Teraz jest 2 maja 2024, o 04:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

opóźniona owulacja

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

opóźniona owulacja

Postprzez NOWA » 14 sierpnia 2007, o 18:30

czy jajeczkowanie, ktore mogło sie przesunac z powodu stresu lub choroby moze sie odbyć później bez objawu sluzu, który byl w normalnym terminie? czy jednak po szczycie sluzu i wyschnieciu go ale braku owulacjo spóźniona owulacja pojawia sie przy ponownym pojawieniu sluzu?
NOWA
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sierpnia 2007, o 15:41

Postprzez Ania x » 14 sierpnia 2007, o 21:06

raczej powinien się pojawić. Ale niekoniecznie musi być tak, że wystarczy do tego obserwacja zewnętrzna. Może być tak, że można go zaobserwować tylko w pochwie.

A czy może być sytuacja kiedy będziesz miała totalną suchość w połączeniu z owulacją? Myślę, że jeśli byłoby to możliwe, na pewno towarzyszyłoby temu mniejsze prawdopodobieństwo zapłodnienia, bo śluz jest korzystnym środowiskiem dla plemnika.

Jeśli masz zapiski to je wklej, na pewno ktoś Ci pomoże tu je zinterpretować.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez Amazonka » 14 sierpnia 2007, o 22:23

Miewam takie sytuacje. Owulację zawsze zapowiadają wyraźne objawy płodności, nie jest aż tak ukryta.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NOWA » 15 sierpnia 2007, o 09:06

Jednak dalej mam wątpliwośi. Proszę o pomoc. jest to mój 4 cykl po porodzie, poprzednie trwaly 27-32 dni. Przez 6 lat małzeństwa nie mialam nigdy opóxnionej owulaci ale teraz przezyłam ogromny stres i zmęczenie związane z pobytem w szpitalu i operacją dziecka. Nie mierze temperatury bo w szpitalu ie było do tego warunków. Obserwowalam jedynie sluz:
szczyt sluzu mialam w 15 dniu cykluw 18 dniu juz było sucho, czasem troche bialego lepkiego śluzu ale to u mnie normalne.
Teraz jesr 24 dzień cyklu i sucho, ale w dniach cyklu 19-21 miałam mocne kłucie w jajnikach po raz pierwszy w zyciu.
Teraz sie obawiam ze to może była opóżniona owulacja. Jeżeli mogła to byc owulacja to w jakim czasie od sygnału jajników (tego kłucia) mogla się pojawić czy juz dzisiaj w 24 diu cyklu można współzyć.

dziekuję
NOWA
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sierpnia 2007, o 15:41

Postprzez kamienna » 15 sierpnia 2007, o 09:23

Nowa,
1. wklej swoje zapiski, bez nich nikt nie może Ci udzielić pomocy!!!

2. kłucie w jajnikach po porodzie oznacza, że jajniki ruszają do pracy - niekoniecznie owulację

3. to istotna info, żeś po porodzie - wtedy na cykle patrzy się innym okiem, dlatego pisz dokladnie o całej swojej sytuacji[/b]
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez NOWA » 15 sierpnia 2007, o 11:07

OK JUZ WPISUJĘ, ALE ZAZNACZAM ZE NIE MA POMIARU TEMPERATURY PONIEWAŻ BYLAM Z DZIECKIEM 2 TYGODIE W SZPITALU.

1-5dc - miesiaczka
6-7 dc - sucho
8-9 lepki
10dc - lekko wilgotno, lepki
11dc - rozciągliwy, wilgotno
12dc - rozciągliwy, wilgotno
13dc - rozciągliwy, bardzo wilgotno
14dc - przeźroczysty, rozciagliwy wilgotno
15dc - przeźroczysty, rozciagliwy, mniej
16dc - nieprzejrzysty, mniej
17dc - nieprzejrzysty
18dc - nieprzejrzysty, malutko, lepki
19dc - sucho, wieczorem kłucie w brzuchu bardzo ostre pojawiajace sie na chwile i zaraz ustępujące
20dc - sucho, kłucie w brzuchu bardzo ostre pojawiajace sie na chwile i zaraz ustępujące, przez cały dzień
21dc - zewnetrzna obserwacja sucho, wewnetrzna, biały, lepki, grudkowaty ale te grudki rozciagaja się na 0,5 cm kłucie w brzuchu bardzo ostre pojawiajace sie na chwile i zaraz ustępujące, przez cały dzień
22dc -sucho, bez bólu brzucha
23ds - sucho
24-dzisiaj nadal sucho


Po poprzednim porodzie stosowalismy metodę wyłacznie kalendarzykową, wspołzylismy zawsze od 20 dnia cyklu juz w 3 cyklu po porodzie i po trzech latach zaszłam w ciążę kolejną planowana. Mam bardzo regularne cykle. Od porodu tego w marcu jeszcze nie wspołzylismy, bardzo sie boję teraz kolejnej ciązy. Chcielibyśmy w tym cyklu, to juz 4 po porodzie i w miarę regularny, gdyby nie to kłucie w jajnikach i pobyt w szpitalu. [dodam, że dopiero kilka dni temu przeczytalam o możliwości opóźnionej owulacji, gdybym nie czytala pewno byśmy już 21 dnia współżyli.

W jakim czasie od bólu owulacyjnego moze pojawic sie owulacja?
NOWA
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sierpnia 2007, o 15:41

Postprzez kamienna » 15 sierpnia 2007, o 13:00

Zacznij mierzyć temp - już chyba nie jesteś w szpitalu?

Na moje oko: szczyt śluzu 15dc +4=19dc koniec fazy płodnej.

Kłuciem bym się nie przejmowała - po porodzie to rzecz normalna i niekoniecznie mająca związek z owulacją.

Jest jeszcze szyjka do obserwowania - może spróbuj ją badać. Zawsze co dwa wskaźniki to nie jeden.

Pozdrawiam.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez NOWA » 15 sierpnia 2007, o 13:40

Bardzo dziekuję i pozdrawiam.

Mam jeszcze pytanie czy mierzenie temeratury o 22 przed pojsciem spac bedzie miarodajne? Nie mam mozliwosci mierzenia rano po przynajmniej 3 godzinnym spoczynku. W nocy wstaje bardzo często do dwojki dzieci. Juz w pprzednim cyklu próbowalam mierzyc rano i wykres byl zwariowany - nie mam w ciagu nocy 3 godzin nieprzerwanego snu - albo bardzo rzadko.

Jeszcze raz pozdrawiam
:)
NOWA
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sierpnia 2007, o 15:41

Postprzez NOWA » 15 sierpnia 2007, o 14:08

jeszcze jedno. Zaczęłam badac szyjkę, wiem ze to wymaga kilku cykli aby miec wprawę. Ale teraz kiedy podejrzewam iz jestem w okresie niepłodnym czuję szyjkę jako twardy guzek czy to jest szyjka czy może namacałam cos innego?
pozdrawiam
NOWA
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sierpnia 2007, o 15:41

Postprzez Ania x » 15 sierpnia 2007, o 16:19

Jeśli chodzi o ten guzek to może to być szyjka, bo ma kształt guzka z dziurką u jego szczytu, ale jak szyjka jest zamknięta to może u Ciebie dziurka być mniej wyczuwalna. Ale na temat szyjki niech się lepiej Kamienna jeszcze wypowie.

Jeśli chodzi o mierzenie tempki wieczorem jest taka opcja, ale nie wiadomo czy każda kobieta będzie miała czytelny wykres. Tzn. nie ma na ten temat badań, ale praktyka wykazuje, że wielu kobietom mierzącym tempkę wieczorem udaje się otrzymywać sensowne wykresy. Na pewno przy pierwszym obserwowanym w ten sposób cyklu nie powinnaś jeszcze tej tempce zbyt wierzyć tylko porównywać z innymi objawami płodności i sprawdzać, czy u Ciebie ma to sens. Jest też to opisane gdzieś na lmm, oni chcą nawet, żebyś wybrała godzinę mierzenia, mierząc w pierwszym cyklu o róznych porach i zaznaczając na karcie różnymi kolorami wykresy które Ci wyjdą. W następnym cyklu wybierasz wykres, który był najbardziej czytelny i pokrywał się z pozostałymi objawami.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez kamienna » 15 sierpnia 2007, o 17:22

Co do szyjki - guzek faktycznie może być szyjką. Po porodzie "dziurka" z reguły jest dość łatwo wyczuwalna. (w dziale: jak rozopznać czas nieplodnosci jest temat: szyjka.help - przeczytaj go, tam jest jak znaleźć szyjkę).

Co do mierzenia wieczorem - to zgadzam sie z Anią. Lepiej mierzyć na próbę i rano i wieczorem - jak już będziesz miała jakieś sensowne podstawy porównania to ok.

Mnie wstawanie do dziecka nie burzyło temp. nawet jak wstałam, yłam u małej, i potem się położyłam - to temp była miarodajna - wykres czytelny. Ale to też musisz mieć sprawdzone.

Powodzenia.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości

cron