Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 09:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Problemy (???) z cyklem

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Problemy (???) z cyklem

Postprzez mmadzik » 3 grudnia 2007, o 13:27

Witajcie!
Jestem w trakcie obserwacji mojego pierwszego cyklu i zastanawiam się, czy wszystko ok. Za 8 miesięcy biorę ślub, zależy mi, żeby nauczyć się npr najlepiej, jak to możliwe przez ten czas. Nie jestem też pewna, czy dobrze wyznaczyłam linię pokrywającą i skąd dziwne znaczne skoki temperatury w ostatnich dniach, gdzie dni płodne, a gdzie niepłodne? Może i wszystko jest ok (stąd znaki zapytania w temacie), ale - lepiej zapytać i się upewnić. Może panikuję, jako że to mój pierwszy raz z npr. Braki w obserwacjach śluzu wynikają z tego, że mam spore problemy z rozróżnieniem jego rodzajów, często po prostu nie widzę zbytniej różnicy... Niepokoi mnie tez bardzo to, że od kilku cykli w drugiej połowie pojawia się uporczywe swędzenie, które nasila się w nocy, a mija wraz z pojawieniem się miesiączki.

Mój cykl:

1dc @
2dc @
3dc @
4dc @
5dc @
6dc 36,35; plamienie
7dc 36,10; kleisty, lepki, białawy; wilgotno
8dc 36,30; kleisty, żółtawy, przejrzysty; mokro
9dc 36,25; b.d.
10dc 36,20; sucho albo b. mało śluzu, niewidoczny
11dc 36,10; b. mało śluzu, prawie niewidoczny, bezbarwny; wilgotno
12dc 36,15; sucho
13dc 36,10; wodnisty, przezroczysty; wilgotno
14dc 36,25; b.d.
15dc 36,25; mokro; lekki ból w okol. prawego jajnika
16dc 36,25; b.d.
17dc 36,20; b.d.
18dc 36,15; b.d.
19dc 36,25; przezroczysty, lepki, nierozciągliwy; ślisko
20dc 36,15; grudkowaty, biały; ślisko
21dc 36,30; grudkowaty, biały, lepki, kleisty, rozciągliwy; ślisko
22dc 36,40; lepki, kleisty, rozciągliwy, przejrzysty; ślisko
23dc 36,45; b.d.
24dc 36,50; b.d.; swędzenie
25dc 36,30; sucho; swędzenie
26dc 36.70; nieprzejrzysty, grudkowaty, biały, serowaty; swędzenie

Na razie tyle.
Pozdrawiam!
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez kukułka » 3 grudnia 2007, o 13:29

z tym swedzenem to ja bym poszla do lekarza na badanie na czystosc pochwy, czy to nie grzyb jakis. grzyb zreszta moze zaburzac obraz sluzu
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mmadzik » 3 grudnia 2007, o 13:35

Właśnie chodziłam do lekarza, za każdym razem dostawałam jakieś globulki, na jeden-dwa cykle pomagało, potem znów. Badań nie miałam żadnych. Dziwi mnie tylko, dlaczego zawsze to swędzenie pojawia się tak właśnie w drugiej połowie cyklu i mija z krwawieniem - nigdy nie trwa przez cały cykl.

Dodam jeszcze, że miewam ostatnio b. nieregularne cykle - od czerwca do sierpnia brałam Castagnus, a wahania długości cykli miałam od 27 dni do 54 (z trzydniowym plamieniem po ok. 40 dniach) w ostatnim cyklu. Lekarka, u której byłam, wcale się nie przejęła...
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez milgosia » 3 grudnia 2007, o 16:28

mmadzik, zmień od razu lekarkę, albo przyciśnij tę do muru, niech Ci zrobi porządne badania!

Ja podejrzewam, że to regularnie pojawiające się swędzenie może mieć związek z okresowo pojawiającymi się zaburzeniami hormonalnymi w cyklu. Jak hormony skaczą, spóźniają się, wariują, słowem odstają od normy, to ma to oczywiście wpływ na naturalną florę pochwy, a zawsze obecne w pochwie grzybki mają okazję się namnożyć w niekontrolowany sposób i spowodować infekcję.

Tym bardziej że taka ropiętość długości cykli też ma związek z hormonami i wymaga dalszej diagnozy. No i niech ci zrobią posiew, żeby było wiadomo, co to za typ grzybków/bakterii, bo dawanie w ciemno lekarstwa bywa często nieskuteczne.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy (???) z cyklem

Postprzez Betsabe » 3 grudnia 2007, o 21:56

mmadzik napisał(a):skąd dziwne znaczne skoki temperatury w ostatnich dniach, gdzie dni płodne, a gdzie niepłodne?


to nic dziwnego, skok tempki oznacza, ze wkraczasz w III faze (w faze nieplodnosci bezwzglednej)

na podstawie Twoich zapiskow mozna ustalic, ze ok 22 dc mialas szczyt sluzu,

poziom nizszy 36.4, wyzszy 36.6

wyzsze tempki z dni 23,24,25 pomijamy (jedniodniowy spadek) i 26 dc wieczorem III faza
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez mmadzik » 4 grudnia 2007, o 18:52

Dzięki za wszystkie wpisy. Do lekarza muszę się wybrać, bo te odczucia są trudne do znoszenia :(

Betsabe - ja wyznaczałam linię pokrywającą na 36,35 i coś nie pasowało - teraz rzeczywiście wszystko stało się jasne. Szczytu śluzu nawet nie kusiłam się, żeby wyznaczać - jakoś nie umiem tego jeszcze chyba rozróżnić i rozpoznać. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron