Teraz jest 28 marca 2024, o 23:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mierzenie temperatury w ustach

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

mierzenie temperatury w ustach

Postprzez Dorotaa » 4 lipca 2007, o 19:50

Mierzę temperaturę w ustach termpmetrem elektrycznym.
Mierze do momentu gdy termometr daje sygnały dźwiękowe, że temperatuta jest zmierzona, czyli trwa to kilka sekund. Niedawno przeczytałam (Elżbieta Wójcik "Naturalne planowanie rodziny), że gdy ktoś mierzy temperaturę w ustach termometrem elektrycznym, to powinien ja mierzyć do 8 minut pomomo, że termometr daje sygnał, ze temp jest zmierzona. Próbowałam pare razy mierzyć dłużej ale temp cały czas jest taka sama. Czy moze ktoś wie ile trzeba mierzyć tą temperaturę w ustach??
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez admin » 4 lipca 2007, o 21:31

Termometr elektroniczny sygnalizuje zakończenie pomiaru, gdy w pewnym przedziale czasu temperatura przestaje wzrastać o określoną wartość minimalną - w przypadku Microlife'a MT 1622 pikanie usłyszymy, jeśli w ciągu 8 sekund czujnik odnotowuje wzrost mniejszy niż 0,01 stopnia Celsjusza. Można termometr potrzymać nieco dłużej, ale na pewno nie aż 8 minut, bo to niczego nie poprawi. Przy mierzeniu w ustach powinno sie pamiętać o kilku zasadach (podaje je także producent termometru):
- mierzymy przy zamkniętych ustach
- końcówka termometru umieszczona pod językiem powinna stykać się ze śluzówką
- oddychamy przez nos

Jeszcze jedna rada praktyczna - po zakupie termometru można od razu wymienić znajdującą się w nim baterię, która niekoniecznie jest najlepszej jakości, na nową. Aby oszczędzać baterię należy od razu po odczycie temperatury wyłączyć termometr, w przeciwnym razie wyłączy się automatycznie po ok. 10 minutach.
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Dorotaa » 6 lipca 2007, o 14:52

bardzo dziękuję za informacje :wink:
pozdrawiam serdecznie
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez cyklamen1 » 24 lipca 2007, o 14:11

ja róweniż mierzę temp. w ustach termometrem elektrycznym ale trzymam go dłużej niż pikanie bo po tym czasie często temp. mi nadal rośnie, czasem o 0,1, czasem o 0,2 stopnia. Ponoć najdokładnieszy jest rtęciowy termometr, tylko, że boje się go trzymać w ustach (czasem zasypiam z term.). Byc może są jeszcze jakies super termomtery, ale jak się pytałam w aptece- to duzo, duzo drozsze. A może któs mógłby mi coś polecić?
cyklamen1
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lipca 2007, o 13:18

Postprzez Sabina_ss » 19 września 2008, o 22:01

Ja właśnie chcę zacząć solidnie mierzyć temperaturę, ale mimo wszystko mam wątpliwości co do mojego termometru elektronicznego. Wydaje mi się, że zaniża temperaturę. Gdy mierzę rtęciowym temperatura jest czasem wyższa o 0,3/0,4 stopnia... Lepiej stosować rtęcowy czy elektroniczny? Już sama nie wiem...
Sabina_ss
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 sierpnia 2008, o 15:55

Postprzez fiamma75 » 20 września 2008, o 10:38

Elektroniczne rzeczywiście zaniżają, ale w npr nie chodzi o odwzorowanie rzeczywistej temp. ciała, ale o jak najdokladnijese wcyhwycenie wszelkich wahań temp. w ciągu cyklu, a w tym elektroniczne się doskonale sprawdzają. Jeśli zależy Ci na dokładniejszej temp. ciała, to może wykonywać dwa pomairy elektronicznym - pierwszy traktujesz jako ogrzanie temometru a dopiero drugi jako właściwy.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Sabina_ss » 20 września 2008, o 17:21

Mierzenie elektronicznym to wielka wygoda. Póki co mam chęci i czas, więc będę mierzyła 2 termometrami :) Dziękuję za odpowiedź!
Sabina_ss
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 sierpnia 2008, o 15:55

Postprzez Amazonka » 21 września 2008, o 19:36

Mierzę dwoma, ale nie słyszę pikania Microlife i w tym jest problem. Pomiar drugim termometrem tylko przeszkadza.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Anusia21 » 23 września 2008, o 10:10

ja też nie słyszę pikania, więc mierzę dwie, trzy minuty - automatycznie (kwestia przyzwyczajenia)
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez mmadzik » 23 września 2008, o 10:56

Ja po prostu, żeby słyszeć Microlife odkrywam kołdrę - wtedy jest ok. Pod kołdrą nijak nie da rady...
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez Anusia21 » 23 września 2008, o 19:40

ja nie odkrywam, bo marznę ;)
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez eppl » 6 listopada 2008, o 23:55

Ja kupiłam termometr owulacyjny i zaczełam nim mierzyć,ponoć jest najlepszy :wink:
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron