Teraz jest 8 maja 2024, o 21:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Śluz, wydzielina, upławy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Śluz, wydzielina, upławy

Postprzez nasturcja » 2 lutego 2007, o 21:58

Hmmm... jak rozróżnić stałą wydzielinę od śluzu?
Czy stała wydzielina może przypominać śluz - dać się rozciągnąć, zbijać się w kulki?
Czytałam gdzieś o próbie z wodą - zbitka wydzieliny ma się rozpłynąć w tej wodzie, a śluzu nie.
Czy jest jeszcze jakiś sposób?
Pytam, bo w pierwszych dniach po okresie obserwuję coś, co z dużą pewnością mogę nazwać wydzieliną. Ale zdażają się też taki śluzowate substancję. I nie wiem, czy to już śluz, czy właśnie ta wydzielina, tylko w większej ilości...
nasturcja
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 12:25

Postprzez kukułka » 3 lutego 2007, o 09:48

Jak to jest srowate,gęste, to mzoe to objaw zakażenia grzybiczego przewlekłego - nie boli a daje taką wydzielinę. Zeby sprawdzić co to, uciśnij szyjke dwoma palcami - jesli to cos wypłynie z szyjki to to nie grzybicze. grzybicze rozpościera sie wszędzie wenąrtrz na śluzówce, ale nie bierze sie z szyjki.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez nasturcja » 4 lutego 2007, o 01:28

nie, to nie jest ani serowate, ani gęste. Po prostu na palcach zostaje taka lepka wilgoć. Szyjki nie uścisnę, bo nie wsadzę sobie tam dwóch paluchów niestety.
nasturcja
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 12:25

Postprzez agulla » 9 lutego 2007, o 02:15

można też trochę po zapachu rozpoznać, chorobowe wydzieliny mają zdecydowanie nieprzyjemny zapach np wędzonej ryby, czy zgurśniałego (zepsutego) mleka, ech śluz miewa raczej przyjemny zapach, no po współżyciu taki inny ale za to charakterystyczny dla danej jednostki ;)
agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Lucja » 9 lutego 2007, o 15:47

Nasturcja, a jaką metodę stosujesz? raczej chyba nie angielską?
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nasturcja » 8 kwietnia 2007, o 12:54

Metody żadnej nie używam jeszcze, s. Próbuję narazie dostrzec jakiś sens w obserwacjach... Studiuje Roetzera, notuję temperaturki to co UDA mi sie zaobserwować. A że uda są dwa - albo sie uda, albo się nie uda, to mi przeważnie wychodzi to drugie.
Sęk w tym, że nic mi nie śmierdzi.. Ani rybą ani zgnilizną. Wygląda jak ładny śluzik. Ino trudno dostrzec jaki. I jest nawet w III fazie.
CZY TO MOŻLIWE ŻEBY w III fazie wystęował śłuz rozciągliwy i to jeszcze bardziej przeźroczysty niż mętny???
Bo tak mi wyszło. Temperaturka skoczyła, okres dostałam, a do samego końca śluzik był.....
nasturcja
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 12:25

Postprzez Amazonka » 8 kwietnia 2007, o 13:51

Czemu się dziwisz? Zazwyczaj mam śluz rozciągliwy w III tuż przed @. Oprócz spadku temperatury to 2. objaw zbliżającej się @.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nasturcja » 8 kwietnia 2007, o 21:41

dziwię się, bo gdzie nie przeczytałam, to było, że w III fazie to właściwie powinno go nie być. Ale skoro źle przeczytałam to ok..... Uczę się....
nasturcja
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 12:25

Postprzez Coya » 9 kwietnia 2007, o 14:10

Tuż przed miesiączką układ hormonów może być taki, jak w fazie płodnej, stąd pojawianie się śluzu. Nie zawsze tak jest, ale jeśli w III fazie, to znak zbliżającej się @ :)

Każdy się uczy, wszystko jest w porządku, niektóre informacje ciężko znaleźć :)
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

cron