Teraz jest 3 maja 2024, o 01:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy zacząć?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Kiedy zacząć?

Postprzez kamyczek » 8 czerwca 2007, o 01:02

Witam.
Mam pytanie, na które jakoś nie mogłam odnaleźć odpowiedzi. Od jakiegoś czasu prowadzę obserwacje u siebie i dość dobrze orientuję się już, co się dzieje w moim organizmie. Jednak jeszcze długo przyjdzie mi czekać na "wprowadzanie ich w życie" gdyż do mojego ślubu jeszcze daleko. (Co najmniej 2 lata.) I zastanawiam się czy na razie zaprzestać obserwacji i wznowić je np. 12 cykli przed planowanym zamążpójściem. Proszę o pomoc.
Byłabym także wdzięczna za informacje, kiedy wy zaczęliście obserwacje.
Z góry dziękuję. :)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez Amazonka » 8 czerwca 2007, o 08:32

Wydaje mi się, że szkoda marnować tylu cykli obserwacji i przerywać je. Mogą Ci się jeszcze przydać przed ślubem, np. u lekarza.
Zaczęłam się obserwować dopiero 1,5 cyklu przed ślubem i żałuję, że tak późno. Wcześniej byłam ofiarą propagandy anty-NPR i nie wpadłam na pomysł, że warto zacząć robić coś takiego. :-(
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasik » 8 czerwca 2007, o 16:39

ja na twoim miejscu gdybym te cykle teraz miala ok to bym napewno nie obserwowala. nie chcialo by mi sie. chyba zeby mi w trakcie nie obserwowania cos sie kombinowalo z cyklami to bym wrocila. tak to dopiero cykl przed slubem.
kasik
 

Postprzez kukułka » 8 czerwca 2007, o 17:22

Ja uczyłam się pól roku przed slubem. Wystarczyło.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez MałaMi » 8 czerwca 2007, o 20:30

ja zaczełam miesiac temu, czyli rok przed slubem i mam nadzieje, ze wystarczy :D
MałaMi
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 maja 2007, o 07:10

Postprzez kamyczek » 8 czerwca 2007, o 23:15

No właśnie trochę nie wiem co robić ... cykle mam nieregularne od 25 do 37 dni, śluz mam non stop dlatego ciężko mi na tej podstawie określić koniec fazy I. Na szczęście z wyznaczeniem początku III jest już łatwiej ponieważ śluz czytelnie się zmienia i temperatura także ładnie rośnie a do tego czuję wyraźnie owulację. Obserwacje są mi więc potrzebne do określenia końca fazy I.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez Anusia21 » 9 czerwca 2007, o 01:29

ja, powiem szczerze, obserwacje prowadzę już od roku, a czeka mnie jeszcze ze dwa lata obserwacji "na sucho".. Mimo to nie rezygnuję, bo sprawia mi to ogromną radość. Każdy kolejny cykl wzbogaca moje informacje,a i nawyk mierzenia w sobie wyrabiam. Także mojego chłopaka angażuję w obserwacje ... wykresów ;) To dla niego też świetna sprawa - bo i go zaskakuje, i zadziwia, a czasem jest po prostu bardziej wyrozumiały, jak sie w fazach orientuje.
Myślę, że warto sie obserwować, mimo, że tyle czasu do ślubu.
Pozdrawiam:)
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez strzyga » 9 czerwca 2007, o 11:50

ja obserwowałąm na sucho dopóki się nei nauczyłam i nie rozwiałam wszystkich swoich wątpliwości co jak ma być i jak to zinterpretować.

Przy okazji dzięki dziewczyny za wszystkie tematy tutaj na forum, bo najpierw przeczytałam praktycznie wszystko, co tu pisałyście, a potem dorwałam książkę, która właściwie już nic nowego nie wniosła
:D
Teraz to już obserwuję pi razy drzwi, bo przydaje mi się info kiedy będę miała następną @ Mierzę kilka tempek w środku cyklu i to wszystko. Jak będę miała już konkretną datę ślubu to na pewno wrócę i będzie mi wtedy o wiele łatwiej.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 9 czerwca 2007, o 21:22

Szczęsliwe te, które zaczęły samoobserwację wcześnie i długo przed ślubem.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

cron