Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

badanie szyjki a plamienie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

badanie szyjki a plamienie

Postprzez szpaczek1 » 25 września 2007, o 10:05

hej,
wlasnie zaczynam obserwacje 10 cyklu- obserwuje temp. i śluz. Bardzo chciałabym, również zacząc obserwowac szyjke ale mam z nia problem... moze wy mi pomozecie :?:

Przez dwa cykle próbowałam obserwowac szyjke (oczywiście wieczorem, mniej wiecej o tej samej porze) i doprowadzało to do tego, że: prawie nie było sluzu na zewnatrz a do tego śluz ktory byl mial lekko brazowe zabarwienie... czy ktoras z was tez tak miala??

Co do samej szyjki to bylam wstanie rozpoznac czy jest mieka i twarda oraz czy jest wysoko czy nisko ( otwartosici/zamkniecia szyjki i sluzu na szyjce nie zauwazylam). Oczywiście robilam to bardzo delikatnie i raczej do zadnych uszkodzen mechanicznych nie dochodzilo :D

Jakies rady lub wlasne doswiadczenia?? Troche zalezy mi na tej szyjce bo cykle mam 33-35 dniowe, skok w okolicach 18-21 dnia cyklu a bez obserwacji szyjki boje się korzystac swobodniej z I fazy. Wiec na razie bazujemy na pierwszych 6 dniach oraz krotkiej III fazie.
szpaczek1
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 maja 2007, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 17 października 2007, o 16:54

W jakich dniach cyklu obserwowałas szyjkę?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez szpaczek1 » 1 grudnia 2007, o 23:51

badalam przed okresem zeby zobaczyc jak wyglada twarda i wysoko a pozniej od 8-9 dnia do 15-16 dnia

zazwyczaj skok mam w okolicach 18-22 dnia

wychodzilam z zalozenia ze nie ma sensu badac dluzej bo skok i tak zaraz bedzie... ale wlasnie jest problem ze przez te "badanie" sluz wariowal w okolicach 15 ... i dalej... a przeciez również ważne jest pierwsze pojawienie sie sluzu w cyklu oraz pozniej jego szczyt a badanie szyjki uniemozliwia mi to...

ech... jak na razie sluz i temp mi wystarczaja... czasami tylko szkoda jak kochamy się tylko do 7 dnia ... a tu wyższa tempka dopiero 24....

chcialam nauczyc sie badac szyjki jeszcze przed ciąza (jak na razie nie planujemy... ale pewnie kiedys bedzie) zeby byc gotowa i nauczona badania szyjki- kiedy ona moze byc bardzo pomocna do wyznaczania nieplodnych dni...

jakie rady??
szpaczek1
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 maja 2007, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron