Teraz jest 28 marca 2024, o 21:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

???

Postprzez Maria » 23 lipca 2004, o 19:48

Mam pytanie do lekarzy ginekologów. Odnosnie aborcji.

Prawie doszło do strasznej kłótni z moją koleżanką, która stwierdziła: "Nie wierz natomiast w bajki, opowiadane przez lekarzy z ruchu obroncow zycia poczetego, ze nigdy nie zrobili tego zabiegu, bo jest to jeden z obowiazkowych zabiegow, z ktorych trzeba mniec poswiadczenie, ze sie wykonalo, jesli chce sie byc dopuszczonym do egzaminu specjalizacyjnego na ginekologii."

Ja myślałam, ze lekarz musi to umiec wykonac, aby np usunąc martwy płód i ratowac zycie matki.Kolezanka słysząc to zasmiała mi się w twarz.Bardzo proszę o odpowiedź :( Wprawdzie nie wierzę w jej słowa, ale chciałabym umiec na ten zarzut odpowiedzieć.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez NB » 23 lipca 2004, o 19:57

Lekarzem ginekologiem nie jestem, ale zawód mam pokrewny i mogę powiedzieć, że lekarz ginekolog powinien umieć oczyścić macicę z pozostawionych resztek po poronieniu a także po porodzie. Tego można nauczyć się przy usuwaniu martwego płodu a nie żywego. Właściwie pierwsza lekcja to jest oczyszczanie macicy z pozostałości łożyska tępą łyżką ginekologiczną, dopiero po opanowaniu tej techniki lekarz uczy się używać łyżki ostrej , która także wykorzystywana jest do tzw.aborcji .Lekarze starej daty być może byli do tego przymuszani(aborcji) , ale teraz jest trochę inaczej.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maria » 23 lipca 2004, o 21:59

Dzięki za odpowiedz :)
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron