Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 08:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak zmienić długość cyklu?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jak zmienić długość cyklu?

Postprzez mmadzik » 21 czerwca 2008, o 15:15

Na początek - dziewczynki, nie zlinczujcie mnie za głupie pytania - tak zapytam hipotetycznie tylko ;)
Kwestia jest taka - jest jakaś możliwość przedłużenia/skrócenia cyklu? Tzn. czy można jakoś przesunąć termin krwawienia? Krążą takie plotki, że np. jak się zje ogromne ilości cytryn to miesiączka przyjdzie później, albo że silny wysiłek fizyczny "wywołuje" krwawienie... Zawsze mi się wydawało, że to ściemy, ale jak jest naprawdę? :shock:

Swoją drogą to byłby bardzo wygodne, gdyby okazało się, że można to jakoś choć odrobinę regulować - w tym miesiącu w okolicach krwawienia mam np. wesele i daleki wyjazd... :roll:
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez milgosia » 21 czerwca 2008, o 20:34

Ja słyszałam, że alkohol może przyspieszyć okres i duży wysiłek fizyczne. Ale na sobie nie próbowałam, u mnie duże ilości kawy i niewyspanie w III fazie przyspieszały okres.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sabina_ss » 12 września 2008, o 13:35

Ja piję napar z czarnej malwy... Zobaczymy czy okres przyjdzie wcześniej ;)

http://parda.w.interia.pl/116.html
Sabina_ss
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 sierpnia 2008, o 15:55

Postprzez dziewczyna_włóczykija » 28 marca 2009, o 05:16

widzę, że ten post był dawno pisany, ale moja odpowiedź może się komuś przyda tak na przyszłość

otóż u mnie tak to wygląda, że jak bardzo się denerwuję tym, że okres może mi w czymś przeszkodzić, to on sam się często przesuwa :) a przychodzi dopiero potem jak jestem już zrelaksowana i moja ciało w jakis sposób się "odblokowuje"

wydaje mi się, że moje stany psychiczne mają ogromny wpływ na miesiączkę i czasem jest to fajne, ale czasem też oczywiście sprawia problemy ;)

jedzenie cytryn albo napar z malwy? pierwsze słyszę, to brzmi jak jakieś szamańskie metody wiejskiej uzdrowicielki (szczególnie te cytryny), no, ale może coś w tym jest

u mnie duży wysiłek fizyczny opóźnia krwawienie, dopiero jak odpocznę to dostaję

krwawienie można przesunąć także biorąc tabletki hormonalne i jeśli robisz to tylko dlatego, że to ułatwi Ci życie (w końcu od tego jest medycyna) a nie jako antykoncepcję to nie ma w tym nic złego

pozdrawiam
dziewczyna_włóczykija
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 marca 2009, o 04:48

Postprzez zielona » 28 marca 2009, o 12:21

dziewczyna_włóczykija napisał(a):
krwawienie można przesunąć także biorąc tabletki hormonalne i jeśli robisz to tylko dlatego, że to ułatwi Ci życie (w końcu od tego jest medycyna) a nie jako antykoncepcję to nie ma w tym nic złego


Nie do końca się zgodzę... Mieszać sobie w gospodarce hormonalnej dla wygody, narażać sie na kutki uboczne (poważne) - to chyba jednak jest coś złego.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron