Teraz jest 3 maja 2024, o 03:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Termometry rtęciowe w zagrożeniu- NPR też?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Termometry rtęciowe w zagrożeniu- NPR też?

Postprzez Facet » 16 listopada 2006, o 11:16

Podobno termometry elektroniczne nie są wystraczająco dokładne, by stosować je w celach NPR. Tymczasem UE ma zakazać stosowania(czy może raczej produkcji) termometrów rtęciowych ze względu na toksyczność rtęci. Co teraz będzie? Szlag trafi metodę objawowo-termiczną? Jaką alternatywę widzicie zapewniającą równie dokładne mierzenie temp. ciała kobiety?
Facet
Przygodny gość
 
Posty: 84
Dołączył(a): 16 sierpnia 2004, o 23:29

Postprzez Edwarda » 16 listopada 2006, o 11:20

Trzeba się będzie wcześniej zaopatrzyć w hurtowe ilości rtęciówek i pochować po kątach (jak ktoś woli rtęciowe) i wtedy nic nam nie grozi.
Ale to żart oczywiście :D :D :D

Myślę, że póki co nie ma co dramatyzować
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez kajanna » 16 listopada 2006, o 11:26

Są termometry elektroniczne, które jak najbardziej nadają się do celów npr-owych (np. MT 1622). Myślę, że używa go wiele forumowiczek. Ja nie narzekam - wykresy mam czytelne.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 16 listopada 2006, o 11:34

Jest cała gromada zwolenniczek elektronicznych, cała gromada zwolenniczek rtęciowych. Oba typy nadają się do NPR, a niektóre modele najbardziej.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez admin » 17 listopada 2006, o 22:13

Jest też dostępny (niestety, na razie nie w Polsce) tradycyjny termometr bez rtęci. Pisaliśmy o nim tutaj: http://npr.pl//index.php/content/view/47/2/
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez anusia » 28 listopada 2006, o 20:17

A ja pytalam juz w Warszawie w aptece i po pierwsze nie ma na 100 procent pewnosci czy na razie wejdzie ten zakaz rteciowych

a po drugie przynajmniej juz w drugiej aptece spotkalam sie z termometrami nierteciowymi szklanymi, zwykle, nie specjalnie owulacyjne, w aptece na ursynowie i na swietokrzyskiej , cena ok. 18 zl, nawet moga sprowadzic na zamowienie, podejrzewam, ze nie sa one jedzne, wiec nie jest takzle :D
anusia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 4 stycznia 2005, o 10:39


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron