Teraz jest 2 maja 2024, o 20:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR a RZS

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

NPR a RZS

Postprzez agat » 23 maja 2007, o 00:37

Moje pytanie dotyczy tego, czy osoba, która choruje na RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) może stosować npr?
Dodam tylko, że bardzo często przy rzs jest podwyższona temperatura ciała co nie łączy się z owulacją i według mnie może być mylne. Bardzo chciałabym poznać zdanie osób doświadczonych.
Pozdrawiam :)
agat
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 00:32

Postprzez strzyga » 23 maja 2007, o 08:28

a próbowałaś zrobić wykres?
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agat » 23 maja 2007, o 14:41

mam prawie przez cały czas temp, która się waha między 37 a 38 i to nie ma żadnego związku z owulacją. Do tego mam bardzo nieregularne cykle.
Od dłuższego czasu obserwuję swoje cykle ale nic logicznego z tego nie wychodzi. Dlatego moje pytanie, czy jest jakikolwiek sens opierania się na npr jeśli ma się rzs?
agat
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 00:32

Postprzez strzyga » 23 maja 2007, o 14:57

nie wiem... ja to mam, nieregularne cykle też, ale cośtam przeważnie mi z obserwacji wychodzi... napisz dokładny przebieg cyklu, to może dziewczyny zintepretują. przecież między 37 i 38 to spora rozbierzność!
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pysia74 » 23 maja 2007, o 21:54

agat napisał(a):Od dłuższego czasu obserwuję swoje cykle ale nic logicznego z tego nie wychodzi.

Agat, a może te zaburzenia w przebiegu cyklu i trudności z interpretacją objawów, o których piszesz, są wynikiem przyjmowanych leków ? O ile oczywiście takie stosujesz, bo nie wspominasz o tym. Na pewno taki wpływ mogą u niektórych osób wywierać niesterydowe leki przeciwzapalne, jak również glikokortykoidy. Podaję to za jednym z podręczników do npr; jeśli chcesz, mogę przytoczyć dokładniejsze informacje.

A czy, zanim pojawiły się objawy rzs'u, te cykle też tak wyglądały ? (zakładam, że chorujesz od niedawna) Bo może w twoim przypadku nie chodzi o uboczny wpływ leków modyfikujących przebieg choroby na płodność, a problem jest natury ginekologicznej ? Może warto byłoby sprawdzić poziomy hormonów płciowych i wykonać usg w odpowiednim dniu cyklu, aby wykluczyć ewentualne nieprawidłowości ?

pozdrawiam i życzę jak najłagodniejszego przebiegu i dużo siły :D
pysia
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez mfiel » 24 maja 2007, o 09:15

Oprócz pomiaru temperatury możesz obserwować śluz i badać szyjkę. Moje wykresy temp. też są mało czytelne, więc zasadniczo opieram się na śluzie. Do tego obserwowanie sygnałów w postaci bólu owulacyjnego czy pojawienia się objawów PMS. W moim przypadku do tej pory to działało (i w przypadku odkładania poczęcia i przy jego planowaniu).
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron