Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 10:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Zmiana czasu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Zmiana czasu

Postprzez Olenkita » 20 października 2008, o 20:41

Mam pytanie dotyczace zmiany czasu z letniego na zimowy. Moze sie to pytanie juz pojawilo, ale ostatnio nie mam dostepu do internetu i wpadam sporadycznie na pare minut. Otoz zmiana czasu wypadnie mi prawdopodobnie na skoku. Mierze teraz o 7, wiec po zmianie to bedzie 6 godz. Co robic? Zmierzyc po zmianie o 6 tak jak by to byla 7 dawnego czasu? A potem? Pisze chaotycznie ale sie spiesze, poradzcie.
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Misiczka » 20 października 2008, o 20:57

Jak zmiana czasu wypadała w newralgicznym punkcie, to mierzyłam do końca wg. starego czasu (Twój organizm nie wie przecież że czas się zmienił)
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez fiamma75 » 20 października 2008, o 21:59

Ignorowałam zawsze zmiany czasu z b. prostego powodu - organizm szybko przechodzi do porządku dziennego nad zmianą czasu, poza tym śpi się jednak taką samą liczbę godzin.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez strzyga » 21 października 2008, o 00:50

ja mierzę zawsze wg. aktualnej godziny na zegarku.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Olenkita » 23 października 2008, o 11:16

No tak, ale jak zignoruje zmiane czasu i bede nadal mierzyc o 7 jak dawniej ( a po zmianie to bedzie jak dawna 8 ) to wplynie to na obraz wykresu, bo jednak pomiar bedzie dokonany godz. pozniej, temp. moze skoczyc o stopien. Martwie sie tym bardziej, ze wypadnie na skoku i moze zafalszowac obraz :cry: Tak sobie myslalam, ze moze po zmianie zaczne mierzyc o 6 tak jakby to byla dawna 7. Co o tym myslicie? NB, Milgosia?
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Olenkita » 23 października 2008, o 15:31

To znowu ja, wiem, ze przynudzam, ale wlasnie sie zorientowalam, ze zmiana czasu jest w ten weekend a nie w nastepny, jak myslalam... Wobec czego wypadnie mi to nie na skoku ale w 14 dniu ( skok zaczyna sie u mnie ok. 18, 19 dc ) . Bedzie wiec na przedwzrostowej szostce, sama nie wiem, co gorsze...O ktorej mierzyc potem itd... :cry: Boje sie, ze bedzie jak w poprzednim cyklu-skorzystalismy tylko raz z powodu choroby i zakloconych temp. na skoku :evil:
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez strzyga » 24 października 2008, o 23:12

To może dla świętego spokoju mierz dwa razy :P

mi tez wyoadnie na przedwzrostowej szóstce...
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Olenkita » 25 października 2008, o 09:47

No chyba tak zrobie... Tzn. jutro zmierze o 6 a potem zastanowie sie jeszcze. Musze dobrze powertowac to forum, czy gdzies juz nie przewinal sie ten temat.
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Olenkita » 25 października 2008, o 11:58

Juz wiem, jak zrobie. Zmienie czas pomiaru o pol godz. Czyli zmierze o 6.30, tak jakby to byla 7.30 starego czasu . W ten sposob bede mierzyc do nadejscia 3 fazy. Pol godz. nie ma wplywu na obraz temp. wiec nie bedzie ona zaklocona. W ten sposob i wilk syty i owca cala :wink: Mam nadzieje, ze postepuje slusznie, jezeli nie, to prosze autorytety o skorygowanie. Troche jednak miotam sie z ta cala sytuacja, bo jako debiutantka w dziedzinie npr i zona od 2 miesiecy nie mam jeszcze absolutnej pewnosci. Mam nadzieje, ze obejdzie sie bez schiz ciazowych...
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron