Teraz jest 3 maja 2024, o 15:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kolejna prośba o pomoc w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

kolejna prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez Kasiulaaa » 11 czerwca 2007, o 07:38

Witajcie dziewczyny, znowu proszę was o pomoc, ale ja już rozkładam ręcę. Odkąd wyszłam za mąż moje cykle są tragiczne i kompletnie nieprzewidywalne, a jak do tej pory (obserwowałam 18 przed ślubem) wszystko szło pięknie. Ten to dopiero drugi po ślubie i aż strach się bać co będzie dalej...

długość cykli 26-32
najwcześnijeszy skok temp 17 dc
faza lutealna 9-15

1dc-5dc @
6dc - 36,3 plamienie
7dc - 36,4 sucho
8dc - 36,35 lepki, wilgotno
9dc - 36,35 lepki wilgotno, szyjka lekko uniesiona, śreednio otwarta
10dc - 36,35 lepki, wilgotno, szyjka lekko uniesiona, śreednio otwarta
11dc - 36,35 lepki, wilgotno, szyjka lekko uniesiona, śreednio otwarta
12dc - 36,3 biały (gęsty), wilgotno, szyjka wykoko, miękka
13dc - 36,4 rozciągliwy, ślisko,szyjka wysoko
14dc - 36,35 rozciągliwy, mokro, szyjka wysoko
15dc - 36,3 rozciągliwy, ślisko, szyjka wysoko
16dc - 36,35 rozciągliwy, ślisko, szyjka wysoko
17dc - 36,2 lepki, wilgotno, szyjka średnio uniesiona, twarda
18dc - 36,4 lepki, sucho, szyjka średnio uniesiona, twarda
19dc - 36,4 lepki, sucho
20dc - 36,25 biały, wilgotno
21dc - 36,4 lepki, sucho, szyjka nisko, twarda
22dc - 36,4 sucho, szyjka nisko, twarda
23dc - 36,35 sucho, szyjka nisko, twarda
24dc - 36,5 sucho
25dc - 36,65 sucho (moim zdaniem trzeba ją traktować jako zakłóconą - byliśmy na weselu, zmierzyłam po 4h snu, ale cały dzień czułam się przeziębiona)
26dc - 36,3 dzisiaj

zazwyczaj poziom niższych temperatur był ok 36,0-36,3 a wyższych 36,4-36,7 aczkolwiek jak dla mnie nie jest to zbyt miarodajne, bo jak się przeprowadziliśmy (ostatnie dwa cykle) to tu jest całkiem inaczej niż w tam gdzie mieszkałam, mamy tu oknana wschód i jest baaaaardzo ciepło rano, a tam było chłodniej bo nigdy nie miałam słońca w oknach. Więc w ten sposób sobie to tłumaczę...

dodam, że ostatni cykl zakończył się bardzo szybko (26dc był ostatnim dniem i potem, spadek temp [na 36,4] w 27dc i od razu dostałam dosć obfitą @)

Jak dla mnie to wszystko pokazuje że owulacji jeszcze nie było i albo będzie to cykl bezowulacyjny albo skok dopiero przyjdzie... a co do szyjki, to nadal uczę się ją określać, więc nie przywiązywałabym znacznej wagi do moich obserwacji, no ale to czy jest wysoko czy nisko już potrafię określić...
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Re: kolejna prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez Betsabe » 11 czerwca 2007, o 13:31

Kasiulaaa napisał(a):Jak dla mnie to wszystko pokazuje że owulacji jeszcze nie było i albo będzie to cykl bezowulacyjny albo skok dopiero przyjdzie...


jestem tego samego zdania
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Kasiulaaa » 12 czerwca 2007, o 14:26

no a dzisiaj 36,3 i dostałam @

ja chyba ogłupieję.....


czy możecie mi podpowiedzieć co się dzieje? nigdy nie miałam aż tak krótkich cykli, ten to w ogóle przeszedł moje najśmielsze oczekiwania...
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez Betsabe » 12 czerwca 2007, o 20:01

Albo mialas cykl bezowulacyjny, no i obecnego krwawienia nie mozna traktowac jako zwyklej miesiaczki (czyli nie mozesz korzystac z I fazy) albo mozna przyjac taka interpretacje- chyba troszke naciagana

szczy sluzu - 17 dc

6 nizszych tempek - 11,12,14,15,16,17 dc - czyli poziom nizszy 36.35 (tempke z dnia 13 pomijamy jako zaklocona)

3 wyzsze tempki po szczycie to 18, 19 i 21 dc, ale ze nie jest spelniony warunek 0,2 stopnia powyzej poziomu nizszego to III faza zaczyna sie 22 dc wieczorem

A tak na marginesie, to chyba nie jest jakis bardzo krotki cykl - 27 dni, norma chyba
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Kasiulaaa » 12 czerwca 2007, o 20:37

cały czas analizuję ten wykres.... wiesz, też myślałam o tym jak ty, bo i szyjka by się zgadzała i śluz...

no może to nie jest super krótki cykl, chyba już przewrażliwiona jestem, po prostu na tyle co obserwowałam (czyli na 20) to ten jest najkrótszy :)

dzięki za pomoc :)
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez Amazonka » 12 czerwca 2007, o 23:05

Czy krwawienie jest typowe dla Ciebie i połączone z takimi objawami, jakie zawsze masz w czasie @?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kasiulaaa » 13 czerwca 2007, o 07:37

Raczej to krwawienie jest typowe, normalny bół brzucha, póki co krwawienie nie jest zbyt intensywne, ale czasami miewam "lżejsze" przez cały okres, jak zwykle w tym czasie problemy z cerą, ból piersi...

Czyli mam to traktować jako @ i traktować że nie ma fazy I? Czyli może się zdarzyć tak, ze owulacja będzie zaraz po @? a w trakcie?
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez Betsabe » 13 czerwca 2007, o 10:32

to zalezy jak zinterpretujesz poprzedni cykl

albo uznasz, ze nie byl dwufazowy i ze obecne krwawienie jest srodcyklicznym krwawieniem a nie miesiaczka i wtedy nie masz I fazy

albo uznasz, ze poprzedni cykl byl dwufazowy no i teraz masz normalna miesiaczke i zaczal sie nowy cykl
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Kasiulaaa » 14 czerwca 2007, o 17:40

Jeszcze jedno pytanko

Czy objawy krwawienia są podobne do @?

Bo mnie tradycyjnie boli brzuch (do tego stopnia, że bez tabletki się nie obyło), krwawienie jest już dość obfite - czyli normalne, i cała reszta symptomów - szybciej przetłuszczające się włosy, problemy z cerą itp

Czy przy krwawieniu śródcyklicznym jest podobnie? A ile takie krwawienie trwa?

Jakoś tak skłaniam się ku wersji, że owu była w osttanim cyklu, tylko się "ukryła", bo jak tak spojrzę, było wiele dni, kiedy tem pomgła być zakłócona, bo to sesja, to wesele, to coś tam... dużo stresów jednym słowem. no i szyjka, jakby na to ni espojrzeć i śluz... potwierdzają, że organizm się przygotowywał do owu.

za zakłócone mogłabym uznać 13dc i 20dc bo to był dla mnie ogromy stres w te dni. ale i tak skok, o 0,05 to coś mało.... bądź tu człowieku mądry....
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez Amazonka » 14 czerwca 2007, o 21:11

U mnie śródcykliczne było inne niż @, ale gdybym nie prowadziła obserwacji cyklu, to na pewno pomyśłałabym, że to @.
Brzuch mnie prawie nie bolał, wydzielina była czysta i jasna, bez fragmentów ciemnej błony śluzowej, za to były błyszczące nitki rozciągliwego, przejrzystego śluzu, obfitość była mniejsza. W czasie tego krwawienia temperatura skoczyła i za ok. 11-13 dni przyszła normalna @. Około, ponieważ w czasie największego krwawienia nie mierzyłam temperatury. Możesz obejrzeć ten wykres.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kasiulaaa » 15 czerwca 2007, o 18:04

zrobiłam tak jak ty, od 4dc kiedy krwawienie już nie jest takie obfite dla świętego spokoju mierzę temperaturę dzisiaj miałam 36,4 czyli generalnie mój poziom podstawowy, zobaczymy jaka będzie jutro :)

dochodzę do wniosku, że to nie było śródcykliczne a zwykła @

dzięki za pomoc! pozdrawiam serdecznie :)


Kasia
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez artura » 7 lipca 2007, o 11:06

mam pytanko do Autorki watku - jakim termometrem i gdzie mierzysz temperaturę? - może coś nie tak z pomiarami
artura
 

Postprzez Kasiulaaa » 7 lipca 2007, o 15:05

microlife mt 1622 w pochwie

Wiesz wydaje mi się, że to była po prostu kwestia stresów, dodatkowo alergii któa mi sie wtedy nasiliła, bo wszystko wskazwało na to, że owulacja była, teraz mam kolejny cykl z ładnym skokiem.. widocznie wtedy wiele czynników na raz się złożyło i tak wyszło jakoś...

pozdrawiam serdecznie,

Kasia
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez artura » 7 lipca 2007, o 16:17

pytałam o ewntualny błąd w pomiarach, ponieważ moje poczatki nauki NPR tak wyglądały, że w drugiej fazie miałąm ładne wyższe tempki, ze skokiem i gdzieć wśród nich jakaś jedna (chyba jedna -to było dawno temu :) ) spadała poniżej linii pokrywającej, jestem pewna, ze był to błąd pomiaru, też termometrem elektronicznym, ale w odbycie (czasem złe włożenie termometru może skutkowac błędnym wynikiem)
artura
 


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron