Teraz jest 28 marca 2024, o 21:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

interpretacja cyklu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

interpretacja cyklu

Postprzez anna ewa » 3 października 2008, o 13:11

Wreszcie coś sensownego mi wychodzi, ale chcę się upewnić. Chyba musi jednak być ten rtęciowy termometr, elektronicznym wyszedł bardzo zbliżony wykres ale nie ma tak wyraźnie zaznaczonego wzrostu pod koniec.
Mam jeszcze pytanie jaki powinien być śluz w dniu szczytu, bo ten który zaznaczyłam jako ostatni dzień S, to był tylko połysk na papierze,
a wyraźnego śluzu nie było, u wejścia zawsze jakaś wilgoć jest, natomiast wyraźne sucho rozpoznaję dopiero gdy trzeba wspomagać się nawilżeniem w dniu X.
Pomóżcie mi zidentyfikować dokładnie początek tej III fazy. Czy już można na pewno, czy trzeba poczekać jeszcze dzień dwa. I gdzie jest ta linia dzieląca wyższe od niższych, czy da się to wyznaczyć obiektywnie ?

@ do 7dc
7dc-36,7
8dc-36,4 szyjkaT
9dc-36,5 szyjka T
10dc36,6.5 S mało,brunatny,urywający się,w nocy ból podbrzusza jak przy @,trochę po prawej,trochę środek? Czy to może być ból owulacyjny?
Nie mam pojęcia jaki on ma być. Szyjka M,nisko
11dc-36,7 S niewiele,rozciągliwy Szyjka M i wyżej
12dc-36,7 S przejrzysty rozciągliwy + lampka wina i późno spać.Szyjka M,
13dc-36,8 S przejrzysty +ciężka praca szyjka M,wysoko, otwarta,pulchna
14dc-36,8 S niewiele, szyjka m/t ? Trudno było określić.
15dc-36,9 S odrobinę przy podcieraniu każdorazowo połysk, szyjka chyba M, ale nisko
16dc 37,0 Q szyjka j.w: M,nisko
17dc-37.0 Q szyjka M/T ? To dziś. + stres+drink na nerwy
+ 18dc-37,1 chyba będzie Q
Zwykle badam szyjkę wieczorem, dziś zbadałam po południu i chyba jest sucho, bo palec nie chciał się przecisnąć. Ale czy szyjka już nie powinna być wyraźnie twarda ?
Ostatnio edytowano 4 października 2008, o 08:04 przez anna ewa, łącznie edytowano 2 razy
anna ewa
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 24 września 2008, o 18:35

Postprzez strzyga » 4 października 2008, o 00:11

nie za bardzo rozumiem wszystkie skróty i co to znaczy 'niewiele' z 14 dc. Jeśli oznaczyć za szczyt śluzu 13 dc, to wg mnie III faza od 16 dc. A jeśli 14 dc, to zdaje się od 17 dc III faza.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez anna ewa » 4 października 2008, o 07:58

strzyga napisał(a):nie za bardzo rozumiem wszystkie skróty i co to znaczy 'niewiele' z 14 dc. Jeśli oznaczyć za szczyt śluzu 13 dc, to wg mnie III faza od 16 dc. A jeśli 14 dc, to zdaje się od 17 dc III faza.

Jak co znaczy niewiele? Niewiele to jest niewiele. Odrobina śluzu się pojawiła, tak jakby resztki i nie wiem kiedy mam wyznaczać ten dzień szczytu, tym bardziej, że jednoznacznej suchości u wejścia do pochwy nigdy nie mam.Bądź mądry i pisz wiersze. A może w tym wypadku pomocny by był ten eksperyment ze szklanką wody by sprawdzić jakiego typu to wydzielina? Każdy może oceniać subiektywnie dzień szczytu, jak się nie pomylić, jak być pewnym ?
Dodałam do poprzedniego cyklu, żeby było w całości temperaturę z dziś i stres i alk. z wczoraj.
I to tak z tymi cyklami,nim się człowiek doczeka interpretacji...A ja już się pokłóciłam z mężem i faza III weźmie w łeb.
anna ewa
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 24 września 2008, o 18:35

Postprzez Bright » 4 października 2008, o 15:05

W kwestii śluzu liczy się jakość, a nie ilość.

Czyli np. jak stosujesz metodę Roetzera, to dzień szczytu śluzu to ostatni dzień, w którym pojawi się nawet minimalna ilość śluzu najlepszej jakości, jaki u siebie obserwujesz.
Czyli jak masz 3 dni mnóstwo śluzu Bj, a potem 2 dni, gdzie masz też Bj, ale tylko raz w ciągu dnia i mało, to dopiero ostatni dzień z tym Bj nawet w minimalnej ilości będzie dniem szczytu śluzu.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez anna ewa » 4 października 2008, o 18:42

Aha dzięki, to już jaśniej. Myślałam, że szczyt to ostatni dzień śluzu w ogóle, jakiegokolwiek. Muszę w przyszłości baczniej zwrócić uwagę, a ten najlepszej jakości to ma być oczywiście rozciągliwy ? Bo takowy ewidentnie mam tuż po krwawieniu, czasem pokrywa sie z krwawieniem, a najczęściej kilka dni po nim.
anna ewa
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 24 września 2008, o 18:35

Postprzez kasik_powraca » 5 października 2008, o 10:26

anno ewo, przeczytaj podrecznik Rötzera :) wtedy nie bedziesz musiala sie wszytkiego pytac.
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez anna ewa » 5 października 2008, o 13:13

kasik_powraca napisał(a):anno ewo, przeczytaj podrecznik Rötzera :) wtedy nie bedziesz musiala sie wszytkiego pytac.

dzięki, to idę już sobie z tego forum.
anna ewa
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 24 września 2008, o 18:35

Postprzez kasik_powraca » 5 października 2008, o 18:42

jezeli mowisz, ze masz ksiazke to czemu do niej nie zagladasz? Przeciez te pytania sa tam omowione! Wiec nie oburzaj sie tak.
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez Amazonka » 5 października 2008, o 21:18

Przeczytałam książkę, a mimo to miałam wiele pytań i całe szczęście, że je zadawałam i że miałam komu je zadać.

Groźba zmarnowania oferty pomocy nie przyniesie Ci rozwiązania problemu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Katarzynkas » 7 października 2008, o 14:27

Hej dziewczyny proszę o poradę.
U mnie dziś 14dc i jeszcze nie było skoku temp. Trochę się tym martwię. 11dc miałam usg: w prawym jajniku pęcherzyk 19mm, w lewym ok. 16mm, ale z tego drugiego to lekarz powiedział że nic chyba nie będzie. Dziwne bo miesiąc temu tez miałam w prawym jajniku pęcherzyk. Myślicie że można mieć miesiąc po miesiącu w tym samym jajniku pęcherzyk? Być może to za sprawą leku clostybergyt. Cykle mam zwykle 28-30 dni.
Katarzynkas
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 sierpnia 2008, o 13:47
Lokalizacja: świętokrzyskie


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron