Teraz jest 3 maja 2024, o 16:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co moze opozniac owulację?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

co moze opozniac owulację?

Postprzez Betsabe » 14 listopada 2007, o 22:03

Zawsze mialam dlugie, nieregularne cykle, ale mimo wszystko moj obecny cykl doprowadza mnie do szewskiej pasji, dzis jest 33 dc, rzuccie okiem

http://www.fertilityfriend.com/home/b949f

nie moge sie doczekac skoku..

Czy moze to oznaczac, ze przestaje juz jajeczkowac (mam 33 lata, moze to objaw menopuazy :? ). czy powinnam przeprowadzic jakies badania hormonalne, ale jakie??

w sumie nie mysle o drugim dziecku.....

w kazdym razie o wyznaczenie III fazy moge zapomniec :twisted:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez milgosia » 15 listopada 2007, o 00:27

Ja też miałam "regularne długie cykle" co 35-40 dni, nawet 46 dni, skok zawsze, ale często po 25 a nawet po 30 dniu. I też się pocieszałam, że to normalne, skoro mam skok i fazę lutealną w normie.

Jak na mój gust, to 33 lata to trochę za wcześnie na taaką zaawansowaną menopauzę ;-).

Ja zrobiłam tylko jak na razie prolaktynę z obciążeniem (bo bez obciążenia wyszła ok i pani doktor wzruszyła tylko ramionami) i wyszła mi za wysoka, czyli hiperprolaktynemia utajona. Niestety, zbyt wysoki poziom prolaktyny może opóźniać odpowiedni wzrost estrogenu potrzebny do dojrzewania pęcherzyków, a także może opóźniać pik LH.

Ja innych hormonów na razie nie badałam, a od pierwszego cyklu z bromkiem skok regularnie 18dc, cykle 29-30 dni, aż mi się nie chciało wierzyć patrząc na kartkę, bo pan doktor uprzedził mnie, że skracanie cyklu może potrwać nawet parę miesięcy.

Betsabe, jest wiele możliwych drobnych "zawirowań" hormonalnych, które mogą skutkować opóźnianiem owulacji. Myślę, że warto zacząć od najbardziej podstawowych: prolaktyna (koniecznie z obciążeniem, jeśli pierwszy wynik wyjdzie ok), FSH, LH, testosteron itd.

Uważam, że masz wszelkie podstawy do tego, aby zażądać od lekarza skierowania na badania. I sądzę, że zanim się stwierdzi, że "taka to moja uroda", to trzeba się choć trochę przebadać. Bo po co się męczyć z długimi cyklami, jak to może być

a) coś prostego do "podregulowania", co skróci nam fazę "oczekiwania"
b) coś poważnego, czym warto się zająć dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia.

Na taaaką menopauzę masz jeszcze czas ;-). Nie ma co sobie tym zawracać głowy ;-).
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mk, » 15 listopada 2007, o 12:11

u mnie sytuacj wygląda podobnie,też czekam na skok już 28dc i nic się nie dzieje :evil: zaczynają mnie denerwować te moje cykle.Tak sobie obiecuję,że coś z tym zrobię,ale jakoś nigdy nie ma czasu.Trzeba będzie się zmobilizować i działać.
mk,
Przygodny gość
 
Posty: 92
Dołączył(a): 24 listopada 2006, o 18:25
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez Betsabe » 15 listopada 2007, o 15:21

Dzieki Milgosiu za informacje.

Mk, zawsze jakos tak raźniej, jak wiadomo, ze nie tylko ja jedna mam takie problemy.

A dzis mi tempka skoczyla na 36.7 :D Moze w koncu doczekam sie skoku i wyzszych tempek.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez milgosia » 15 listopada 2007, o 15:48

Trzymam kciuki za tempkę ! I za badania też :D .
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez milgosia » 15 listopada 2007, o 16:06

Aha, jeszcze jedno. Podsyłam zestaw, kiedy i które hormony zrobić (tarczycowe też).
Wartości jak dla cyklu 28-dniowego

3-5 dc FSH, LH, testosteron

11-12 dc E2, prolaktyna, prolaktyna z obciążeniem (po metoklopramidzie)

20-22dc progesteron (lub w 7,8 dniu po skoku tempki) prolaktyna (PRL)

W dowolnym dniu cyklu: TSH, T3, T4

Prolaktynę można w zasadzie w dowolnym dniu cyklu, ale po miesiączce i koniecznie na czczo
i po co najmniej 1-1,5 godziny od wstania z łóżka (bo w nocy i nad ranem stężenie rośnie)

Wklejam tu link z badaniami (co i kiedy ), który znalazła Novva. Bardzo dobre kompedium wiedzy, przydatne przy badaniach hormonalnych:

http://dzieckoinfo.fora.pl/vademecum-dl ... -t483.html
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mk, » 15 listopada 2007, o 23:51

Betsabe trzymam kciuki,może u Ciebie cos "ruszy".
mk,
Przygodny gość
 
Posty: 92
Dołączył(a): 24 listopada 2006, o 18:25
Lokalizacja: podkarpackie


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

cron