Teraz jest 3 maja 2024, o 01:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

alternatywa dla rtęci

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

alternatywa dla rtęci

Postprzez ssyyllwwiiaa » 7 stycznia 2007, o 17:14

Witam,
chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami z bezrtęciowym termometrem Cyclotest Lady. Otóż w związku z wypadkami słuczenia termometru rtęciowego (dzieci) i planowym wycofaniu termometrów z rynku polskiego, postanowiłam poszukać bezpieczniejszej wersji miernika temperatury. I właśnie znalazłam Cyclotest Lady. Termometr bezpieczny bo bez rtęci, mierzy temperaturę szybko (kilkanaście sec.), wyświetla 2 miejsca po przecinku, wygodny bo ma elastyczną końcówkę i pamięta ostatni pomiar. Kosztował ok 15 Euro.
Niestety w Polsce jeszcze niedostępny. Na pocieszenie dodam, że na polskim rynku pojawiły się niertęciowe termometry firmy Geratherm. Termometr do npr nazywa się Geratherm Basal i można go zamówić przez internet. Koszt to ok 30zł.
Pozdrawiam
ssyyllwwiiaa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 listopada 2006, o 10:52

Postprzez Amazonka » 7 stycznia 2007, o 21:52

Czym ten termometr różni się od dostępnych elektronicznych?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ssyyllwwiiaa » 8 stycznia 2007, o 17:06

Nie znam się na termometrach elektronicznych, ale oprócz tego, że wyświetla dwa miejsca po przecinku i ma ruchomą końcówkę to chyba niczym. Kupując cyclotest Lady, chciałam mieć pewność, że to jest termometr przeznaczony "do" npru a nie "przy okazji"
ssyyllwwiiaa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 listopada 2006, o 10:52

Postprzez kasik » 8 stycznia 2007, o 18:19

w srodku cyklu zbilam rteciowke i musze sobie kupicwlasnie ten Geratherm, ale chyba normalny, bo o 10 euro tanszy. 30 zlotych to w polsce
basal?
kasik
 

Postprzez ssyyllwwiiaa » 8 stycznia 2007, o 18:45

Jedyna różnica między rtęciowym termometrem do npru a Geratherm basal to związek chemiczny, który mierzy temperaturę. Geratherm basal jest związkiem nietoksycznym. Nawet wyglądają podobnie (przystosowane do precyzyjnych odczytów).
Jedyne co mnie nurtuje, to to, że gdzieś wyczytałam, że tej substancji nie powinno się przechowywać w szkle. A termometr jest szklany...
ssyyllwwiiaa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 listopada 2006, o 10:52

Postprzez kasik » 8 stycznia 2007, o 19:01

nie nie te dwa sa wypelnione tym samym, a dokladniej 68.5% Ga, 21.5% In, 10% Sn. tylko ze basal jest drozszy o 10 euro od normalnego. dlatego sie dziwie ze 30 zeta, bo w niemczech basal kosztuje 16-17 euro. mozna przechowywac w szkle, jezeli sie je pokryje tlenkiem galu.
kasik
 

Postprzez NB » 9 stycznia 2007, o 12:52

Termometry Geratherm zawierają GALINSTAN (stop galu, indu i cyny).
Nie jest to związek toksyczny jak rtęć, ale szkodliwy o czym warto pamiętać.
Sylwio , jak długo używasz już Cyclotestu?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ssyyllwwiiaa » 9 stycznia 2007, o 21:04

Cyclotest Lady służy mi przeszło pół roku. Póki co sprawuje się bardzo dobrze. Przez pierwszy cykl porównywałam temperatury ze zwykłą rtęciówką, ale szybko zaniechałam bo wyniki były takie same
ssyyllwwiiaa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 listopada 2006, o 10:52

Postprzez NB » 9 lutego 2007, o 12:38

NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

cron