Teraz jest 24 kwietnia 2024, o 04:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bardzo niska temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

bardzo niska temperatura

Postprzez dota321 » 3 stycznia 2008, o 12:42

zaniepokoił mnie (nie wiem czy słusznie) ostatnio fakt, ze systematycznie z cyklu na cykl spada mi temperatura;
jak zaczynałam obserwacje (jakieś trzy lata temu) temperatura przed owulacją była na poziomie gdzieś ok.36,4-36,5 a po skoku osiągała nawet do ok.37,0*C;
a teraz przed owulacją temperatura jest na poziomie 35 z kreskami- w tym cyklu mam ok. 35,5; skok temperatury też mam coraz mniejszy;
staram się wysypiać (chociaż dopiero od niedawna), prawidłowo odżywiać, mam kupę stresu co prawda, ale to dopiero ostatnio- a poziomy temperatury mam nizsze dłuzej niz trwa ten stres;
powinnam zmienić termometr? (od samego poczatku mierzę elektronicznym w ustach (chociaż to podobno nieprawidłowo... ) a właściwie podjezykowo) zrobić badania? nie przejmować sie? tylko co w takim razie z coraz słabiej zarysowującym się skokiem temperatury?
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Amazonka » 3 stycznia 2008, o 12:52

U mnie jest podobnie. W ciągu roku obserwacji stopniowo spada mi poziom niższy: z 36,6 do 36,35.
Powodem do niejakich badań może być słaby skok związany z niskim progesteronem. Kogo jednak zainteresuje ew. problem z hormonami u odkładającej, a nie staraczki? Zazwyczaj kłopoty ze zdrowiem odkładających są 100% lekceważone przez lekarzy.
Pomiar oralny dobrze służy do rozpoznawania płodności, jeśli go przeprowadzasz poprawnie.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dota321 » 3 stycznia 2008, o 13:09

Powodem do niejakich badań może być słaby skok związany z niskim progesteronem
jeszcze niedawno był w normie; no, ale podobno kobieta zmienną jest, to moze i się cosik rozregulowało :?
Pomiar oralny dobrze służy do rozpoznawania płodności, jeśli go przeprowadzasz poprawnie
no, mam nadzieję :lol:
a temperatura rzędu 35 ,5 przez kilkanaście dni w miesiącu to też chyba nie najlepszy stan :?:
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez NB » 3 stycznia 2008, o 13:17

Jeżeli chodzi o pomiar termometrem elektronicznym zaleca się pomiar rektalny, gdyż ten jest najdokładniejszy.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dota321 » 4 stycznia 2008, o 19:09

zaleca się pomiar rektalny, gdyż ten jest najdokładniejszy.

a to dlaczego akurat pomiar rektalny w przypadku termometrów elektronicznych? czy gdzieś mozna przeczytać, kto to sprawdził?
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez fiamma75 » 4 stycznia 2008, o 20:59

U mnie doskonale się sprawdza pomiar oralny.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron