Teraz jest 8 maja 2024, o 22:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

To jak z tym magnezem????

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

To jak z tym magnezem????

Postprzez nasturcja » 3 stycznia 2007, o 23:35

Najpierw przeczytałam, że magnez pomaga wyregulowac cykl, ze dobrze na niego wpływa, że łatwiej zaobserwoać objawy płodności.
a potem doszły mnie głosy, że czyni on śluz bardziej nieczytelnym, trudniejszym do rozpoznania i w ogóle....

To jak to jest? :?
nasturcja
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 12:25

Postprzez Josaris » 3 stycznia 2007, o 23:50

Napiszę, jak to jest u mnie, jeśli rzeczywiście zmiany, które zaszły w moim organizmie spowodowane są magnezem ;).

Magnez z B6 przyjmuję regularnie od roku. Zauważyłam zmniejszone wydalanie śluzu, ale nie mam problemów z interpretacją objawów. Ustało u mnie także krwawienie okołoowulacyjne, ale to łączę raczej ze zmianą klimatu, bo ustało wtedy, gdy wyjechałam do Anglii.

Trudno mi powiedzieć, czy magnez stabilizuje cykl, bo moje cykle zwykle ustabilizowane były. Poza tym ostatnio moje życie to jeden wielki stres, więc żaden magnez tu nie pomoże.

Myślę, że jeśli Twój organizm nie wydziela zbyt wiele śluzu, to może nie warto przyjmować magnezu, który prawdopodobnie zminiejszy jego wydzielanie.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Kręciołek » 4 stycznia 2007, o 10:53

Ale magnez właśnie zwiększa wydzielanie śluzu! Przynajmniej u części osób.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości