Teraz jest 29 marca 2024, o 00:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR w mediach

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Re: NPR w mediach

Postprzez Amazonka » 30 maja 2012, o 21:11

W tym numerze Świata Kobiety jest o NPR i komputerach cyklu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: NPR w mediach

Postprzez zwidy » 16 czerwca 2012, o 12:46

"Kobieta i życie" nr 7, lipiec 2012
Artykuł "Skuteczna antykoncepcja na urlopie", poruszono m.in. temat metod naturalnych. Konsultacja - Grzegorz Południewski.


Wiele z nas zabezpieczając się przed niepożądaną ciążą, wybiera metody naturalne. Ginekolodzy nazywają je metodami okresowej abstynencji. Tymczasem to właśnie one są najbardziej zawodne w czasie wakacji. Niedoskonała może okazać się nawet antykoncepcja hormonalna.

Inny klimat i stres

Napięcie, zmiana warunków atmosferycznych, przemęczenie, niewyspanie... Wszystkie te czynniki nie pozostają bez wpływu na nasz organizm. Mogą zaburzać cykl miesiączkowy i doprowadzić do nieprzewidzianej owulacji. A wówczas kalendarzyk małżeński, według którego wyliczamy dni płodne i niepłodne, staje się kompletnie bezużyteczny. Podobnie jak pomiar ciepłoty ciała. Bo przecież skok temperatury, który ma sygnalizować owulację, może być związany z zupełnie czym innym, np. stresem, zmianą klimatu czy silnymi emocjami. Łatwo zatem popełnić błąd. Nieskuteczna bywa również metoda polegająca na obserwacji śluzu szyjkowego, który w dni płodne powinien być śliski, rozciągliwy i przejrzysty, a w niepłodne - lepki, białawy i mętny. Na urlopie, łatwiej o infekcję, której objawem są upławy zamazujące wygląd śluzu.

Jak uniknąć kłopotów.

Wyznaczenie dni płodnych i niepłodnych ułatwiają tzw. testery płodności, np.Bioself albo Persona. Codziennie mierzymy sobie nimi temperaturę i dodatkowo wpisujemy pierwszy dzień każdej miesiączki. Warto się w nie zaopatrzyć, bo łączą dwie metody kontrolowania płodności. Jednak najlepiej byłoby, gdybyśmy na czas wakacji antykoncepcję naturalną zastąpiły pigułką hormonalną. Ginekolodzy radzą, by rozpocząć przyjmowanie tabletek jeden cykl przed planowanym wyjazdem. W ten sposób dajemy organizmowi czas na przyzwyczajenie się do działania hormonów podanych z zewnątrz. Dodatkowo warto używać prezerwatywy.
zwidy
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 czerwca 2012, o 10:24

Re: NPR w mediach

Postprzez abeba » 31 października 2012, o 11:19

Tylko napomknięte o samym NPR ale ogólnie bardzo sympatyczny wywiad z p. położną Agnieszką Suchenek. O naturalnym podejściu do poczęcia.

Gdzie - w promocyjnej gazetce sieci drogerii Natura pt. "Natura" numer zdaje się 7/2012, w każdym razie teraz jesienny. Bardzo miłe zaskoczenie w takim komercyjnym medium. Oczarowało mnie stwierdzenie, by mąż przyniósł żonie kwiatki 19-20. dnia wyższych temperatur, bo własnei zaczyna bić serce ich dziecka. Jakie to miłe i odmienne, zamiast "kupcie promocyjną paczkę testów ciążowych w naszym sklepie i sikajcie sikajcie i gapcie się w kreski"
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Re: NPR w mediach

Postprzez Amazonka » 16 listopada 2012, o 23:23

Ciekawe.

Po raz pierwszy obejrzałam fragment telenoweli "Rancho".
Matka z małym synem idą przez wieś i widzą starszego syna nastolatka witającego się czule z dziewczyną. W związku z tym niespodziewanym zdarzeniem matka idzie do męża wysiadującego pod sklepem i wyznacza mu zadanie: obowiązek ojcowski - uświadomić syna, aby go dziadkiem nie zrobił!
Skrzywiony ojciec wzywa syna na rozmowę sam na sam. Kilka razy usiłuje zacząć przemowę, ale za każdym razem wydobywa z gardła niezrozumiałe dźwięki. Usiłuje skorzystać z podręcznych pomocy naukowych, ale to też nic nie daje. W końcu krzyczy:
- W szkole miałeś uświadomienie?
- Tak.
Po następnych krzykach syn wreszcie ucieka.
Matka wraca i pyta:
- Coś ty zrobił? Dlaczego te krzyki?
Dumny mówi:
- Zapobiegłem ciąży metodą naturalną!


Pffff...
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: NPR w mediach

Postprzez Amazonka » 21 stycznia 2013, o 21:07

Stypendia dla prymusów

Pięcioro najzdolniejszych studentów wrocławskich uczelni otrzymało w ostatnią niedzielę pieniężną "Nagrodę Metropolity". Jednorazowe stypendium w wysokości pięciu tysięcy złotych ufundował i przyznawał abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski.

Nagrodzona studentka położnictwa będzie uczyć metody angielskiej.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: NPR w mediach

Postprzez Amazonka » 3 lutego 2013, o 12:43

Poradnik Domowy styczeń 2013 wyd. Agora S.A.

Telefon do seksuologa
Nasz ekspert Ewa Żeromska odpowiada na pytania.

Pytanie
Jesteśmy małżeństwem od kilku miesięcy, współżyjemy często, uważając na dni płodne. Na razie nie mamy warunków na dziecko. Kończę studia, mąż szuka pracy, mieszkamy u jego rodziców. Problem w tym, że ja nie chcę używać żadnej antykoncepcji, bo po prostu się jej boję, więc co miesiąc mam stres: jestem w ciąży czy nie. Mam dość tych nerwów i napięcia i nie wiem, jak sobie poradzić?!

Odpowiedź eksperta
Gdy współżyje się bez skutecznych zabezpieczeń, a nie jest nim, to ciąża wcześniej czy później jest nieunikniona. Albo skuteczna antykoncepcja i pewność, że to pani decyduje, kiedy zostanie mamą, albo stres i prawdopodobieństwo nieplanowanej ciąży. Nie wiem, skąd lęk przed antykoncepcją, przypuszczam, że nasłuchała się pani nieprawdopodobnych opowieści. Proponuję wizytę u ginekologa, by spokojnie wszystko wyjaśnić i dobrać rodzaj zabezpieczenia dla pani najlepszy. Jeśli woli się pani opierać na "naturze", powinna zapoznać się z naturalnymi metodami regulacji urodzin - też potrzebna jest rozmowa i nauka u ginekologa. Jednak te metody bardziej służą planowanemu zajściu w ciążę niż jej uniknięciu. Doraźnie można stosować prezerwatywy, to lepsze rozwiązanie niż kalendarzyk.




Poradnik Domowy luty 2013 wyd. Agora S.A.

Telefon do seksuologa
Nasz ekspert Ewa Żeromska odpowiada na pytania.

Pytanie
Jesteśmy 2 lata po ślubie i oboje doszliśmy do wniosku, że pora pomyśleć o dziecku. Staram się, żebyśmy kochali się w moje dni płodne, zachęcam męża, ale on jakoś się wykręca, jakbym go zmuszała. Boję się, że on nie chce dziecka, a może i mnie?

Odpowiedź eksperta
Kierując się jak najlepszą wolą, narzuciła pani współżycie wg kalendarza, więc ograniczyła spontaniczność na rzecz obowiązku do wykonania. Seks stał się zadaniem z finałem w postaci ciąży. Niechcący uczyniła pani z męża dawcę plemników, przynajmniej on może tak myśleć. Proponuję przestać przejmować się tak bardzo wyliczaniem dni płodnych, tym bardziej że łatwo o pomyłkę. Kochajcie się po prostu, tak jak na początku waszego związku, z chęci, z namiętności, radośnie czule i bez obawy, że się nie uda. Ten luz przyda się nie tylko pani mężowi, ale również pani, bo takie napięcie i celowanie w dzień utrudnia zajście w ciążę.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron