Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 18:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy mogę ufać temperaturze w tym cyklu?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Czy mogę ufać temperaturze w tym cyklu?

Postprzez Mysza » 3 kwietnia 2008, o 07:39

Zastanawiam się, czy mogę w jakimkolwiek stopniu polegać na temperaturze w bieżącym cyklu.

Dziś 15 dzień cyklu, temperaturę mierzę od 9d.c. Po drodze miałam zabieg na znieczuleniu ogólnym, kaszel, katar, zawalone gardło i antybiotyk (który przyjmuję do soboty). Czy wyznaczanie skoku tempki będzie miało jakikolwiek sens? Czy lepiej opierać się na śluzie (czy może też nie?)?

9 - 36,2 - sucho, brak śluzu
10-36,0 - znieczulenie ogólne, zabieg
11-37,1 - sucho, brak śluzu
12-36,0 - silny katar, zawalone gardło (anginowe?), syrop z babki lancetowatej, halset, sebidin, śladowe ilości śluzu typu płodnego
13-35,8 - jak wyżej, antybiotyk, śluz jak wyżej
14-36,4 - jak wyżej w mniejszym nasileniu, antybiotyk, trochę więcej śluzu
15-36,5 - słabszy katar, trochę gardło, jeszcze więcej śluzu, mokro, antybiotyk

W normalnych warunkach temperatura niższa na poziomie 36,2-36,5 wyższa 37,0-37,2. Owulacja przeciętnie tego 14 dnia, cykle 27-dniowe.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez milgosia » 3 kwietnia 2008, o 09:46

Mysza, ja myślę, że ze względu na zabieg Twoja owu się przesunie, zwłaszcza, że miałaś zabieg w pierwszej połowie, kiedy organizm dopiero szykuje się do owu.

Wskazuje na to pojawianie się śluzu typu płodnego. Jednodniowa zwyżka w 11dc w dzień po zabiegu jest normalna, w końcu to znieczulenie ogóle, a każdy inaczej na nie reagule.

Czekaj spokojnie i nie martw się - powinno sie wyklarować w najbliższych dniach. Myślę, że właściwy skok przed Tobą.

Ja miałam zabieg ze znieczuleniem ogólnym chyba dokładnie w dniu owulacji, potem był skok, a antybiotyk nie zaburzył przebiegu temperatur wyższych, tylko skrócił je o 1 dzień (ja brałam tylko profilaktycznie, na nic nie chorowałam).

U mnie antybiotyk nigdy nie zaburzał przebiegu temperatury - to bardziej sama infekcja powodowała opóźnienie, a antybiotyk - brany nawet długo - ok 10dni - wręcz klarował przebieg cyklu.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mysza » 3 kwietnia 2008, o 10:46

Dziękuję, milgosiu, za szybką odpowiedź :-)

Nic innego nie pozostaje, jak czekać, ale pocieszyłaś mnie z tym, że pomiary mogą być mimo wszystko miarodajne.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron