Teraz jest 2 maja 2024, o 01:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

termometr Microlife MT 1622 - czas pomiaru

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

termometr Microlife MT 1622 - czas pomiaru

Postprzez lobuzek » 12 listopada 2007, o 21:33

hej
rtęciowym zawsze mierzylam tempke 5 min w pochwie. 2 rteciowe potlukłam wiec kupilam sobie microlife MT 1622, chcialabym od nast cyklu sie na niego przerzucic tylko nie wiem czy mam tym elektronicznym mierzyc tez 5 min w pochwie , czy mierzyc tylko do zakonczenia sygn dzwiekowego ( piszczy po ok 2min). miejsca pomiaru nie chce zmieniac, wyprobowalabym ten elektroniczny ale juz zglupialam jak nim mierzyc.
uzytkowniczki MT 1622 - doradzcie co robic :(
pozdrawiam serdecznie
lobuzek
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 1 maja 2007, o 14:44

Postprzez strzyga » 12 listopada 2007, o 22:37

Zawsze do pikania. wykresy czytelne.
5 min chyba i tak by Ci się nie udało zmierzyć, bo się sam wcześniej wyłaczy :lol:
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mmadzik » 12 listopada 2007, o 22:48

Microlife 1622 mierzy tylko do pikania, później już tylko pokazuje pomiar, a potem się wyłącza. Ale powiem, że wczoraj w ramach eksperymentu mierzyłam wieczorem temperaturę cztery razy i pierwsze dwa wyniki były niskie i różniły się o 0,1 st.C, a trzeci i czwarty były wyższe i już takie same, ale od drugiego różniły się o 0,2. Dziwne czy normalne?
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez AgaM » 12 listopada 2007, o 23:09

Mialam kiedys na spotkaniu bardzo fajna pare - on byl fizykiem i tluaczyl (o ile zdolalam pojac) na czym polega bald termometru eletronicznego. Zrozumialam ale powtorzyc nei dam rady - jest jednak taka zasada ze jesli chodzi nam o dokladnosc to nalezy mierzyc termometrem eletronicznym dwa razy - do "pikniecia" nie wyjmojac z ust czy z pochwy. No i ten fizyk .. potwierdzilze dokladne sa niestety rteciowe :)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez strzyga » 13 listopada 2007, o 01:05

Rtęciowe są dokładniejsze - fakt. Ale w npr nie interesuje nas tak bardzo dokładność tylko punkt odniesienia. Dlatego mierzy sie zawsze w tym samym miejscu, o 'podobnej' porze, tak samo (w przypadku term. elektronicznych: raz/ dwa razy) i ważne by cały cykl tym samym termometrem (bo zmieniając termometr zmienia się punkt odniesienia - mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi).

mmadzik, mierzy dalej, mierzy po pikaniu, ale do pewnego czasu (ale sklerozę mam i nie pamiętam do jakiego). Pikanie znaczy, że w czasie ostatnich ilustam sekund temperatura ciała nie wzrosła bodajże o 0,01 stopnia. (pewnie stąd ta większa dokładność rtęciowych) Jeśli potrzymać troszkę dłużej to zdarza się, że tempka jeszcze rośnie, ale już w dłuższym przedziale czasowym. :wink:
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mk, » 13 listopada 2007, o 15:44

ja dodam tylko,że nie można termometrem elekt.mierzyć kilka razy z rządu,należy chwilę odczekać,bo wychodzą inne wyniki.
mk,
Przygodny gość
 
Posty: 92
Dołączył(a): 24 listopada 2006, o 18:25
Lokalizacja: podkarpackie

termometr elektr

Postprzez lobuzek » 13 listopada 2007, o 23:00

dzieki dziewczyny, wypróbuje ten term od nast cyklu mierzac do ostatniego pikania . pozdrawiam ;)
... a snieg za oknem...
lobuzek
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 1 maja 2007, o 14:44


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

cron