Teraz jest 10 maja 2024, o 03:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Nieregularna praca - czy mogę stosować NPR?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Nieregularna praca - czy mogę stosować NPR?

Postprzez nutella26 » 25 stycznia 2007, o 13:48

Cześć dziewczęta,
jestem nowa w tym towarzystwie, niewiele jeszcze na temat NPR wiem, ale mam chęci. Mam jednak zasadnicze pytanie. Czy przy nieregularnym trybie pracy jest szansa na powodzenie tej metody (na razie interesuje nas odłożenie decyzji o dziecku).
Przykładowy grafik: pon 3:30-14:30, wt 4:30 - 15:30, śr 7:00- 19:00, czw - wolne, pt - 00:30 - 11:30, sb - wolne, ndz - 6:00-14:00.
Jak widac brak jakiejkolwiek regularnosci godzin :( dodam, ze zaczynajac w godzinach nocnych (do 6ej rano) wystarczy mi jak wstane godzine wczesniej, jesli zaczynam od 7ej lub pozniej.. musze wstac przynajmniej 2,5 h wczesniej... jak tu mierzyc temperature.. czy mozna to robic o roznych godzinach?...
Próbowałam pytać na innym forum, gdzie też są kobiety-ekspertki :) w tym temacie, ale nie wiem dlaczego nikt mi nie odpowiedział....
Wszedzie czytam o magicznych godzinach pomiaru temp od 4 do 11... a co zrobić kiedy trzeba wstać o 2ej albo 3ej... po śnie nie dluższym niż 4 godziny? Pomóżcie...
nutelka
nutella26
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 13:28

Postprzez Dona » 25 stycznia 2007, o 17:24

Witaj nutella!!

moze tu uzyskasz odpowiedz, poczytaj proszę...

http://npr.pl//index.php/content/view/51/43/

A teraz coś dla pań, które pracują na zmiany.

Ktoś pomyśli - skoro może być tyle kłopotów z mierzeniem temperatury, to ja pracująca na zmiany nie mam się co za to brać. Niekoniecznie. To, co było powiedziane przed chwilą, miało zwrócić tylko uwagę na możliwe przyczyny trudnych do zinterpretowania wykresów temperatury i przypomnieć, na co zwracać uwagę.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, czy praca wielozmianowa ma wpływ na wykres temperatury czy nie. Trzeba być samemu dla siebie naukowcem i to po prostu sprawdzić. Znamy karty pracującej na różnych zmianach w kolejne dni pielęgniarki. Kładła się spać o różnych porach doby, ale mierzyła temperaturę zawsze po przebudzeniu się. Mimo, że były to pomiary z różnych pór dnia, wychodził z tego klasyczny wykres temperatury.
Rady dla kobiet pracujących na różnych zmianach są następujące:

Prowadzić dokładną obserwację śluzu. Dokonywać zewnętrznej obserwacji przy każdym oddaniu moczu; czy to w domu, czy w pracy, a dwa razy dziennie, w domu, obserwacji wewnętrznych.

* Jako podstawę fazy III przyjmować objaw śluzu i potwierdzać go wzrostem temperatury, aby stwierdzić, że nie mamy do czynienia z podwójnym szczytem śluzu. Stać się naukowcem dla określenia najlepszego czasu mierzenia swojej temperatury. Przez jeden czy dwa cykle mierz ją dwa, trzy razy dziennie każdego dnia i zaznaczaj na karcie różnymi kolorami. Tym samym kolorem tę samą porę mierzenia w kolejnych dniach.


Sugerujemy następujące pory mierzenia:

1. Po przebudzeniu się z najdłuższego snu
2. Przed snem, tzn. kładę się do łóżka, mierzę temperaturę, notuję i dopiero wtedy zasypiam.
3. O tej samej porze dnia, w której nie wykonujesz ciężkiej pracy i nie bezpośrednio po posiłku.


Na końcu takiego cyklu pojawią kolorowe wykresy na tej samej karcie. porównując je z objawem śluzu lub szyjki można powiedzieć, który jest najbardziej czytelny i odpowiada obrazowi śluzu. Porę mierzenia temperatury z najbardziej czytelnego wykresu należy przyjąć na przyszłość. Przy różnych kłopotach z wykresem temperatury bardzo ważna jest obserwacja śluzu. Pilnujemy wyznaczania dnia szczytu i czterech dni jego zanikania, a wzrost temperatury, jest potwierdzeniem odbytego jajeczkowania. Potwierdzeniem, że był to prawdziwy szczyt. Do wyznaczenia okresu poowulacyjnej niepłodności stosujemy regułę B, ponieważ opiera się ona głównie na objawie śluz lub szyjki, a temperaturę traktuje jako wskaźnik potwierdzający.

Jeśli porą mierzenia będą godziny wieczorne, to wyznaczając początek trzeciej fazy, należy dla potwierdzenia objawu śluzu wziąć pod uwagę nie trzy, lecz cztery dni wyższej temperatury, bowiem temperatury mierzone wieczorem mogą wzrastać o dzień wcześniej niż mierzone rano.
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Dzięuję!

Postprzez nutella26 » 25 stycznia 2007, o 20:12

j.w.
Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
nutella26
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 13:28


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości

cron