Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Problem

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Problem

Postprzez Netka » 25 maja 2004, o 19:36

Witajcie
Jesteśmy młodym małżeństwem (w sierpniu będzie rok). Od ponad roku przed ślubem prowadziłam już obserwacje swojego organizmu, oboje z mężem zachowywaliśmy czystość przedmałżeńską. Od poczatku małżeństwa stosujemy NPR i jesteśmy z tego zadowoleni. Ale nie o to dziś chciałam zapytać. Mamy takie bardzo intymne pytanie do małżonków stosujących NPR, o tym raczej się nie rozmawia, a my z faktu że jesteśmy młodym małżeństwem po prostu nie wiemy jak to włąściwie powinno wyglądać i nie wiemy kogo zapytać. Chodzi o to co zrobić aby po współżyciu (po złożeniu nasienia w pochwie) nie trzeba było prawie od razu bieć do łazienki (kobieta) w obawie przed wypływającym nasieniem. Do tej pory po ok 1 minucie nasienie wypływa spływając po nogach (co jest dziwnym uczuciem) i brudząc pościel a w dodatku nie możemy pozostawać razem dłużej w takim zjednoczeniu. CZy tak po prostu jest i nic nie da się zrobić czy też jest na to jakiś sposób. Bardzo prosimy o odpowiedź bardziej od nas doświadczone małżeństwa aby podzieliły się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.
Z góry dziękujemy
:)
Netka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 19:10

Postprzez Maria » 25 maja 2004, o 20:34

Ja trzymam zawsze chusteczki higieniczne w pobliżu :oops: Po prostu "zatykam" sie chusteczką i nigdzie nie biegam.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez dzolka » 25 maja 2004, o 21:32

Tak :-)
u mnie rulonik papierowych ręczniczków w szufladzie koło łóżka załatwia sprawę :-)
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Maria » 25 maja 2004, o 22:58

:) Doświadczoną żoną to ja wprawdzie nie jestem, :wink: ale jeszcze przed ślubem dowiedziałam sie tego i owego na temat tych "przyziemnych" spraw związanych ze współżyciem.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez grażka » 13 czerwca 2004, o 19:05

My uzywamy małego ręcznika, który po jednym razie wedruje do pralki.
grażka
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 lipca 2003, o 21:29

pytanko

Postprzez agusia » 27 października 2004, o 10:39

Mam pytanie. Już dwa razy zaobserwowałam u siebie, ze w dwie godziny po zjednoczeniu z mężem
wypływa ze mnie śluz. Zastanawiam sie czy moze to jest nasienie czy jednak śluz? Może ktoś mógłby mi w tym pomóc.
agusia :?:
Ostatnio edytowano 29 października 2004, o 08:44 przez agusia, łącznie edytowano 1 raz
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez Monia » 27 października 2004, o 11:33

Bardzo ciekawy temat!
Może ktoś z Was wie, gdzie można przeczytać o "tych przyziemnych rzeczach"? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Monia
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 27 maja 2004, o 08:24

Postprzez Maria » 27 października 2004, o 12:41

No cóż, nasienie wygląda trochę jak gęsty sluz, i Agusiu ja obserwuję dokładnie to samo - więc chyba nie mamy się czym martwić :wink:
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez misiacz » 28 października 2004, o 18:28

Nasienie może wypływać nawet w dniu po, i przypominać bardziej płodny śluz. To właśnie z tego powodu w fazie bezpłodności względnej zaleca się współżycie co drugi dzień, żeby obecność nasienia nie wpłynęła na obserwacje :wink: A jeśli chodzi o nasienie wypływające tuż po :D Jeśli nie trzeba nigdzie wychodzić z łóżka, to może po prostu do tego się przyzwyczaić, że robi się trochę mokro i zmieniać dość często pościel na czystą :lol: ? My tak właśnie zrobiliśmy i traktujemy to jako normalny element fizjologii. A do łazienki biegam wtedy, gdy trzeba się ubrać i gdzieś wyjść :oops: Pozdrawiam serdecznie wszystkie mężatki :lol:
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron