Teraz jest 28 marca 2024, o 19:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Skok temperatury- brak owulacj???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Skok temperatury- brak owulacj???

Postprzez Alena » 10 listopada 2007, o 16:16

Juz kilka razy natknelam sie na informacje, ze skok temperatury niekoniecznie swiadczy o tym, ze owulacja byla. Dosc mnie to zaskoczylo i zaniepokoilo. Do tej pory wydawalo mi sie, ze skok temperatury i utrzymujaca sie podwyzszona temperatura przez te ok 12 dni, czy wiecej to pewna owulacja. To jak to jest w koncu? Ktos moze wie?
Alena
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 stycznia 2007, o 00:02

Postprzez Betsabe » 10 listopada 2007, o 17:47

Slyszalam kiedys ironiczne stwierdzenie, ze potwierdzeniem owulacji jest .... ciąza.

Ale faktem jest, ze niektore dziewczyny majace podrecznikowe wykresy (czyli widoczny skok i prawidlowa faza wyzszych tempek), a majace problemy z zajsciem w ciaze - po monitoringu cyklu dowiadywaly sie, ze nie jajeczkuja :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Alena » 10 listopada 2007, o 18:40

O nie :( martwie sie tym, bo przez kilka lat leczylam sie z hyperprolaktynemii i wtedy wlasnie nie mialam owulacji. Co prawda wtedy zadnego skoku temperatury nie bylo i wykresy byly nizinne :) W koncu cykle zaczely wygladac ksiazkowo i szybko zaszlam w ciaze. Ale dopiero dwa lata po urodzeniu dziecka moje cykle zaczely wygladac normalnie, jest sluz, skok temepratury itd, tyle ze wszytsko w okolicach 20dc. W kazdym razie mialam nadzieje, ze owulacja jest na pewno... a tu masz... Ale moze w koncu zajde w druga ciaze i sie przekonam :?
Alena
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 stycznia 2007, o 00:02

Postprzez Amazonka » 10 listopada 2007, o 20:14

Na skok PTC wpływa stężenie progesteronu, które jest jednym z warunków koniecznych do owulacji. Zdarzają się sytuacje, że pęcherzyk nie pęka mimo prawidłowych zmian hormonów.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Alena » 10 listopada 2007, o 22:52

A czy to sie da jakos wypatrzec w wykresie temperatury? Czy tylko na USG? I wiadomo, co jest tego przyczyna?
Alena
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 stycznia 2007, o 00:02

Postprzez strzyga » 10 listopada 2007, o 23:08

Na wykresie raczej nie, za to na USG tak.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agulla » 23 listopada 2007, o 09:05

witajcie
jest tak że wykres dwufazowy temperatury świadczy o zmianach hormonalnych w organiźmie takich jak przy cyklu owulacyjnym, zatem po skoku tempki napewno juz drugiej owulacji nie będzie bez względu na to czy ta pierwsza była że tak powiem skuteczna. Jeśli był skok to jest progesteron i czekamy na dziecko lub miesiączkę. Natomiast odrębną sprawą a raczej schorzeniem jest fakt nie pękania pęcherzyków. Czasem taki rozwijający sie pęcherzyk Graffa jest albo zbyt mały albo za mały jest poziom estrogenów i/lub LH aby uwolnić z niego jajeczko i do faktycznej owulacji nie dochodzi. Pęcherzyk wtedy pomimo niepęknięcia kurczy sie i przekształca w ciałko żółte, więc zaobserwujemy skok temperatury a nie będzie niestety jajeczkowania. Jest to obecnie jedna z powszechniejszych przyczyn problemów z zaciążeniem :( można jednak leczyć i to skutecznie :)
pozdrawiam agulla
już nie karmiąca mama :) nareszcie
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Bożeszka » 29 listopada 2007, o 22:47

Witam
Jak mam rozumieć ten mój obecny cykl, tzn., czy już jestem po owulacji, czy może się poczęło dzieciątko?
do 6dc miałam okres
7dc i 8dc nie mierzyłam temperatury
9dc 36.6 biały. lepki (współżycie wieczorem)
10dc 36.6 pozostałość nasienia
11dc 36.6 uczucie suchości (współżycie wieczorem)
12dc 36.65 pozostałość nasienia
13dc 36.55 rozciągliwy nie całkiem przeźroczysty
14dc 36.5 rozciągliwy nie całkiem przeźroczysty
15dc 36.7 biały rozciągliwy (bolał mnie po południu brzuch na dole z prawej strony, czy to może być dzień owulacji?)
16dc 36.7 biały
17dc 36.9 biały rozciągliwy
18dc 36.9 biały rozciągliwy, małe grudki
19dc 37.1 biały i jest go mało

Rodziłam w czerwcu już okres miałam w lipcu (mimo iż od początku karmiłam tylko piersią). Cykl najkrótszy miał długość 29 dni, a najdłuższy 33. Okres niższych temperatur zaczynał mi się w 13 lub w 15 dniu cyklu.
Okres niższych temperatur był na poziomie 36.4-36.55 stopni, a teraz tego spadku nie było. co to znaczy.
Przed poczęciem stosowałam npr przez okres 3 miesięcy.
Proszę o poradę.
Bożeszka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lipca 2007, o 12:45

Postprzez Betsabe » 30 listopada 2007, o 19:37

poziom nizszy 36.65

pierwsza wyzsza w 15 dc

nie mozna jeszcze wyznaczyc III fazy, bo szczyt sluzu wypada w 18 dc? a moze w 17dc? (to zalezy od Ciebie, jak zinterpretujesz objaw sluzu)

jesli chodzi o poczecie, to wspolzycie w 11 dc daje taka mozliwosc
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron