Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 06:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Śluz + szyjka

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Śluz + szyjka

Postprzez justi85 » 1 września 2008, o 22:35

Zastanawiam się nad obserwacjami śluz + szyjka. Czy ktoś praktykuje tego typu połączenie obserwacji. I jak to wygląda w praktyce. Proszę o dzielenie się doświadczeniami.
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez kasik_powraca » 2 września 2008, o 16:37

napewno lepiej niz sam sluz :) nieraz przy zakloconej tempce, opieram sie mocno na sluzie i szyjce. ale pamietaj, ze te 3 objawy (z tempka) daja ci najpewniejsza ochrone :)
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez Amazonka » 2 września 2008, o 17:07

Zawsze warto dodać PTC.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez justi85 » 3 września 2008, o 13:44

Według Rotzera "Wieczorem trzeciego dnia twardej i zamkniętej szyjki macicy zaczyna się niepłodność. Można być tak samo pewnym skuteczności tej metody, jak przy trzech wyższych temperaturach po dniu szczytu".

Wiem, że mierząc temperaturę ma się po prostu więcej wiadomości o sobie. Ale dla mnie to jest dość takie męczące codziennie z tym termometrem... A zauważyłam u siebie, że temperatury pokrywają się u mnie ze śluzem i szyjką. Nieraz różnica 1-2dni. Ogólnie myślę, że rozumiem swój śluz i szyjkę. Myślę, że śluz i szyjka są o wiele pewniejsze. Tak samo zresztą jak niektórzy nie potrafią rozpoznać szyjki i nie zwracają na nią uwagi.

No ale to takie refleksje o moim organizmie, ale chciałam wiedzieć czy ktoś tak stosuje? Osobiście mam koleżankę, która tylko śluz obserwuje. Miałam wrażenie jakbym miała więcej od niej wiadomości o obserwacjach. Ale dla niej to takie naturalne, że jeśli nie ma śluzu płodnego to ma dni niepłodne. Nie przejmuje się szyjką i temperaturą. I tak już przez 8 lat małżeństwa.
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Amazonka » 3 września 2008, o 16:40

Wiadomo, że można posiłkować się wyłącznie śluzem. Billings ma swoją sporą skuteczność.
Autorzy metody niemieckiej potrzebę mierzenia PTC wyjaśniają tym, że jakość śluzu i szyjka pośrednio świadczą o stężeniu estrogenów, a PTC o stężeniu progesteronu. Warto zwracać uwagę na oba.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron