśnie w dzień szczytu). Mam nadzieję, że to tylko w tym cyklu, bo mam już dość "chodzenia po lekarzach - ginekologach". Dzięki.
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez strzyga » 8 listopada 2008, o 01:32

Z tego co pamietam, to może to być też niedobór magenzu, tudzież coś na co magnez pomaga /żeby się nikt nie czepiał słówek/. I w pierwszej kolejności zaczęłam brać magnez w zwięszkonej dawce i mi pomogło. (też nie od razu)
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marchewka » 12 listopada 2008, o 14:09

Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Moje plamienie okazało się implantacyjnym. Pozdrawiam.
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron