Teraz jest 28 marca 2024, o 19:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Nowości technologiczne w npr.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez NB » 9 lutego 2007, o 11:50

NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez t34 » 10 lutego 2007, o 15:32


Pierwsze trzy linki dotyczą termometrów elektronicznych, tyle że z pamięcią pomiarów. Moim zdaniem to przesada żądać niemal 2 tysiące złotych za taki sprzęt, który posiada te same wady co zwykły termometr (np. konieczność mierzenia temp. o tej samej porze)
Ostatnie urządzenie jest znacznie ciekawsze, gdyż nie opiera się na pomiarze temperatury, ale na stężeniu hormonów.
Pamietać jednak należy, że nie jest ono tanie w eksploatacji - miesięczny koszt użytkowania to ok. 50 zł i trochę kłopotliwe (kilka dni, dzień po dniu pomiar moczu).

Moim zamiarem nie była krytyka, lecz chęć zwrócenia uwagi na towar, który czasem jest po prostu przereklamowany. Już pominę określenia "nowoczesna antykoncepcja", czy też "Nowoczesny, skuteczny, zdrowy komputer cyklu" - takich jest tam znacznie więcej.

Ze swej stony chciałbym polecić Ova-Cue. Sprzęt niemal nieznany w Polsce - a szkoda, bo ma sporo zalet.
Do głównych należą:
-wysoka skuteczność : 98%
-łatwe użycie (pomiar trwa 3-5 sek. o dowolnej porze)
-jako JEDYNY w warunkach domowych może potwierdzić, że owulacja miała już miejsce (początek III fazy)
-wykrywa przewidywaną owulację do 7 dni naprzód
-doskonale się nadaje do wyznaczenia terminu poczęcia dziecka (po to został stworzony)

Jedyną wadą jest brak polskiej instrukcji obsługi - jak dotąd nie znalazłem dystrybutora na polskim rynku. Ova-Cue można zamówić przez Internet prosto od producenta, lub na stronie craigmedical.com (nizsze opłaty za wysyłkę). Całość kosztuje ok 1400 zł, ale jest to wydatek JEDNORAZOWY. ŻADNE materiały eksploatacyjne nie są wymagane (no chyba, że bateria 9V raz na kilka lat).

To byłoby na tyle tej reklamy - piszę te słowa jako zadowolony użytkownik (a właściwie użytkownicy- moja żona też się dopisuje), dzięki czemu w ogóle stosujemy NPR. Nawet wyjazdy, nieregularny tryb życia mojej żony nie są przeszkodą- a już zupełnie zostaliśmy zaskoczeni na wakacjach, kiedy to na skutek długiego lotu ( a zapewne i turbulencji) termin przewidywanego czasu płodnego się przesunął o bagatelka, 12 dni. OvaCue sobie z tym poradził bez problemu.
t34
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 września 2006, o 14:40

Postprzez t34 » 10 lutego 2007, o 15:41

Zapomniałem podać adres strony internetowej producenta:
http://www.zetek.net/
t34
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 września 2006, o 14:40

Postprzez Fruzia » 11 lutego 2007, o 22:09

Mnie interesuje, na ile urządzenie, które ma służyć pomocą w poczęciu przede wszystkim jest skuteczne w jego unikaniu. Ktoś mnie kiedyś przestrzegał przed personą - że owszem dobre, ale skuteczne bardziej przy planowaniu poczęcia, bo to jest jego cel.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez strzyga » 11 lutego 2007, o 23:43

Fruzia, o ile dobrze pamiętam, to tu na forum akurat kilka osób właśnie polecało personę. Pewnie da się znaleźć to gdzieś we wcześniejszych wątkach.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 12 lutego 2007, o 12:25

Dzięi t34. A moze byś tak napisał jak to działa? Nie każdy zna angielski.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez t34 » 12 lutego 2007, o 16:24

Skoro pojawiły się osoby zainteresowane, postaram się w przybliżeniu opisać Ova Cue.
Najpierw chciałbym rozwiać wątpliwości Fruzi - OvaCue jest przeznaczony do planowania poczęcia- jest to jego główny cel. Można go użyć w celu przesunięcia poczęcia- i to bardzo skutecznie.
Jak już napisałem, urządzenie to potrafi przewidzieć do 7 dni termin przewidywanej owulacji - oznacza to, że mozna bezpiecznie korzystać z I fazy (plemniki-rekordziści ponoć dożywają max 7 dni, chociaż w wielu źródłach się podaje 5 dni). Tak więc kiedy wiemy, o dniu spodziewanej owulacji w następnym dniu korzystamy z opcji potwierdzającej przebytą owulację i mamy już III fazę.

OPIS
W dużym skrócie sprzęt jest wielkości grubego kalkulatora (ok 2 cm) o podobnych wymiarach (spokojnie mieści się każdej torebce), ma dołączony czujnik - przypomina plastikową główkę od łyżki. Opcjonalnie można zakupić ( i polecam ten zakup) czujnik waginalny oraz oprogramowanie.

KONFIGURACJA
Na samym początku ustawia się datę, ilość trwania przeciętnego okresu (jeżeli są różnej długości, można podać ostatni- nie ma to większego wpływu na wskazania) oraz numer dnia w ktorym aktualnie kobieta się znajduje (pierwszy dzień to pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego- pomiar należy zacząć od drugiego dnia). Tak ustawione urządzenie jest gotowe do pracy.

POMIARY
Codziennie rano wystarczy je włączyć, wybrać z menu opcję pomiar, wybrać jakim czujnikiem się posługujemy i położyć czujnik na języku (dotknąć nim języka) - przytrzymać kilka sekund (2 do 5) az pjawi sie wynik i nacisnac OK. Pomiar gotowy.

WYNIKI
Później można sprawdzić w którym dniu nastapi przewidywalna owulacja - np 14 dzień cyklu. Aby tego dokonać potrzebnych jest 5 lub więcej badań z danego cyklu. Jeżeli przewidywalny okres płodności się zaczyna - na wyświetlaczu pojawi się wskaźnik płodności informujący jak duże szanse są na poczęcie.
Wyniki ukazują się natychmiast po przejściu do odpowiedniego menu - jednakże mija się z celem każdorazowe ich kontrolowanie np. w III fazie.

UWAGI
Ponieważ pomiar dokonywany jest na języku (analiza składu śliny) ważne jest, aby nic przedtem nie jeść - dlatego najlepszy pomiar uzyskuje się rano. Czujnik standardowy przewiduje owulację do 5 dni. Jeżeli chcemy uzyskać wspomniany wynik do 7 dni przed, należy użyć opcjonalnego czujnika waginalnego. Należy odłączyć czujnik standardowy (wyciągnięcie wtyczki identycznej jak słuchaki do walkmana) i podłączyć ten drugi. Pomiar jest mniej komfortowy - należy bowiem dokonać go w pochwie.
Również tego samego czujnika należy użyć, aby potwierdzić zakończoną owulację - czujnik ustny tego nie dokona- zawsze dodawane są dwa, trzy dni po jajeczkowaniu.
Można skorzystać z opcjonalnego oprogramowania i wysłać wyniki do komputera - wtedy możemy na monitorze odczytać wyniki. Nie jest to niezbędne do pracy urządzenia - wyniki są prezentowane na jego wwyświetlaczu.

Jeżeli się pojawią jakieś pytania, postaram się na nie odpowiedzieć.
t34
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 września 2006, o 14:40

Postprzez Facet » 24 maja 2009, o 15:27

Odświeżam wątek. Pytanie o Personę. Na http://www.persona.info.pl/IsPersonarightforyou3F.cfm jest napisane:

"Nie możesz używać PERSONY, jeżeli...
- Twój cykl jest krótszy niż 23 dni;
- Twój cykl jest dłuższy niż 35 dni;"

Chodzi tu o cykl przeciętny, czy w ogóle nie może się zdarzać cykl krótszy niż 23 lub dłuższy niż 35 dni?
Facet
Przygodny gość
 
Posty: 84
Dołączył(a): 16 sierpnia 2004, o 23:29

Postprzez Fruzia » 25 maja 2009, o 09:49

Facet napisał(a):Chodzi tu o cykl przeciętny, czy w ogóle nie może się zdarzać cykl krótszy niż 23 lub dłuższy niż 35 dni?


Pewnie, że tak. Dłuższe to na pewno. Mój rekord to czterdzieści parę, ale są kobiety, też na tym forum, które miewają 50-60.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez Misiczka » 25 maja 2009, o 13:19

http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t ... c&start=20

Tu porownalam 3 cykle OvaCue i normalnych obserwacji.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Facet » 27 maja 2009, o 15:34

Pewnie, że tak.


Sorry, ale dalej nie wiem, którą hipotezę mojego pytania potwierdziłaś. Możesz jeszcze raz jednoznacznie? :)
Facet
Przygodny gość
 
Posty: 84
Dołączył(a): 16 sierpnia 2004, o 23:29

Postprzez kami79 » 21 października 2009, o 16:15

odswierzam watek bo mam pytanie. czy ktorys z ww. sprzetow moze byc stosowany w okresie poporodowym podczas karmienia piersia? albo moze jest jakis inny ktory bylby w tym czasie pomocny? z tego co czytam to zaden...
za kilka tygodni rodze. nie chcialabym zyc we wstrzemiezliwosci do czasu pojawienia sie pierwszej miesiaczki (poprzednio pojawila sie po ok. roku) a nie ufam wynikom obserwacji w tym okresie.
nie wchodzmy moze w dyskusje na temat obserwacji poporodowych. wiem ze sa osoby ktore beda mnie zapewniac ze nie musze w tym okresie calkiem rezygnowac z seksu a jedynie scisle stosowac reguly po porodzie. nie wierze w to. chocby z tego forum wiem ze sa osoby ktore zaszly w ciaze stosujac scisle zasady npr przeznaczone dla tego okresu. nie chce i nie moge ryzykowac.
obserwacje oczywiscie zamierzam prowadzic ale chcialabym sie rownoczesnie posilkowac jakims "wynalazkiem" ktory umozliwi mi bardziej pewna analize zebym jednak choc od czasu do czasu mogla bez stresu wspolzyc z mezem
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez misia5 » 23 maja 2011, o 21:51

Odświeżam wątek!
Trafiłam na to forum szukając informacji o OvaCue a zaczęłam wczytywać się w zupełnie inne sprawy:-)
Może są jakieś świeższe opinie niż tylko z 2007 roku? To urządzenie można już kupić w Polsce, ale tanie nadal nie jest, nawet bez kosztów transportu z USA :? Chciałabym wiedzieć, czy jest warte takich pieniędzy...
Czekam na operację serca, więc chwilowo uważam, że odkładanie poczęcia jest w naszym małżeństwie usprawiedliwione, ale w praktyce nie wygląda to różowo... Od ślubu jestem albo w ciąży albo karmię piersią więc nie bardzo miałam kiedy nauczyć się obserwacji. Przydałaby mi się jakaś pomoc - na zasadzie systemu podwójnego sprawdzania. Persona jest ponoć do regularnych, nie za długich cykli, więc u mnie odpada, a lady comp to na mój rozum zwykły termometr, tyle że z dużą bazą danych - jakoś nie wzbudza to mojego zaufania. Jak można po samej temperaturze wyznaczyć POCZĄTEK okresu płodnego??
Może ktoś na forum używa OvaCue?
misia5
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 maja 2011, o 15:14

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez zuzaWLKP » 24 maja 2011, o 13:23

Hej Misiu :)
Pierwszy raz usłyszałam teraz o tym Ovacue, właśnie o nim poczytałam i to jest chyba taki kompik cyklu ale w bajerniejszym wydaniu, przypomina mi mp4 haha
Drogie to moim zdaniem, a poza tym jest wiele urządzeń do badania śliny/śluzu, bo to nic innego ja test owulacyjny. W czasie owulacji estrogen np zawarty w ślinie krystalizuje się i wtedy wiemy, że jest owu-czyli tak ma każde urządzenie.
Ja mam kompik cyklu Cyclotest 2 Plus, jest to połączona metoda termiczna z objawową , tj mogę sobie wprowadzać dane o śluzie albo LH no i mierzę temp raz dziennie.
Na stronie Ovacue przeczytałam to samo co mam napisane w instrukcji mojego testeru na ślinę ( TesterAfrodyta ) też niedawno taki gadżet kupiłam, niecałe 100zł. Tj " blabla..że wysoki poziom estrogenu w ślinie, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie " W Afrodycie oglądasz sobie wyniki , ale nie prowadzi on za Ciebie zapisków.

Chyba zawile nie napisałam zbytnio
:)
zuzaWLKP
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:32

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez misia5 » 24 maja 2011, o 15:55

Dzięki za odzew:-)
Ja też przeczytałam wszystko co mieli na stronie i z tego co rozumiem, Ovacue wykrywa moment wyboru dominującego pęcherzyka (he he na TEORII npr to ja się znam 8) ) co dawałoby wystarczający zapas dla odkładających, a testy owulacyjne (na tym już się zupełnie nie znam) wyłapują moment przejścia z dominacji estrogenowej na progesteronową, a więc potwierdzają tylko że owulacja się odbyła (czy coś pokręciłam?)
Piszą że urządzenie daje 5-7dni zapasu, zerknęłam też na cykle kilku kobitek na amerykańskich forach (tam to urządzeni jest już od dawna) i niby wszystko się zgadza...Tylko że one wszystkie starały się o dziecko a nie odkladały. Jeju niech ktoś napisze że to działa pliss...przy naszych małżeńskich kłopotach ze wstrzemięźliwością i moich kłopotach z samoobserwacją na samym enpeerze daleko nie zajadę :cry: Jak na złość mam bardzo nieregularne i dluuugie cykle, jestem ponoć prawie bezpłodna a jakoś dziwnym trafem mam już 3 dzieci- wszystkie trafione za pierwszym razem! :roll:
misia5
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 maja 2011, o 15:14

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez Amazonka » 27 maja 2011, o 12:50

Ekspresowe starania słabo świadczą o braku płodności.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez kukiełka » 27 maja 2011, o 13:02

Misia Bardzo bym Ci chciała coś doradzić, ale jestem nowa w tym temacie, dopiero zbieram informacje, czekam na książki, termometr, materiały do nauki.
Jeśli masz takie problemy z samoobserwacją i wstrzemięźliwością, to może inna metoda będzie dla Ciebie dobra? Nie namawiam się absolutnie na antykoncepcję hormonalną, ale może póki nie nauczysz się poprawnie rozpoznawać płodnych dni to może zabezpieczaj się prezerwatywami?
Pozdrawiam cieplutko i życzę CI wytrwałości :)
kukiełka
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 22:15

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez kami79 » 27 maja 2011, o 15:20

kukielka, stosowanie prezerwatyw jest grzechem
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez ...und_ewig » 27 maja 2011, o 17:44

dla wierzacych katolikow
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez arturka » 28 maja 2011, o 12:40

grzech to nie jest subiektywna sprawa wierzących katolików; pozdrawiam i życzę trwania w małżeńskiej czystości (tzn. uproszczając bez antykoncepcji)
arturka
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 12:12

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez Amazonka » 29 maja 2011, o 16:31

Stosowanie anty zamiast NPR utrudnia naukę.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez ...und_ewig » 30 maja 2011, o 09:05

kondomy utrudniaja nauke npr? a w czym amazonko? wiesz ile kobiet stosuje kondomy i metode objawowo-termiczna i ciezko im tego pogodzic nie bylo? ba, dzieki kondomom ( w czasie plodnym) trwaja w naturalnych metodach i polecaja je dalej.
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez arturka » 30 maja 2011, o 09:40

zrobił się offtopic...
dorzucę tylko, że przykre jest to, że tyle ludzi trwa w grzechu ciężkim i nie widzi problemu.....a może się nawet tym chwali....
pomodlę sie za nich................
arturka
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 12:12

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez Amazonka » 30 maja 2011, o 11:13

Wg Rotzera stosowanie anty utrudnia ocenę śluzu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez ...und_ewig » 30 maja 2011, o 21:14

stosowanie pianek etc moze utrudnic, fakt. ale nie kondom!

arturko, metody naturalne sa rowniez stosowane przez niekatolikow, wiec oni grzechu nie maja. w kregach eko metoda obj-termiczna jest coraz bardziej popularna. i fajnie, ze kobiety pomalu dostrzegaja ze natura to jednak fajna sprawa. a ze nie kazdy ma ochote ograniczac wspolzycie do III/I fazy...
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez arturka » 31 maja 2011, o 09:00

Myślę, ze to się okaże na Sądzie Ostatecznym czy oni "nie mieli" tego grzechu czy mieli; chyba, ze Pan Bóg sprawi, ze jeszcze tu na Ziemi przejrzą na oczy i się nawrócą...
Uważam, ze próbujesz za mocno upraszczać, bo prawo Boże jest wypisane w ludzkim sercu, czy tego chce czy nie; idąc tym tokiem można by twierdzić, ze niekatolik nie ma grzechu gdy kogoś zabije itd....
nie chcę tu jakośc dyskutować, po prostu jest mi smutno, że tak wielu ludzi nie kocha Stwórcy...
BTW byłam artura ale po edycji (zmianie maila) w profilu program mi nie pozwolił wejść na konto
arturka
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 12:12

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez Misiczka » 2 czerwca 2011, o 10:48

wracając do tematu - misiu, mialam przerwe w stosowaniu OvaCue, jako że zdecydowalismy sie na 2. dziecko (i w staraniach urzadzenie bylo bardzo pomocne), teraz w końcu jest 1. cykl i wrocilam.

To nie jest test owulacyjny, rozbudowany termetr itp., wlasnie specjalnie szukalam czegos co da DODATKOWY czynnik, zasada dzialania jest taka, ze wykrywa zblizajaca sie owulacje i potem potwierdza przebyta, czyli upewnia, ze dobrze wyznaczylas III faze i dodaje pewnosci w I. Moim zdaniem jest pomocne, wyniki, dopoki jest prowadzilam byly zbiezne z obserwacjami na piechote.


a co do off-topu, arturka, troche niezgodne z katechizmem to Twoje podejście, grzech nie jest kategoria obiektywna, bo zalezy od świadomosci, jak ktoś nie ma świadomości grzechu to go nie popełnia.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez kami79 » 2 czerwca 2011, o 11:26

Misiczka, malo ktory katolik nie ma dzis swiadomosci tego ze antykoncepcja jest grzechem. Problem w tym ze wielu stosuje ta zasade bardzo subiektywnie bo "nic zlego w tym nie widzi". Tacy wcale nie sa usprawiedliwieni a wrecz przeciwie, beda rozliczani byc moze jeszcze bardziej surowo niz Ci ktorzy siegneli po anty w chwili slabosci
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Nowości technologiczne w npr.

Postprzez ella37 » 2 czerwca 2011, o 13:00

kami79 - no na takie dywagacje to ja bym sie chyba nie poważyła :? kto, jak surowo, z czego i czy bardziej. Typowy przyklad mierzenia Boga swoja ludzką miara. Fakt, że niektórzy Katolicy nie dostrzegają grzechu anty., ale inni z kolei maja na tym punkcie obsesję i najchętniej zamieniliby wszystkie 10 przykazań na jedno. A a tak na marginesie: czy można znaleźć coś o antyk. w Nowym T?
ella37
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2010, o 10:42

Następna strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron