Teraz jest 3 maja 2024, o 02:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zrezygnowana

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

zrezygnowana

Postprzez aldo » 14 lutego 2007, o 00:28

czesc dziewczyny
czytałam to forum juz wiele razy ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać, więc zacznę od początku: obserwacje prowadzę od 8 miesięcy wiem że to mało i sama też mam wrażenie że mało jeszcze wiem, każdy kolejny obserwowany cykl wydaje mi się bardziej skomplikowany, do ślubu zostało mi 6 miesięcy i zaczynam juz panikowć, bo jeśli teraz mam tyle wątpliwości związanych z interpretacją to co dopiero będzie po ślubie. pocieszcie mnie trochę bo powoli zaczynam rezygnować... :(
przesyłam obserwacje z mojego ostatniego cyklu bo sama nie daje juz sobie rady, może możecie mi pomóc bo juz nie wiem kiedy była owulacja, kiedy zaczyna się III faza
7dc 36,40 s, n
8dc 36,50 s, n
9dc 36,50 s, n
10dc 36,40 s, n
11dc 36,35 s, n
12dc zaspałam w r
13dc 36,55 w r
14dc 36,60 w r
15dc 36,35 w n
16dc 36,50 s
17dc 36,45 s n
18dc 36,60 s n
19dc 36,65 s n
20dc 36,60 s n
21dc 36,60 s n
22dc 36,65 s n
23dc 36,75 s n
a jeszcze dodam że moje cykle wahaja się od 24 do 30, ten akurat miał 28 dni
z góry dzięki za odp
aldo
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 lutego 2007, o 23:48

Postprzez Betsabe » 14 lutego 2007, o 14:18

moze podasz objawy sluzu, bo sama tempka to troche za malo
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Dona » 14 lutego 2007, o 14:31

z gory mówie, ze nie jestem w NPR profesjonalistka...

ale rozrysowałam sobie te twoje temperaturki... i napisze Ci..co mi z nich wychodzi..

acha.. n- to nierozciagliwy czy nieprzejrzysty???

dlaczego nie masz pomiarów po 23 dc??

cykl trwał 28 dni??

czy aby na pewno zadna z tych temperatur nie była zakłocona??

Jesli ostatni raz sluz r- rozciagliwy (tak?) oraz w -wilgotno.. zaznaczyłas 15 dc, to uznamy to za dzien szczytu.

Faktycznie dziwny ten twoj wykrec.. brakuje mi pomiarów po 23 dc..

bo ja, patrzac na reguły, i zakładajac szczegolna ostroznosc, uznałabym temperature z 23 dc za pierwsza wyzszą.....(od szesciu poprzedzajacych) poziom nizszy to 36,65,

ale jak to sie ma z faktycznym przebiegiem cyklu..., który trwał 28 dni??

hm.., wtedy, jesli trzecia z wyzszych, 25 dc osiagnęlaby poziom 36,85 mozna by wieczorem przyjac trzecia faze.. ale co to za 3 faza co trwa 4 dni?? :?

Nie wiem, stawiam na to, ze pomiary mogły byc zaburzone, bo ten wykres mi sie nie podoba, a z wczesniejszymi nie mialas problemow z interpretacja??

a jeszcze gdzie mierzysz temperature.. ja zeby wyeliminowac maksymalnie mozliwosc zakłocen pomiarów mierze termometrem rteciowym rektalnie..... :oops:

Chociaz przejrzałam własnie ksiazke Kipleyów, co tam pisza..

Bo jest mozliwa jeszcze inna interpretacja....
u ciebie za skok, mozna by uznac temperature z 19 dc-(pierwsza wyzsza od szesciu poprzedzajacych..
, po czym nastepuje dwudniowy spadek temperatury do poziomu podstawowego.
W takich warunkach Kipleyowie radza zaczynac liczyc od poczatku...

Tylko nie wiem czy wtedy pierwsza wyzsza to 22 dc, czy 23 dc??, kto wie..?
Ale wydaje mi sie, ze z 22 dc...- własnie doczytałam..

pozim nizszy- 36,6
wyzszy 36,8
szostka przedwzrostowa 13-18

czyli jesli 24 dc temperatura osiagnelaby 36,8, mozna by przyjąc poczatek 3 fazy wieczorem..

uf troche to zagmatwane,polecam jakas porzadna lekture, ja sie uczyłam na Kipleyyach.., ale jest tu tez duzo "roezerowych"..ktore chwalą sobie jego ksiazke..

posiadanie dobrej ksiazki z roznymi nietypowymi sytuacjami rozwiewa wiele watpliwosci..

zycze powodzeni!!

moze ktos inny bedzie mial cos innego do doddania/skomentowania..
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Betsabe » 14 lutego 2007, o 18:39

no gdyby przyjac szczyt sluzu na 15 dc, to pierwsza wyzsza tempka 18 dc (tempke z 14 dc bym zignorowala, tym samym poziom nizszy 36.55) i o 21 dc wieczorem III faza
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez aldo » 15 lutego 2007, o 03:17

jesli chodzi o śluz to:
s-sucho
n-nieprzejrzysty
w-wilgotno
r-rosciagliwy
faktycznie zapomnialam dodac ze tempki z 12 i 13 byly zaklócone (musialam 1,5 - 2 godz wczesniej wstac)
temperature mierze w ustach elektronicznym microlifem
a co do innych cykli to kilka pierwszych bylo bardzo ladnych z wyraznym skokiem ale ostatnie to wlasnie jakies takie dziwolągi

jejku nie myslalam ze to az takie skomplikowane
a jeszcze mam jedno pytanie pewnie smieszne :oops: ale... czy mozliwe jest zeby pierwsza wyzsza temp. byla az 5 dni po szczycie objawu śluzu?
aldo
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 lutego 2007, o 23:48

Postprzez sagitta » 15 lutego 2007, o 10:27

Najwiekszy problem to ta tempka z 14dc..............może spróbuj mierzyć w pochwie lub odbycie - wtedy tempki powinny dawać jaśniejszy obraz...... Skok może być 5 dni po szczycie.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

cron