Teraz jest 2 maja 2024, o 04:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pierwszy obserwowany cykl

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez Anusia21 » 17 czerwca 2007, o 16:32

ale jeśli będzie Ci z tym lepiej, to zmierz w łazience... Ogólnie nie zmienia to bardzo temperatury (te kilka kroków), ale jesli możesz, to sprawdź to jeszcze w domu. Zmierz, wyjdź do łazienki i zmierz znowu. U mnie na przykład wstanie z łóżka nie zmieniło tempki ani o jotę.
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez Betsabe » 17 czerwca 2007, o 17:39

hmm, ja jednak taka tempke mimo wszystko traktowalabym jako zakłocona i nie mialabym zaufania do takiego wykresu i do np tak wyznaczonych 3 wyzszych tempek
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Ania x » 21 czerwca 2007, o 15:33

Dziewczyny,
jeśli chodzi o książki i rozpoznawanie szczytu zamieszczam
cytat z "Domowego kursu naturalnego planowania rodziny" LMM, lekcja 7, s. 22:
<<Dzień szczytu jest to ostatni dzień, kiedy śluz jest jeszcze rozciągliwy bądź przezroczysty, albo ostatni dzień, w którym odczuwamy mokrość, śliskość. (...) Jeśli w piątek odczuwała Pani mokrość, a w sobotę nie odczuwała Pani już nic, zaś śluz był lepki i nieprzezroczysty, to w sobotę wieczorem można powiedzieć, że piątek był dniem szczytu śluzu>>

Wynika z tego, że do rozpoznania szczytu nie musi być wszystkich cech płodności śluzu, wystarczy jedna.

Jak na mój gust szczyt nastąpił 17 lub 18dc.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez Betsabe » 21 czerwca 2007, o 20:38

Ania x napisał(a):Jeśli w piątek odczuwała Pani mokrość, a w sobotę nie odczuwała Pani już nic, zaś śluz był lepki i nieprzezroczysty, to w sobotę wieczorem można powiedzieć, że piątek był dniem szczytu śluzu>>


gorzej jak w niedziele znow pojawi sie sluz rozciagliwy :twisted: u mnie tak czasem bywa

wiec z tym wyznaczaniem szczytu nie dzialalabym zbyt pochopnie
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Poprzednia strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron