Teraz jest 3 maja 2024, o 03:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Problemy i trudności w stosowaniu NPR

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Problemy i trudności w stosowaniu NPR

Postprzez grzegorz » 26 lipca 2004, o 08:40

Proszę o podanie jakie macie problemy i trudności w stosowaniu NPR. W jaki sposób przezwyciężyliście bądź staracie się przezwyciężyć te kłopoty.
grzegorz
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 lipca 2003, o 07:08

Postprzez Maria » 27 lipca 2004, o 12:59

Ja mogę współżyć tylko w fazie poowulacyjnej, ponieważ przed samym slubem miałam o wiele przyspieszony@ (owulacja normalnie, faza lutealna ok 9 dni) - cykl 24 dni.Dowiedziałam się, ze ten jeden wyjątek też muszę niestety brać pod uwagę :(

Jako młodej żonie nie jest mi z tym łatwo :oops:

2 problem to brak dni suchych. Ja zawsze mam jakiś śluz i naprawdę czasem ciężko powiedzieć co się dzieje - mam na myśli śluz w fazie poowulacyjnej. Bywa baaaardzo podobny do śluzu płodnego. To bywa stresujące :wink:
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez amber » 27 lipca 2004, o 18:34

witam! problemy sa i to stale .chyba trzeba to dobrze przecwiczyc bo hmm to trudne.Nam tez jako mlodym malzonkom nie jest latwo :oops:
no i sporo czasu zajelo mi wprowadzenie npr do naszego zycia. wspolzyje w I fazie ale tylko ok 4 lub 5 dnia cyklu(wtedy gdy nie ma miesiaczki tylko male plamienia) a potem uzbrajamy sie w CIERPLIWOSC :? i czekamy! do III fazy czyli jakies 2 tygodnie wstrzemiezliwosci. :roll:
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez biedronka » 28 lipca 2004, o 09:35

Ja się boję skutecznościi npr. Obawy często mnie blokują. Jedynie co z tym robię, to modlę się o zaufanie Bogu w tej sprawie.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez betka » 28 lipca 2004, o 11:31

Nie ma problemów jeśli jest odpowiedni czas na powitanie nowego członka rodzinki :D , ale przecież nie zawsze tak jest - czasami są ku temu ważne powody, by odłożyć poczęcie - wtedy zaczynają się większe lub mniejsze "schody". Stresująca bywa bliskość nawet w okresie dużego "bezpieczeństwa"(bo,a nóż źle odczytamy wykres, lub nasz organizm da fałszywe znaki co do wzrostu temp.lub innych symptomów płodności :cry: )choć podświadomie godzimy się :lol: na ewentualność powitania Kogoś kim obdarzy nas Pan Bóg. Ale cóż godząc się na tą metodę musimy zaufać Bogu, bo to w końcu On wie najlepiej jaki czas jest najkorzystniejszy dla powołania nowego życia :wink: , czyż nie tak :?: . Życzę wszystkim powodzenia w stosowaniu npr oraz więcej ufności w Boże Plany. :D
Betka
betka
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 czerwca 2004, o 12:36

Postprzez betka » 29 lipca 2004, o 11:30

Swoją drogą myślę :roll: , że technika i cała cywilizacja poszła tak dalece naprzód, podbiliśmy kosmos, wyprodukowaliśmy całą masę broni masowego rażenia, w medycynie potrafimy poradzić sobie z wieloma nękającymi ludzkość chorobami, a jakoś do tej pory nikt nie wymyślił :idea: 100% skuteczności urządzenia wykrywającego czas niepłodności u kobiet. Czyżby to był tak błachy problem i nikogo nie interesował? :?: . Przecież dotyczy on wszystkich dorosłych ludzi, którzy wkroczyli w okres inicjacji seksualnej :oops: ? Myślę, że byłoby na świecie dużo mniej ludzkich nieszczęść :(
Wybaczcie, że pozwoliłam sobie na tę dygresję, ale chyba czas, by ktoś się tym zajął :!: Nie sądzicie :?:
Póki co mamy jednak npr :D z czego należy się cieszyć :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam wszystkich Betka
betka
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 czerwca 2004, o 12:36

Postprzez kakoz » 9 sierpnia 2004, o 18:12

a ja mam skaczaca temperature i brak sluzu-wciaz jeszcze karmie piersia
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 8 kwietnia 2007, o 14:26

Gin Grzegorz Południewski w swoim pochwalnym bryku o antykoncepcji pt. "Z czym do łóżka" opisuje przyszłość metod naturalnych. Widzi ją głównie w różnego rodzaju monitorach cyklu, także ultrasonograficznych, aby można było zaobserwować owulację w domu i móc korzystać od razu po jej zakończeniu, bez konieczności czekania 3 dni dla pewności.

Po raz drugi mamy 2-miesięczną wstrzemięźliwość z powodu temperatury niespełniającej warunków. Bez sytuacji szczególnych. To chyba niejaki problem pół roku po ślubie,
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron