Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 18:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Obserwacje wewnętrzne

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Obserwacje wewnętrzne

Postprzez betka » 21 czerwca 2004, o 13:06

Witam wszystkich... :D
Proszę o pomoc :oops: osoby, które mają doświadczenie w obserwacji szyjki macicy. Od jakiegoś czasu poszukuję objawów, które powinnam odczuwać, ale cały czas mam wrażenie, że moja szyjka ciągle jest taka sama bez względu na fazę w jakiej się znajduję. Może mi ktoś powie gdzie i czego mam szukać praktycznie, bo teoretycznie wiem jaka powinna być w poszczególnych fazach. Może za płytko badam? :?: Zupełnie nie wiem jak się tego nauczyć, by można było wyciągnąć dla siebie prawdziwe wnioski. Jeszcze raz proszę o pomoc, bo jestem w rozterce - :cry: moje obecne badania nie dają mi żadnych wiarygodnych informacji.
Pozdrawiam :P i oczekuję konkretnych odpowiedzi
Betka
betka
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 czerwca 2004, o 12:36

Postprzez agulla » 2 lipca 2004, o 11:33

Hej Betka !
pisz na priv albo gg 4594522
pozdrawiam agulla mama zuzuni
P.S. to jednak zbyt szczególowe na forum chyba taka analiza fizjologii intymnej, a może nie :roll:
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Lukrecja » 2 lipca 2004, o 20:44

P.S. to jednak zbyt szczególowe na forum chyba taka analiza fizjologii intymnej, a może nie :roll:[/quote]

Niekoniecznie, na forum gazety 'Naturalne planowanie rodziny' dziewczyny właśnie omawiały problem szyjki i to dość szczegółowo.

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=13830515

Jak wynika z postów na nauczenie sie szyjki trzeba poświęcić sporo czasu i cierpliwości. Ja sama nic nie podpowiem bo dla mnie jak na razie to też jest czarna magia (szyjka wygląda cały czas tak samo) :cry:
Lukrecja
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2 lipca 2004, o 20:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 5 lipca 2004, o 11:37

Jak tak będziemy podchodzić do sprawy, to okaże się , że NPR to jakieś okropnie nieprzyzwoite sprawy... A myślałam, ze już wyrośliśmy z ośmieszania i zniekształcania spraw intymnych :-) Przepraszam jeśli kogoś uraziłam.

Szyjki po prostu trzeba się nauczyć, najlepiej zaczynając w okresie poowulacyjnym, gdy jest ona rzeczywiśćie nisko, twarda i zamknięta. Kobietom po porodzie jest trochę łatwiej , bo ta szyjka ma ujście szparowate nie punkcikowate jak u nieródki. A szukać trzeba czegoś w pochwie, co ma dziurkę i tyle. Najlepiej w jednej określonej pozycji np. kucając i nigdy rano ale po południu lub wieczorem (1-2 razy/dzień) Mąż też może pomóc. Pozdrawiam
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agulla » 6 lipca 2004, o 09:47

Nikoleta napisał(a):Jak tak będziemy podchodzić do sprawy, to okaże się , że NPR to jakieś okropnie nieprzyzwoite sprawy... A myślałam, ze już wyrośliśmy z ośmieszania i zniekształcania spraw intymnych :-) Przepraszam jeśli kogoś uraziłam...

Hymm, ja nie potrafię tak ładnie jak Nikoleta pisać o szyjce i takich tam więc może dlatego jest to dla mnie trochę krępujące :oops:
Na szczęście jest Nikoleta :)
pozdrawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re:Obserwacje wewntrzne

Postprzez betka » 13 lipca 2004, o 12:37

Witam wszystkich :D !!!
Dziekuję za zainteresowanie tematem oraz wskazówki. 8) Mam nadzieję, że przydadzą się one nie tylko mnie. :wink: Temat wzbudził trochę emocji stąd sądzę, że trzeba go było poruszyć. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :D .
Betka
betka
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 czerwca 2004, o 12:36


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron