Teraz jest 28 marca 2024, o 12:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Znalazłam odpowiedź na wiele pytań

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Znalazłam odpowiedź na wiele pytań

Postprzez sonia » 23 września 2007, o 20:54

Pisałam już na forum o trudnościach zwiazanych z NPR. Wiele rozjaśniła mi rozmowa z ojcem Meissnerem. Naprawdę niesamowity człowiek. Ksiądz, psycholog, ginekolog w jednym, że sie tak wyrażę. Przemawia do mnie dużo bardziej niż np. ojciec Knotz. Ojciec Karol nie moralizuje, nie mowi ze coś jest grzechem. Jemu po prostu szczerze zależy na drugim człowieku, zawsze znajduje czas na rozmowę. Posiada ogromną wiedzę medyczną, psychologiczną i doświadczenie wielu lat pracy z małżeństwami. Dostałam od Niego na płycie cykl wykładów Psychologia płciowości. Około 12 godzin wykładów (forma pogadanki). Jeśli ktoś byłby zainteresowany, zapraszam na priv. Chętnie podzielę się tymi materiałami.
sonia
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 sierpnia 2005, o 01:55
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Postprzez Amazonka » 7 października 2008, o 11:03

Rozmowa z o. Knotzem promowana na głównej stronie Onetu.
Poruszany temat NPR i anty.
Rozmówca twierdzi, że NPR stosuje aż 30% par. Wg badań anty hormonalną stosuje 19%.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Amazonka » 5 marca 2009, o 10:09

Wprost 2 marca 2008

Wojciech Wenzel
Ojcobójstwo

(...)
Ostatnio za najskuteczniejszą metodę przeciwdziałania kryzysowi rodziny uchodzi seks. Protestanccy duchowni z Florydy przygotowali podobno specjalny program, który zaleca parom kochać się 30x/mies. Najwyraźniej miłość to dla nich coś w rodzaju rajdu Dakar abo innej szkoły przetrwania. Ale i katolicy nie są lepsi. "Trzeba lubić ten sport!" - radzi na łamach "Frondy" kapucyn o. Ksawery Knotz. I porównuje stosunek płciowy do strzelania bramek po widowiskowych akcjach. Kto wie? Może sam zagra kiedyś w reprezentacji, ale co mają zrobić mniej utalentowani zawodnicy?
Zaczynać reanimację rodziny od seksu to tak, jakby zepsutego laptopa naprawiać młotkiem. Jeden próbował i teraz ma kłopoty. Życie rodzinne to jednak przestrzeń pewnej dojrzałości, a nie tylko romantycznych uniesień. Dlatego rzecznikom praw wszelkich, nawiedzonym duchownym i specjalistom od asertywności należy się jedna i ta sama rad. Przyjdźcie z ojcem, to pogadamy.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fuer_immer » 5 marca 2009, o 12:49

nie tak dawno czytalam u lekarza, ze na brak seksu w malzenstwie poleca sie staly plan seksu. czyli codziennie/co drugi dzien np. o 21 godzinie jest seks. i planu nalezy sie trzymac. sama sie mocno zdziwilam, ale wyniki byly podobno zaskakujace!! ludzie na nowo poznali smak seksu i bylo juz o wiele lepiej. cos w tym napewno jest 8)
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron