Teraz jest 28 marca 2024, o 10:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mierzenie temperatury

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

mierzenie temperatury

Postprzez basia » 29 lipca 2004, o 19:23

Witam,
zaczynam dopiero interesowac sie metodami NPR. Chcialabym mierzyc temperature, ale podobno trzeba to robic o stalej porze. Ja pracuje w systemie zmianowym - raz od 6 rano, raz od 17.00. Czy moge mierzyc temperature o roznych porach ????
Z gory dziekuje za pomoc :)
basia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 19:15

Postprzez anecia » 29 lipca 2004, o 19:42

Witaj Basiu :)
Ja również interesuje sie NPR razem z mężem i właśnie przestudiowałam książkę J.Rotzera myśle że mogę Ci pomóc :) Otóż dr pisze w niej co należy robić gdy pracuje się na nocnej zmianie: cyt. " Przydatne wyniki pomiaru temperatury można uzyskać także wtedy, gdy temperaturę mierzy się codziennie zawsze o tej samej porze w ciągu dnia albo wieczorem. Należy uprzednio, siedząc lub leżąc wypocząć, albo mierzyć temperaturę po drzemce popołudniowej, codziennie o tej samej porze dopóki trwa praca nocą. W tabeli należy zaznaczyć codziennie godzinę pomiaru, czas pracy oraz dzień, w którym przechodzi się na inną zmianę. Łącznie z wynikami obserwacji śluzu szyjkowego, które również należy notować, uzyskuje się przydatny opis przebiegu cyklu." koniec cytatu :)

Pozdrawiam :D
anecia
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 16:03

Postprzez basia » 29 lipca 2004, o 19:48

Czyli - jesli dobrze zrozumialam - w tygodniu gdy pracuje wieczorem - mierze o jednej stalej porze, a w tygodniu gdy pracuje rano - tez mam jedna stala pore ?
basia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 19:15

Postprzez admin » 29 lipca 2004, o 22:36

Tak. Kiedyś będzie Pani musiała spać, więc proszę mierzyć systematycznie po najdłuższym odpoczynku.
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez basia » 30 lipca 2004, o 20:06

Bardzo dziekuję za pomoc
basia
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 19:15


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron