Teraz jest 28 marca 2024, o 11:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NATURALNE WYDLUZENIE CYKLU???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

NATURALNE WYDLUZENIE CYKLU???

Postprzez amber » 25 lipca 2004, o 18:38

pisze w sprawie ktora dla mnie wydaje sie byc bardzo dziwna :? .jestem rok po slubie i stosujemy NPR od 4 miesiecy (juz na stale , bo jest to najlepsza metoda :D ).sprawa jest taka.jeszcze przed slubem na kursach przygotowawczych pani ktora je prowadzila powiedziala ze kiedy malzonkowie stosuja NPR to cykl miesiaczkowy naturalnie i samoistie wydluza sie u wiekszosci kobiet.??? ja zwykle mialam cykle 23-26 dni .natomiast od tych kilku miesiecy moje cykle wynosza 26-31 dni?????????czy mozliwe jest to ze wydluzyl mi sie cykl poniewaz stosuje NPR czy jest
to przypadek????????????
moze ktoras z was miala podobna sytuacje :?
prosze o wpisy
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez Julianna » 25 lipca 2004, o 21:15

:shock:
Nigdy o czymś takim nie słyszałam...
Wiem za to, że cykl w jakiś cudowny sposób się reguluje, gdy zwróci się uwagę na organizm ( i jeśli się miało z tym problemy, oczywiście). Sama tego doświadczyłam :D .
Ale o przedłużaniu...hmm, nic a nic nie slyszałam... :roll:
Pozdrawiam!
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez amber » 25 lipca 2004, o 21:20

dzieki za odp.hmm :| moze tak wlasnie sie uregulowal ten cykl? dziwne no ale to chyba lepiej bo teraz faza III jest dluga :wink:
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez steffi » 26 lipca 2004, o 00:59

to chyba tylko te moje takie wstydliwe, ze przy probie obserwacji gdzies znikly. nie wiedzialam ze zasada nieoznaczonosci odnosi sie tez do cykli kobiecych? :lol:
pozdr
steffi
steffi
Przygodny gość
 
Posty: 45
Dołączył(a): 21 sierpnia 2003, o 14:01

Postprzez admin » 26 lipca 2004, o 11:56

Takie wydłużnie cyklu to nie są żadne czary mary, a z drugiej strony nie można tego uznawać za regułę.
Jedno z możliwych wyjaśnień może być takie: rozpoczęcie obserwacji i związana z nimi wiedza o przebiegu cyklu, fazach płodności i niepłodności sprawiają często, że kobiety czują się pewniejsze i spokojniejsze, co jest połączone z niższym poziomem stresu. A to właśnie stres, podczas którego wydzielana jest w nadmiarze adrenokortykotropina - hormon stresu, jest jedną z przyczyn hiperprolaktynemii powodującej m.in. skrócenie fazy lutealnej.
Większa stabilizacja życiowa (małżeństwo) + regularne prowadzenie obserwacji mogą być czynnikami uwalniającymi od stresu - i wtedy działa mechanizm odwrotny do opisanego powyżej.
Jak wspomniałem, to jedno z możliwych wyjaśnień, bo problem może być oczywiście bardziej złożony.
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez amber » 26 lipca 2004, o 16:51

mam pytanie do admina. czy wydluzenie mojego cyklu to problem??? :?: czy moze to byc zwiazane z jakas choroba czy skoro sie wydluzyl to zaliczyc to na konto uregulowanej sprawy ze stresem i korzysci plynacych z npr?
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez admin » 26 lipca 2004, o 17:33

Trudno wyrokować przez Internet - podałem jedną z możliwych hipotez. Sama długość cykli nie jest najistotniejsza, ważniejszy jest ich przebieg. Na przykład żeby nie było kłopotów z poczęciem potrzebna jest odpowiednio długa faza lutealna (liczona od pierwszego dnia okołoowulacyjnego wzrostu temperatury do ostaniego dnia przed miesiączką), nie krótsza niz 10 dni - więc jeśli wcześniejsze krótkie cykle były spowodowane krótką faza lutealną, a teraz ona się wydłużyła, to bardzo dobrze. Nie ma powodów do obaw. O szczegółach można by pomówić po ujrzeniu kart z zapiskami - po 9 sierpnia może Pani je wysłać na adres: porady@lmm.pl. Zapraszamy też na któryś z prowadzonych przez naszych instruktorów kursów - informacje tutaj:
http://www.lmm.pl/kursy/terminy.html
lub też polecamy kurs korespondencyjny:
http://www.rodzinna.pl/rodzinna/product ... cts_id=159

Pozdrawiam
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez amber » 26 lipca 2004, o 18:14

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Faza lutealna zwykle trwala 9-10 dni wiec teraz trwa dluzej :D wiec wieksze szanse na poczecie :wink: . Dziekuje za rady ,
pozdrawiam
amber
Przygodny gość
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lipca 2004, o 12:11

Postprzez admin » 26 lipca 2004, o 20:55

Powodzenia!
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron