Teraz jest 28 marca 2024, o 19:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

plamienie w 22 d.c.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

plamienie w 22 d.c.

Postprzez Agata » 10 maja 2004, o 16:22

:( Witam,
mam 27 lat, jest to mój czwarty cykl po porodzie, do tej pory cykle były długie od 39 do 43 dni, faza lutealna za każdym razem równo 14 dni, natomiast zmienna i długa faza dojrzewania jajeczka. We wszystkich tych cyklach wystąpiła owulacja poprzedzona jednodniowym bólem w podbrzuszu.
Tym razem jest inaczej i to mnie zaniepokoiło.
W dniu 22 tego cyklu po kilkugodzinnym męczącym bólu w podbrzuszu, bardziej z prawej strony, pojawiła sie brązowa wydzielina, nie jest jej dużo, ale samo jej wystąpienie mnie zmarwiło.
Inne objawy, które zauważyłam to : miękka i uniesiona szyjka, otwarta, odczucie wilgotniości oraz tępy ból z prawej strony, któuy utrzymywał się do wieczora.
Dziś jest 23 d.c. plamienie wystepuje, jest niewielkie, pojawił się śluz bardzo rozciągliwy, przejrzysty, choć zabarwony na brązowo.
Zastanawiam się, czy może to ten śluz ma taki kolor, bo napewno nie jest to krew taka jak podczas okresu.
Szyjka nadal jest otwarta, uniesiona i miekka a temperatura utrzymuje się na poziomie 36, 5 - 36, 6 stopni.
zabarwienie ścianek pochwy od wczoraj jest baldoróżowe.
Czy jest to objaw zbliżjącej sie owulacji, czy oznaka nieprawidłowości?
Bardzo proszę o poradę.
Agata.
Agata
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 14:16

Postprzez admin » 10 maja 2004, o 23:45

W okresie poporodowym mogą zdarzać się takie plamienia lub nawet krawienia śródcykliczne - nie ma powodu do niepokoju. Trwa okres płodności, wkrótce plamienie powinno ustąpić, a jeśli w tych dniach będzie miała miejsce owulacja, to zasygnalizuje ją wzrost temperatury - proszę więc pilnie mierzyć. Początek okresu niepłodności będzie można wyznaczyć według standardowych reguł.

Podobna sytuacja była opisywana tutaj: http://www.lmm.pl/forum/viewtopic.php?t=206
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Agata » 11 maja 2004, o 07:28

Bardzo dziękuję za poradę.
Będę pilnie obserwowac swój organizm i mierzyć temperaturę , tak jak do pory.
Serdecznie pozdrawiam,
Agata.
Agata
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 14:16


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron