Teraz jest 2 maja 2024, o 19:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jeszcze o opoznionym skoku temp.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

jeszcze o opoznionym skoku temp.

Postprzez Edi » 13 kwietnia 2007, o 13:50

Witam wszystkie Forumowiczki,

Ostatnio przewijal sie ten watek dosc czesto, przegladnelam rowniez poprzednie, ale nie wszystie moje pytania zdolalam znalezc odpowiedz. Wyglada na to ze mam podobny problem w obecnym cyklu. Jak dotad nie skok tepm. pokrywal sie z objawem sluzu, w wiekszosci moje wykresy nie sprawiaja mi klopotu w interpretacji, ale ten jest naprawde inny. Ale moze lepiej podam konkrety ponizej:

1-4dc - krwawienie temp ?
5- 8dc - plamienie temp ?
8dc - 36,5
9dc - 36,4
10dc - ?
11dc - 36,3
12dc - 36,4
13dc - ?
14dc - 36,4
15dc - 36,3
16dc - 36,7
17dc - 36,4
18dc - 36,6
19dc - 36,3
20dc - 36,6
21dc - 36,4
22dc- ?
23dc - 36,4
25dc - 36,5
26dc - 36,7
27dc - 36,7
28dc - 36,7 tj, dzis

w dnich 9 - 11 niewielka ilosc metnego sluzu
w dniach 15 - 20 typowy,rozc, plodny sluz
21, 22 - brak notatek
23-28 wydzielina o stalej konstyst, dla mnie to suche dni

przecietna dlugosc cykli - 30 do 34 dni

16 dc ten niby skok - dostalem wtedy katar i tak na dobra sprawe jeszce mi to calkiem nie przeszlo, ale nie sadze by mialo to wieksze znaczenie, wczesniej, nawet przy przeziebieniach wykresy byly czytelne.

Moja interpretacja:

poczatkowo myslalam ze mam do czynienia z cykielm bezowulacyjnym i liczylam ze pojawi sie krawienie srodcykliczne, ale po ostatnich 3 wyzszych temp. faktycznie nie jestem pewna. Moze jednak doszlo do owulacji, ale po tylu danich od szczytu sluz?? Zastanawiam sie czy moge zastosowac regule III fazy, czyli 4 dnia wieczorem, czy raczej sie wstrzymac. Co do innych odczuc, to czuje sie troche jakby przed @, piersi tez jakby bardziej tkliwe.
Na ten moment nie planujemy 3 - go dzidziusia.

Bardzo jestem ciekawa czy ktorejs z Was przydazylo sie cos podobnego.
Bede wdzieczna za kazda, mozliwie szybka odpowiedz.
pozdrawiam
Edi
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 lutego 2004, o 11:02

Postprzez kamienna » 13 kwietnia 2007, o 16:13

Nie za bardzo chyba CI pomogę, ale ja w tym cyku też miałam jakoś dziwnie, bardzo leniwy skok i tak jakby opóźniony w stosunku do cyklu. Dlatego tu przydatna może okazać się tez szyjka (chyba już za późno, ale może na przyszłość). Też miałam akurat wtedy katar.

A może to kwestia pogody, zmiany pory roku, nagle cieplej, nie wiem: wisna, hormony szaleją....
Może ktoś powie, czy ta hipoteza może być słuszna.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Betsabe » 13 kwietnia 2007, o 18:31

Moja interpretacja jest taka

szczyt sluzu trzeba przyjac 22 dc,

(choc piszesz, ze sluz rozciagliwy mialas w dniach 15-20, ale z powodu braku zapiskow z dni 21 i 22 asekuracyjnie przyjelabym szczyt na 22 dc)

skok 26 dc
poziom nizszy 36.6, tym samym III faza bedzie 29 dc pod warunkiem, ze tempka bedzie powyzej 36.6
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Edi » 14 kwietnia 2007, o 10:26

Dzieki za odpowiedz :) , dzis temp. 36,7 (ale mi sie wykres wyprostowal :) ),. A mowiac powaznie mam nadzieje, ze na tym dziwnosc mojego cyklu sie konczy. Imponujaca jak na mnie dlugosc II fazy - 17 dni. Czyli poprawnie rozumujac, za ok. 10 dni powinnam dostac @. Prawde mowiac mam jednak lekkie obawy, ale z drugiej strony majac to co chcialm, czyli juz 4 wyzsze temp, i objaw sluzu ok, nie wiem czy jest sens dalej sie wstrzymywac. Tymbardziej ze ostatnie mile chwile byly chyba ze 4 tygodnie temu :( . Odezwe sie jeszcze . Moze komus sie przyda moj obecny przypadek.
Pozdrawiam
Edi
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 lutego 2004, o 11:02

Postprzez Edi » 11 maja 2007, o 17:57

Wyzsze temperatury utrzymywaly sie do 33, 34 dnia nastapil @. Spodziewalam sie normalnej dlugosci III fazy, ale poniewaz zaliczam ten cykl do "dziwnych" jak na mnie to nie robie z tego problemu. W sumie gdybym sie zasugerowala tylko objawem sluzu to moglabym byc juz po raz 3- ci mama :) .
Edi
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 lutego 2004, o 11:02


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron